DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 05:40:23
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 7x65R  (Pročitano 18953 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #75 poslato: Фебруар 02, 2018, 10:58:48 »

Ne crna-siva.
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #76 poslato: Фебруар 03, 2018, 03:34:17 »

Jedno pitanje za vas koji koristire PP sacmu Devetaka  dali ste vi upoznati koliko je taj pstron i koliko su te devet kugle nebezbedne u grupnom lovu?

Dli vam je neko ikad rekao sta se desava sa tih devet kugli dog prelaze unutrasnji duzinu cevi koja je konusno suzavana i kuda periverna kugle koja dozive najvece deformacije u obliku nastave let po napustanju cevi?

Dali to Znate? Od 9 kugli koliko obicno nadete da je pogodilo divljac 3-4 sa je sa onih 6-5 gde su one zavrsile pitate li se ikad. Ili se tu sve zavrsi kad divljac padne ili je vi pronacete mrtvu ili kad je dotucete. Upitate se ikad kud se denuse one resto kugle do DEVET.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Фебруар 03, 2018, 04:42:41 »

Sve kugle u metku "tri u red", "četiri u red" su periferne jer sve imaju kontakt sa zidom cevi.
U čoku kod ove municije dolazi do sabijanja, deformacije, promene rasporeda kugli i naglog povećanja pritiska što dovodi do povećanog rasturanja. Izuzetak predstavlja kad su kugle "usaglašene" sa čokom odnosno kad su takvog promera da prečnik kruga koju čini jedan red ovih kugli odgovara naj užem prečniku određenog čoka.
Krupna sačma koja ne pogodi cilj ima veći domet od sitne i sklonija je rikošetima.
Penetracija ovih sveričnih zrna je izuzetno slabija od cilindričnih (kakav je oblik svih modernih jedinačnih zrna).
U efikasnost, dometu i bezbednosti nema dileme- Jedinačna zrna.
Međutim kada se sve navedeno primeni na Jedinačna zrna vs karabinska zrna odgovarajućih kalibra. Ni tu nema dileme Karabinska Zrna.
Zato i tvrdim da drilinzi i kombinacije u lovu DS ukoliko se ujedno ne lovi i sitna divljač, nemaju nikakve prednosti nad karabinima u bilo kom vidu lova.
Žalosno je što organizatori pogonskih lovova u Srbiji često ograničavaju upotrebu karabinske municije, odnosno zahtevaju da se DS lovi isključivo oružjem sa glatkim cevima.
Pozz...   
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #78 poslato: Фебруар 03, 2018, 05:38:33 »

Do dolazi od o ih organizatora koji su znanje o lovu i bezbednosti u toku lova sakupljali preko tarabe i naclovackim manifestacijama gde su muzikanti pojacalo odvrnuli u patos pa se nisu lepo onako polu pijani niti culi niti razumeli.

U grupim lovovima da D.Svinje upotreba Karabina i karabinskih zrna je najbezbednija ukoliko se postuju propisi pucanje do 50metara ne preko 50 metara.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #79 poslato: Фебруар 03, 2018, 05:57:50 »

Krupna sacma se uvek puca iz cilindar choka kako devetak(8,55)tako i pp(7,85).
Po meni idealna sacma za odstrel DS nas kojih idemo u pogon je velika"O" 6,15 jel se pucanje desava na malo udaljenosti do 1o metara,drugo mora se razumeti da nismo svi savrseni strelci da u gustisu odstrelimo jedincem na nekoliko metara,a drugo svako cuva svoje dupe hebe mi se zakon kada divljac krene na mene kao sto mi se par puta i desavalo.
Sačuvana

Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Фебруар 03, 2018, 06:09:57 »

Ova dva Gospodina što duvaju u istu tikvu a kobajagi se nevole ubediše me driling je na prodaju ako nekog interesuje nek se javi, pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Фебруар 03, 2018, 06:12:21 »

Zato sam i prestao da idem u pogonske lovove jer organizatori ogranicavaju lov karabinskim metkom a zahtevaju da se lovi iskljucivo puskama,sto je za mene neprihvatljivo da svinju lovim glatkim cevima,a obrazlozenje im je smesno i bez ikakvog uporista u to sto pricaju.

Kalibar 7x65R je jedan od najboljih kalibara za pucanje,jako prijatan i udoban i ucinkovit za "crnu divljac".

I dalje mislim da driling i narocito kombinacija imaju svrhe kod nasih lovaca,jer koliko nas idemo u redovne pogonske lovove godisnje a koliko nas lovimo svinje i predatore u svojim sekcijama,jako vise ova duga grupa,prema tome i mislim da jos dugo ima smisla imati jedno od ta dva oruzija u vlasnistvu.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Фебруар 03, 2018, 07:04:19 »

Ova dva Gospodina što duvaju u istu tikvu a kobajagi se nevole ubediše me driling je na prodaju ako nekog interesuje nek se javi, pozdrav
Mislim... nemo se ljutiš  biggrin
Ako pogledaš postojbinu drilinga videćeš da je i tamo zapostavljen u pogonskim lovovima, u tim lovovima sad vladaju karabini direktne akcije, manje obrtno čepni, poluautomatski, dvokuglare ali ipak više nego drilinzi. Karabini drugih akcija (lever-pump) su manje zastupljeni iz tradicionalnih razloga.
Nije to bez razloga. Argumente sam već izneo da ne ponavljam.
Ako tebi odgovara lovi i uživaj. Ni obrtno čepni nisu naj bolji za sve vrste lovova krupne divljači ali ja ih volim, leže mi i sve lovim sa njima.

Što se krupne sačme za lov DS tiče zakon je jasan. ZABRANJENA JE, ne samo kod nas već u skoro svim evropskim zemljama. I to takođe nije bez razloga.
I ako pojedinačno sagledamo lovne situacije sigurno će mo naći neke u kojima je neprikosnovena ali one su  u manjini i njenom upotrebom u široj lovačkoj populaciji više je štete nego koristi što je i dovelo do takvog zakonskog rešenja.
Iz tog razloga mislim da je svaka dalja rasprava o njoj bezpremetna.
Pozz...   
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Фебруар 03, 2018, 07:15:36 »

Nisam ljut,ja sam mali lovac koji uglavnom lovi u svojoj sekciji malo šume uglavnom trske i močvare.Kada  lovimo ds lovi se i lisica,šakal.Driling sam kupio pre zabrane upotrebe PP.
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: Фебруар 03, 2018, 07:25:19 »

Nisam ljut,ja sam mali lovac koji uglavnom lovi u svojoj sekciji malo šume uglavnom trske i močvare.Kada  lovimo ds lovi se i lisica,šakal.Driling sam kupio pre zabrane upotrebe PP.

Pedja,samo ti lovi sa svojim drilingom i nemoj da ga prodajes,al umesto pp kao sto ti Goran i Buhag rekose,bolje stavi nulu ili duplu nulu,jer je puno bolje nego pp ,pp je metak iz nekih davnih i proslih vremena i krajnje je vreme da se preseli u penziji zasluzenoj  taunt
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #85 poslato: Фебруар 03, 2018, 07:36:25 »

Dok je PP sačma bila dozvoljena za lov i odstrel D.Svinja do tad je driling imao orimenu.
Od uvođenja zabrane PP sačme driling odlazi u istoriju.
Retko koJi drilin ce ostvsriti neku podnosljivu grupu pogodaka iz leve cevi brener kugle iz desne cevi brener kuglu i dole karabinsko zrno na distanci od 50m u krug od 100mm.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Фебруар 03, 2018, 08:04:24 »

Dok je PP sačma bila dozvoljena za lov i odstrel D.Svinja do tad je driling imao orimenu.
Od uvođenja zabrane PP sačme driling odlazi u istoriju.
Retko koJi drilin ce ostvsriti neku podnosljivu grupu pogodaka iz leve cevi brener kugle iz desne cevi brener kuglu i dole karabinsko zrno na distanci od 50m u krug od 100mm.

To je tvoje misljenje,po meni je pp najgori metak u istoriji lova na svinje,znam da je jako puno svinja sa njim ulovljeno al isto tako znam da je jos vise ranjenih i ne nadjenih svinja otislo,sto niko nece da kaze.
Opet se poavljam,da na daljini kojom se puca sa pp bolji ucinak ima nula ili dupl nula,tako ne vidim ni jedan jedini razlog za postojanje metka kao pp.
Pre 3 sata smo jedno nazime od 40 kg bas odrali i pod kozom smo nasli 1 zrno pp,znaci nije ni uslo u meso,a sta da pricamo o svinji od 100 i vise kg,dakle to je jedan od najlosijih metaka sto postoje i uopste mi nisu jasni lovci sto sa tim metkom love,iz nijednog razloga?
Sačuvana

Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #87 poslato: Фебруар 03, 2018, 08:09:39 »

Zao mi je sto ovo moram da napisem, ali, molio bih Gorana mog zemljaka, da mi kaze  na kom si ti to fakultetu studirao lov i lovstvo kao i balistiku i oruzarstvo ?! Nemam nameru ni da se raspravljam niti da polemisem, ali ovako "ocenjivati" ljude koje ne poznajes je omalovazavanje istih, nasta nemas pravo. Ostani tamo de jesi i uzivaj daleko od nas seljaka i neprosvecenih zatucanih balkanaca.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #88 poslato: Фебруар 03, 2018, 08:25:49 »

Ja se  totalno Borisa sa tobom slazem da je PP najgori izbor sli je šačma i korišćenje krupne sačme ns visoku divlhač inicirwla pušksrske radionice za spajanje i treče žl***ljene cevi na sačmaricu kao i bodernizaciju baskule i sistema vatre.
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Фебруар 03, 2018, 08:27:50 »

Profi podkalibar i četvorka za lisicu i šakala,PP sam davno prestao koristiti ko verovao ko ne pozdrav
Sačuvana

Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: