DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159348 poruka u 7027 tema- 6819 članova - Poslednji član: Lovac u čeki

Јул 19, 2018, 12:57:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 289 290 [291] 292   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LOV DIVLJE SVINJE  (Pročitano 1007513 puta)
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #4350 poslato: Март 13, 2018, 01:58:54 »

A muka ih retko tera  Cool
Samo jedna ispravka, nije 153, Franchi Affinity je u pitanju. Ispravljam zbog jedne stvari, zbog koje sam takođe u velikoj prednosti od karabina sa optikom, a to je težina puške. Moja puška je puna teška 2,8kg. A u planini znači svaki gram...
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4351 poslato: Март 13, 2018, 02:08:47 »

Samo jedna ispravka, nije 153, Franchi Affinity je u pitanju. Ispravljam zbog jedne stvari, zbog koje sam takođe u velikoj prednosti od karabina sa optikom, a to je težina puške. Moja puška je puna teška 2,8kg. A u planini znači svaki gram...
Pa kolega kada se dobro pokrije teren tera ih i te kako.Retko ali tera.Protekle sezone malo koji vikend  da je prosao a da nas zajedno sa gostima nije bilo tridesetak lovaca .   Vise puta sam posmatrao  protekle lovne  sezone crne vozove kako lete preko  cistina.A  najcesce to ste potpuno u pravu idu delovima suma obraslim gustom vegetacijom  .
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4352 poslato: Март 13, 2018, 02:34:11 »

Kod nas smo na ogromnom terenu nas 10ak. Od toga 2-3 ostanu kao pozadinci jer ne mogu da hodaju, ili ih mrzi, ili imaju obaveze u toku dana, a od ostatka se ponekad razdvojimo, pa ako se skupimo po pronalasku traga i određivanju gde bi mogle biti, ako ne ništa, nas 2-3 ili njih 2-3 završavamo onako kako možemo...
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #4353 poslato: Март 13, 2018, 03:44:07 »

Jedan stari lovac je pricao;ponesem 4 patrona dva ispalim dva jedva vratim kuci.
Sačuvana

Dusan900
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4354 poslato: Април 05, 2018, 03:34:12 »

Svaka cast za klipove i naravno odstrele......jos puno ih imao....ne znam dal si negde spomenuo nisam bas najpazljivije citao, mene zanima koji ti je cok na pusci, tj.koji koristis kad pucas pojedinacne projektile....pozz
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4355 poslato: Април 06, 2018, 11:34:03 »

Hvala druže!
Ja sam uz pušku dobio 3 čoka, pun, polu i cilindar. Kad kupujem kugle, obično kupim jednu kutiju preko da isprobam. Lambro koji sada koristim i B&P Thrill Shock koji sam koristio bolje su mi se pokazali iz polučoka, tako da sam navrteo 1/2 i ne skidam ga, od početka do kraja sezone.  hi
Sačuvana

LG KALIBAR PG
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4356 poslato: Јун 05, 2018, 08:02:37 »

Posto znam da je u Srbiji zabranjeno da se koristi za svinju 00 ili PP-jka ima li neko ko nije iz Srbije ili mozda jeste ali je koristi?Mi u CG je koristimo skoro svi,makar ovi koje ja poznajem,i price se pricaju da ranjava itd,iskreno mene se jos nije desilo da je pogodim a da nije pala u 2 metra,ili da se trazim ja sa svinjom posle kako pricaju.Kuglu nikad nisam ispalio iz puske,jer ako oces kuglu bolje nosi karabin,pristalica sam toga i onda gadji i na dalje.A sto se tice duple nule bili su pogotci i do 80 metara.
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4357 poslato: Јун 05, 2018, 10:24:11 »

Kolega, jesam mlad lovac, i kod.mene ima dosta njih sto i dalje koriste 00 i pp za ds. I ako su imali vise ranjavanja nego odstrela oni i dalje koriste. Karabin je karabin,ako se nosi sacmarica onda iskljucivo.kugle. Kazete bili su pogotci i do 80m, to je suludo pucati na toj daljini i kuglom a kamoli 00 i pp-om. Koliko vam se svinja otislo ranjeno a da vi niste i ne znate da je dobila 1 ili 2 olovice?
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4358 poslato: Јун 05, 2018, 01:35:20 »

Svaka prica na temu PP ili 00 je čisto gubljenje vremena sve da je najucinkovitije zabranjeno je koristiti u grupnom lovu. Sa vrlo ozbiljnom kaznom po organizatora.
Sačuvana
LG KALIBAR PG
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4359 poslato: Јун 05, 2018, 08:46:00 »

Pa ja sam rekao,koju god sam ja pucao pala je bez trazenja i ranjavanja,ja sam rekao u svoje ime.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4360 poslato: Јун 05, 2018, 10:03:06 »

Pa ja sam rekao,koju god sam ja pucao pala je bez trazenja i ranjavanja,ja sam rekao u svoje ime.

Naravno iz prvog metka. Kolega vevovatno korsti jednocevku, odnosno po nasem zakonu jednometno oruzje.
Davno u vreme sankcija dolazio sam do stranih casopisa o lovu i oruzju i zbog raznih selidba sam dosta toga pogubio. Koliko me secanje sluzi u Engleskoj je postojao Klub "one shot" gde su clanovi tog kluba isli u lov sa samo jednim metkom bez obzira koja se divljac lovi, pa predlazem kolega da se uclanis u taj klub.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4361 poslato: Јун 05, 2018, 10:25:21 »

Dobre su te jednometke,jos ako je ruska  drinks Moja prva puska bila i danas je kod mene.Skoro sve sam promjenio, i dogradio sinu.. Tada sam na standu punio samca a u pogonu devetaka.. I danas imam te municije negdje u pozadini ormara.Sad sam uzeo i karabin jednometak,optika je na putu pa cemo malo ganjati srndace po planini.
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4362 poslato: Јун 06, 2018, 01:47:43 »

Niste imali ni jedan promasaj? Koji je mozda bio pogodak ali sa jednom olovicom po stomaku
Sačuvana
HunterEdition
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4363 poslato: Јун 06, 2018, 09:06:55 »

Vise puta sam bio prisutan u pogonsko lovu ds gde su neki pucali sa pp na ds vise ranjavanja nego odstrela, tacnije samo jedan odstrel na 20 m gde jos se ponasalo kao jedicano zrno i cep je bio tu, petometka 5 pp i krdo od 7 ds jedna ranjena u butinu, e sad je nastupilo novo pravilo, pp patron zaseku na vrhu tacnije po obimu na 2 cm od vrha, i kazu do 50 m se ponasa kao kugla a onda pp... 70% tih pucanih je odstreljeno karabinom ili kuglom posle... tako da sam protivnik pp u lovu na ds.
Sačuvana

Strpljen-Spašen
LG KALIBAR PG
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4364 poslato: Јун 06, 2018, 11:23:51 »

Sa koliko god da je pogođen,on nije otisao daleko,tu je zavrsio misiju,a ruska je petometka mc 21
Sačuvana
Stranice: 1 ... 289 290 [291] 292   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: