DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159957 poruka u 7082 tema- 6844 članova - Poslednji član: RajkaT

Октобар 21, 2018, 08:59:34
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 282 283 [284] 285 286 ... 293   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LOV DIVLJE SVINJE  (Pročitano 1030229 puta)
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #4245 poslato: Јануар 10, 2018, 03:38:23 »

U nedjelju bio gost kod kolege, pala dva grla u "čarapama"...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4246 poslato: Јануар 16, 2018, 10:22:03 »

Prodje i ovaj   vikend lova na divlje svinje.. Imao sam dve sanse za pucanje.Divljac se kretala sama kroz loviste nisu je gonili kerovi..  U prvoj prilici videci da je u pitanju krupna jedinka koja je jurila kao brzi voz  kroz visoku travu nekih 80 metara daleko od mene, pogledom sam trazio dokaz da je u pitanju vepar a na svinja  .Dokaz u vidu kljova preko optickog nisana doduse jesam video  ali kasno  za siguran pogodak pa kapitalac ode ..
Ubrzo nakon njega ukazala mi se nova prilika , druga sansa i nju sam iskoristio.Doduse u pitanju je bilo nazime i tu nisam imao sta da kalkulisem.
Istog dana kerovi su nasli i  jednog kapitalnog vepra  koji je takodje izmakao zasedama i presao u susedno loviste.
Sa njime takodje nisam imao srece jer je kolega koji se nalazio izmedju mene i njega  bio bez bubice za  radio stanicu pa je vepra koji mi se priblizavao vratio nazad na sigurno..
Divljaci imamo redovno je prihranjujemo pa ce i naredne sezone biti  nadam se i prilika za druzenje i uspesan lov.
Drage kolege hi drinks

Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4247 poslato: Јануар 19, 2018, 10:34:37 »

Danas Norvežani, kiša nas prala nekoliko puta, 7 veprova na štreki, od toga 3 ..bačka..., 15 grla, očekivah puno bolje, no izgleda ekipa koja puca velike gice uz dosta promašaja...jedino što me veselilo-pao bijeli, gican koji se pojavio unazad 2 mjeseca, vješto izbjegavao lovove, no sad naišao...
Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4248 poslato: Јануар 22, 2018, 09:20:34 »

Drugi dan...19 kom, 5 veprova,prvi prigon po pljusku, blizu 100 hitaca, poslije pečenka i veselje...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4249 poslato: Јануар 23, 2018, 03:37:31 »

Kada se kolega divljac cuva i neguje ,pravilno gazduje onda se ima   sta i loviti  a i  uloviti.Cestitke za  ulov  .
Nasa  grupa je ovog vikenda imala  nekoliko sansi za odstrel a  iskoriscene su dve prilike.U subotu smo zaustavili jedno nazime  a i u nedelju takodje jedno.
U Subotu  sam primetio jedan trag vepra gore u tupom vrhu i u dogovoru sa nekoliko kolega posao njegovim tragom da ga podignem sam bez kerova.Bilo je svezih tragova od vukova i nismo hteli da rizikujemo.Pritegnuh Goratex jaknu  nabacih kapuljacu  javih se na stanici da krecem. Vepar ko vepar isao je samo najguscim delom planine kroz trnje  stene i sitan gabrak.Na mojih  predjenih 100 metara vise od 60 sam  prateci njegov trag otpuzao potrbuske za njime.Planina sneg veje sa neba  a  i pada sa rastinja ..Metar po metar kada posle nekih pola sata nadjoh tragove svezeg rivenja i veprovog kretanja u polukrug.. Pomislih priprema se da prilegne .Znao sam da su moje sanse da pucam na njega ravne nuli gusto je a i na rastinje se nahvatao sneg nevidi se vise od nekoliko metara ispred .Pogledah onako lezeci karabin ocistih rukom sneg na mehanickih nisana  pa krenuh polako napred.Nakon nekoliko minuta  zacuh krckanje rastinja  i preturanje kamenja.Vepar  pomislih ali ga ne ugledah vec samo nadjoh njegovo sveze izriveno legalo i sveze tragove njegovog bega..
Pratio sam ga jos nekih sat vremena i napokon izbih na Belo kamenje kod Lilinskih pojata.Svezi tragovi cizama nekog od kolega  i vepra koga sam pratio. Pomerio se kolega sa prelaza  a vepara mu ugazio u trag cizme.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4250 poslato: Јануар 23, 2018, 03:56:51 »

Kasnije sam saznao da  je  to trag cizama kolege Slavka iz Nisa.Vepar ode svojim putem  a mene mrak uhvati u vrtaci u planini.
Ogrejah se malo i prosusih pored vatre  a nakon toga spustih sumskom stazom  na sumski  put koji iz Baldica ide preko Belog kamena  u Pajez.Presekoh trag guma u snegu od Samuraja  moga prijatelja Milana pa krenuh uzbrdo prema Pajezu. Slobodanov sin  Vlada sa kolegom mi je posao u susret   pa se nesto kasnije svi zajedno uputismo Slobodanovoj kuci u Pajez gde su me cekali Zika iz Leskovca, Andjel njegov sin Milan i ekipa lovaca nasih kolega iz susednog lovista.
Potovarismo se u vozila pa nazad u Kalnu da odmorimo malo  i pripremimo se  za lov narednog dana.
Prodje eto jos jedan lovacki vikend jos jedno lovacko iskustvo   i potvrda lovacke saradnje i pozrtvovanosti kolega da se uvek kada treba pruzi pomoc.
Puno je otvorenih bunara u planini koji vrebaju    a njih znaju jednino mestani.Veliki je rizik i leti skrenuti sa sumskih staza a kamoli zimi i po danu a kamoli mraku..
Drage kolege hi drinks
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #4251 poslato: Јануар 23, 2018, 04:15:35 »

Mpeca pravi lov bez obzira sto je vepar umakao ali pravi planinski lov se nemoye porediti sa ravnicarskim lovom nikada, i jedan i drugi su teski i neizvjesni ali planina je uvijek bila za prave gorstake i poznavaoce tragova, staza, bogaza.  hi
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4252 poslato: Јануар 29, 2018, 10:14:37 »

Petak, domaći lovci, njih 20-tak, oko 120 šuseva, 23 grla ds, 2 čaglja...

Subota, grupa iz Istre, njih 11, 12 grla...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #4253 poslato: Јануар 30, 2018, 09:56:55 »

Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #4254 poslato: Јануар 31, 2018, 10:07:42 »

hi
Ko li gadja fazana?

Sačuvana

Stefan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4255 poslato: Јануар 31, 2018, 10:27:43 »

Pozdrav za Gorana i jedno pitanje, bez ikakve loše namere: kako je moguće da se odstreli fazan u lovu na divlju svinju? Ne mislim kalendarski, nego praktično, pretpostavljam da se koristi kombinirka ili driling, ali koja je municija u cevima? Pozdrav  hi
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #4256 poslato: Јануар 31, 2018, 12:31:18 »

Pozdrav za Gorana i jedno pitanje, bez ikakve loše namere: kako je moguće da se odstreli fazan u lovu na divlju svinju? Ne mislim kalendarski, nego praktično, pretpostavljam da se koristi kombinirka ili driling, ali koja je municija u cevima? Pozdrav  hi

Stefan ako sam ista dobro naucio i apsolvirao to je da u lovu postoji samo jedno Pravilo a ono glasi.

U lovu je samo jedno pravilo da pravilo nema.

Lovac je imso drilin u rukama u jednoj cevi sacmu granulacije 3mm u drugoj brener  kuglu .

Fazan je doleteo i sleteo na granu nedaleko od gega i ovaj ga odstreli sacmom koja je bila namenjena ta teta liju.
Sačuvana
Stefan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4257 poslato: Јануар 31, 2018, 01:07:18 »

Stefan ako sam ista dobro naucio i apsolvirao to je da u lovu postoji samo jedno Pravilo a ono glasi.

U lovu je samo jedno pravilo da pravilo nema.

Lovac je imso drilin u rukama u jednoj cevi sacmu granulacije 3mm u drugoj brener  kuglu .

Fazan je doleteo i sleteo na granu nedaleko od gega i ovaj ga odstreli sacmom koja je bila namenjena ta teta liju.

Sve jasno, jednostavno drugačiji način lova i to je to.  hi
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4258 poslato: Јануар 31, 2018, 07:10:09 »

Svaka cast jos na grani ga odstrelio i onda neko rece da nam predje ta svecka kultura lova! hi
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #4259 poslato: Јануар 31, 2018, 07:58:30 »

Tomo ti moraš znati da svugde ima ljudi koji su zslutali u lov.

Ja licno kao i 20% od ukupnog broja lovaca nikada nebi pucali Fazana na Zemlji ili grani. Ali kao sto i sam znas u lovu kao i na ovim drustvenim mrezama ima svakojakog sveta.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 282 283 [284] 285 286 ... 293   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: