DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:38:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 7x65R  (Pročitano 19120 puta)
GPK
Gost
« Odgovor #60 poslato: Фебруар 01, 2018, 07:31:44 »

Ne mogu da verujem da moram da se 100% složim sa predhodnim upisom.
Nisi baš tako mislio pre par godina ali OK čovek može da revidira svoje stavove vremenom shodno bogatijem iskustvu i stečenom znanju.
Bilo kako bilo isti stav imam i prema pomenutim konstrukcijama oružja a i prema pomenutom kalibru.
Još samo da shvatiš da 7mm rem mag u praktičnom lovu nema nikakve prednosti nad klasičnim kalibrima (7x64, 270win...) i da u kolekciju uvrstiš i jedan 8x57IS i nov si čovek  biggrin
Pozz...

8x57 je u mojim rukama najmanje 20god.

A za kombinovao oruzije sam oduvek misio da je to oružibe koje adekvatnu peimenu ima u lovocuvarska sluzba.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Фебруар 01, 2018, 07:41:46 »

stop

SAMO MOOSHKARATZ ZNA SHTA ODGOVARA MOOSHKARTZU!!!  punish

Tako da...  hi

Ma lažu pederi, oca im u vr' guzice j...m  biggrin
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Фебруар 01, 2018, 07:47:02 »

Jaojjj kakvo stanje na forumu.Milina covek da sedne i da cita kad ste svi ujedinjeni i bez grubih reci.

Krilas i Buhag izgleda ima da postanu pravi ortaci i da nas sve skupa sad poducavaju o svim sverama lovstva a Seki se izgleda oseca malo zapostavljenim sto nije u redu bass.
Vas troica mislim da ste trio snova i treba nam jedna fotka od sve troice da vas uramimo.

Samo tako nastavite i nazdravlje u to ime
 drinks

Rekoh ja da ce da zazivi forum
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Фебруар 01, 2018, 07:49:23 »

Imam driling i nebi se baš složio da ide u zaborav,svako ko ide u pogon gde je trska bagremac i ostale trice i kučine zna da tu karabin nema šta da traži bez obzira kakva mu je akcija,kad izleti divljač gde je bezbedno može i karabinom.Nisam od onih što isključivo love svinje,moji psi poteraju i lisicu i šakala tako da često i sačma radi.Bilo je ozbiljnih problema dok se nisam navikao na raspored okidanja pa što kaže Goranv karabinom na patke a četvorka na vepra.Pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Фебруар 01, 2018, 07:50:17 »

drinks

Moram edan prikladan gornjoj shegi:

- Bolan, Moojo, es ti nekad ebo pedera?

- hmm... Nisam, al sam ebo ednog shto je ebo pedera!
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Фебруар 01, 2018, 08:26:50 »

Ni ja se bas nebi slozio sa mojim drugarreeem. madaaa
I ja se klackam vec duze vreme ; te bi hteo drilling pa nebi te treba mi te netreba i postavljam pitanje dali je drilling potreba ili je tu nesto drugo u pitanju. Isto vazi i za kombinovane.

S jedne strane mislim da nije potreban a drugo je nesto sto smo svi mi malo fanatici za to oruzje i oni koji imaju mogucnost gledaju i tog trocevca da uvrste u arsenal

Imam kombinacije dve.Primer 12/70-8x57JRS i uvek cu pre izabrati klasicni obrtnocepni za sve vrste lovova.Lovio sam u nekim lovistima gde su me svajcarci podrugljivo gledali sa tom puskom.Razlog da u mnogim lovistima oni ne prihvataju i ne akceptiraju kuglu u pogonskom lovu.Jednostavno kazu da kugla u pogonu nema sta da trazi.Kazu mnogo slucajeva rikosetiranja a i drugo zna se brzina projektila kugle a zna se brzina nekog srednjeg karabinskog kalibra.Shodno tome samo preticanje sa kuglom u P.L trazi iskustvo i vestinu.
Ako se odlucim za jedan drilling nevidim vise svrhu a ni potrebu kombinovanih cevi.Naravno da ce Drilling biti veca kugla manja kugla i sacma.Npr 20/76-7x65-222
Opet ovakva puska spada u univerzalne .Kad krenem negde u goste sa njom pokrivam sve.Cesto sam na ceki cekam svinje izadje kuna -lisica. U nemackoj mi je bilo dozvoljeno da pucam i zeca sa ceke.
Desavalo mi se da sam vabio lisice i izadju svinje jednom i vepar a ja kombinaciju 5,6x50R Mag-16-70
Zato ta mala kombinacija treba da trazi drugog vlasnika a ja cu se opredeliti za jednog trocevca
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #66 poslato: Фебруар 01, 2018, 10:29:59 »

Moj stav je Driling i kombinacija u ovom vremenu nije potrebs vise nena želja da se i to poseduje u lovnoj kolekciji.
U svim Evropskim Revirima pogon ne pucs na divljač. Obicno vođa pogons nosi pusku dok svi ostali pogonici idu bez oruzija u pogon.
Vođa pogona nosi pusku i puca samo u ranjenu divljac ili ukoliko divljać povređuje psa.

Za pirs definitifno nije jer kroz optiku pucsti sacmon na lisicu od tog posla nema nista, a opet na srndsca na 100m bez optike i od tog posla nema nista.
U pogonskim lovovima na standu to je totalni promasaj jer glatku cev sa brener kuglom i ksrabinskim zrnom neces od 10 pusaka naći da na pedeset metara rade priblizno podudarnu grupu ti dvs proektila.

Tako da je moje mosljenje da kombinscija u ovom vremenskom periodu moze nsći mesto samo u lovocuvsrskoj sluzbi.
Sačuvana
mrwa22250
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

rodjen da bi lovio nateran da radi

« Odgovor #67 poslato: Фебруар 01, 2018, 10:48:12 »

Ili kod pasioniranih lovaca na predatore,narocito onih koji pretezno love vabljenjem kao sto je kolega Ry.Isuvise puta mi se desilo da dodje iza ledja na par metara a ja 22-250 i 3-9x40 ili da je dovabim na 70-80,a u ruci 153-ka.Mooda da izedes od muke,a kombinacija obe situacije resava sa lakocom.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Фебруар 02, 2018, 04:16:35 »

Nekad sam i ja želeo driling, kad sam počinjao da lovim, na nesreću ili sreću novi nisu ni mogli tada da se nabave a i polovnih očuvanih je izuzetno retko bilo u prodaji i po veoma jakim cenama.
Kasnije shvatih da mi u opšte nije potreban, lovne situacije u kojima sam se našao za kombinovano oružje bile su idealne u svega par slučaja.
Današnjim zakonodavstvom u Srbiji i načinima lova tek na vidim gotovo nikakvu primenu.
Ta vrsta oružja bila je namenjena i idealna za evropske lovove ispred pogoniča kada su se sezone lova više vrsta divljači poklapale i kada se na dočeku odstreljivala i krupna i sitna divljač koja se izvlačila pred pogonom.
Nije mi poznato da li se još negde vrše takvi lovovi ali u Srbiji mi za mog lovačkog veka nisu poznati.
Oružje evropskih lovočuvara češće su bile kombinovane puške od drilinga, zbog manje mase a i cene.
Pozz...
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Фебруар 02, 2018, 05:59:04 »

Nikad niste lovili DSpogonom pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
GPK
Gost
« Odgovor #70 poslato: Фебруар 02, 2018, 06:28:00 »

Nekad sam i ja želeo driling, kad sam počinjao da lovim, na nesreću ili sreću novi nisu ni mogli tada da se nabave a i polovnih očuvanih je izuzetno retko bilo u prodaji i po veoma jakim cenama.
Kasnije shvatih da mi u opšte nije potreban, lovne situacije u kojima sam se našao za kombinovano oružje bile su idealne u svega par slučaja.
Današnjim zakonodavstvom u Srbiji i načinima lova tek na vidim gotovo nikakvu primenu.
Ta vrsta oružja bila je namenjena i idealna za evropske lovove ispred pogoniča kada su se sezone lova više vrsta divljači poklapale i kada se na dočeku odstreljivala i krupna i sitna divljač koja se izvlačila pred pogonom.
Nije mi poznato da li se još negde vrše takvi lovovi ali u Srbiji mi za mog lovačkog veka nisu poznati.
Oružje evropskih lovočuvara češće su bile kombinovane puške od drilinga, zbog manje mase a i cene.
Pozz...

Cena oruzija je diskutabilna kao i masa oružija.

Mit koji prati da je Driling teska puska je samo mit.

Driling se krece vrti tu oko 3,6kg +- 100gr. Bez optičkog nišana baza i montaže.

Jedam MP 153 tezi 3,6kg prazan bez da u tubularnom majacinu i u cevi ima i jedam sačmeni patron od 24gr.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Фебруар 02, 2018, 07:46:18 »

Nikad niste lovili DSpogonom pozdrav

O da, mnogo puta, i opet ne vidim neku veću prednost drilinga.
DS se lovi samo kuglom iz glatke cevi, šta to driling može bolje od od na primer PA karabina, lever action i pump action karabina, karabina direktne akcije pa čak i obrtno čepnog kod uvežbanog strelca koji  brzo repetira. Ili cak kod PA ili pump-action sacmarice sa specijalizovanim cevima i nišanima za kuglu
Driling ima smisla i izrazitu prednost samo kad se očekuje više vrsta divljači odnosno kada je u sačmenim cevima sačma-sačma ili sačma kugla.
I kod njega treba dosta uvežbanosti kod brzog izbora cevi koju želimo da pucamo.
Pozz...
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Фебруар 02, 2018, 07:47:00 »

Imali da bi neko da menja neki driling za MP 153 doplata ne treba pristao bi i"glavu za glavu"! blush2
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #73 poslato: Фебруар 02, 2018, 10:10:15 »

Jedinacno zrno za svinje?
Mozda u nekim uredjenim lovistima,gde stanes na ceku ili prelaz neki ali mi sto vodimo kerove i zalazimo u najvece trnje stavljanje jedinaqcnog zrna u cev bilo bi velika glupost.
Pustio bih ja tog koji je pisao takav zakon da udje u trsku kada kerovi oblajavaju vepra ili krmacu sa nazimadima pa neka se kurazi sa jedinacnim zrnom.Velika"O"je zakon.
Sačuvana

vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #74 poslato: Фебруар 02, 2018, 10:19:05 »

Bas i upravo je breneke kugla zakon kada se prilazi kerovima na oblajavanje, kakva crna sacma.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: