DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 08:24:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Hraniliste-UZIVO  (Pročitano 23504 puta)
Младен 82
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Април 10, 2013, 04:55:04 »

Ма не само, ја него што сам заразио овим целу породицу , и пријатеље који уопште нису ловци. Сви гледају нон стоп. haha
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Април 10, 2013, 08:35:58 »

Dobro je ,nisam sam,ima nas još laugh

Aj sto gledam  spiteful nego sto sam poceo da se utrkujem sa kolegom ko ce snimiti jaceg vepra   lol lol lol i ko prvi snimi srndaca bez basta!
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #17 poslato: Април 10, 2013, 09:09:55 »

Ovo poljsko me nervira,nekako mi ove svinje ko mangulice,nemam osecaj da sam u prirodi...
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Април 10, 2013, 10:00:22 »

Dobro je ,nisam sam,ima nas još laugh

I ja se javljam za klub. victory
Sačuvana
Младен 82
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Април 11, 2013, 12:26:45 »

Ovo poljsko me nervira,nekako mi ove svinje ko mangulice,nemam osecaj da sam u prirodi...
У праву си ова Пољска је срање, као у тору али је зато ова у Естонији права. Има један екстра срдаћ и пар добрих вепрова који су ми запали за око.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Април 11, 2013, 07:00:32 »

...da,onaj srndac u bastu je bas dobar.
Sačuvana

А и последња три!
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #21 poslato: Април 11, 2013, 07:15:40 »

Ja pratim već duže vrijeme ova hranilišta,i svaka je na svoj način zanimljiva.Kod Estonskog hranilišta ako ste pratili duže,na desnoj strani slike udaljenosti nekih 50 m ima put,i naveče cirkulišu auta,kamioni a dok je bio snijeg veći išle su i ralice pod rotacijama.Od divljači sam zapazio rakunopsa,srneću divljač i d.svinje u krdu oko 13 kom....
Dok kod Poljskog hranilišta sam zapazio da nema cirkulacije motornih vozila a od divljači sam zapazio lisicu,jelensku divljač i d.svinje u nekoliko navrata pojedinačno i u krdu.Iskreno nisam zapazio u momentima kada ja budem prisutan srneću divljač,da li je neko od vas  zapazio aktivnosti iste ?
Smatram da se pomenuta hranilišta nalaze u  nekakvim rezervatima,lovnim revirima u žici ili nešto treće a nevjerujem da je slobodno lovište...
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #22 poslato: Април 11, 2013, 07:35:41 »

Aj sto gledam  spiteful nego sto sam poceo da se utrkujem sa kolegom ko ce snimiti jaceg vepra   lol lol lol i ko prvi snimi srndaca bez basta!

good biggrin
Ti si otišao i korak dalje a bojim se i za tebe Aco ,ali i za sebe.Vidim da nas ima više pacijenata  laugh
Ja kada uključim hranilište u živo ,uhvatim sebe povremeno kako se krećem po kući  tiho i na prstima .Bojim se koja je sledeća faza.......
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #23 poslato: Април 11, 2013, 08:16:11 »

marlin, ima neka cesta 100 metara daleko  a čujem često zvukove motornih vozila i mislim isto kao i ti.Ni ja  nisam zapazio srneću divljač kod Poljaka .
Ima nešto što je zanimljivo a to  su ptice i one u toku dana ,vjerovali ili ne mogu pojesti dosta hrane kada ih ima puno .Imaju brzu probavu,najedu se i ostanu u blizini čekati da ogladnu a to bude dosta brzo.Ovdje se iznose  veća količine ali kada sam ja kod sebe iznosio te neke manje količine od  3-4 kg ,svinje nebi dolazile nekoliko dana a kukuruz bi "nestao".Nešto ptice,nešto mravi ,svinja  nebude a kukuruza nema.Kasnije sam počeo štititi iznesenu hranu hrpom kamenja .

Prvo, druge životinje, nisu mogle  doći do hrane a svinjama hrpa kamenja nije bila problem.Drugo,prevrćanje kamenja i bukom koju su pravili ,signalizirali su lovcu da su baš na onom mjestu na kojem ih je on  želio čak i kada ih nebi vidio.Treće u toj buci,mogao sam i ja napraviti poneki šum koji bi se utopio  u njihovim šumovima.Ne baš svaki kao kada mi je limenka   male pive sa čeke  visoke 4 metra pala na kamenje.To nisu popušili laugh
U jednom trenutku sam imao  žeđ ,malu hladnu pivu u limenki kojom bi proslavio uspješan lov i krdo svinja.Što bi lovac mogao više poželiti . laugh
U sledećem djeliću sekunde sam izgubio sve osim žeđi a i ona se tada još i povećala do boli.
Četvrto na taj način sa kamenjem im se otežalo hranjenje i uz manju količinu kukuruza zadržavali su se višestruko dulje  i tako bi lovac "kupio" više vremena za osmatranje ,odabir ,povoljnu priliku i povoljan položaj svinje ,za eventualni odstrel.
poz od ise drinks
Sačuvana

Natureman
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Април 11, 2013, 04:37:30 »

Uplasi ga nesto i ode,pa mi se nije namestio da ga na blizu lepo slikam..

Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Април 11, 2013, 06:08:19 »

taj je i lepo ih je gledati narocito sto se sezona blizi ,cisto zbog navika i izlazenja na hranu.
Sačuvana

А и последња три!
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Април 11, 2013, 07:33:14 »

Sad moram da vam ispricam kao da sam bio u lovu  lol pustio ja pre tri,cetri dana  a deca pustila zvucnik koji je na maximumu zbog crtaca i ostao ja bacim pogled nista na hranilu osim pticurina i dok sam se ja setkao po kuci grunu nesto,karabin ja brzo utrcim u sobu ono drugi  focus i  tako 3,4 puta kaze cera tata nema vise onih svinja neko ih ulovio  superstition sta se tu desavalo pojma nemam medjutim celo popodne nista izlazilo nije!  hi
Sačuvana
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 11, 2013, 08:50:57 »

Uplasi ga nesto i ode,pa mi se nije namestio da ga na blizu lepo slikam..

Sta vam je.Pre dva dana video ja zuto vozilo tu (na putu iza), Ma to je kao i kod nas nego niko nema para za kameru.Eeeeejjjj opasuljimo se
Sačuvana
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #28 poslato: Април 12, 2013, 11:19:06 »

Sta vam je.Pre dva dana video ja zuto vozilo tu (na putu iza), Ma to je kao i kod nas nego niko nema para za kameru.Eeeeejjjj opasuljimo se
Nije problem kamera nego napajaje 220 volti  spiteful
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #29 poslato: Април 13, 2013, 05:08:20 »

...ni to nije problem 21 vek je  hi
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: