DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 02:41:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 295   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LOV DIVLJE SVINJE  (Pročitano 1143704 puta)
Brko
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јануар 16, 2009, 06:18:41 »

Cestitke momci, samo nastavite u tom ritmu.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #31 poslato: Јануар 21, 2009, 10:53:15 »

Samostalnost i Individualnost u svakom Pogledu Wink.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Јануар 21, 2009, 11:07:06 »

Fotografija iz poslednjeg veceg organizovanog Lova na Svinje u okolini Petrovca na Mlavi.
Odstreljeno 8 Svinja:
7 Nazimeta i 1 Vepar.
Lovilo se po Brdsko-Planinskom terenu i uz pomoc Dugonogih Gonica.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #33 poslato: Јануар 22, 2009, 07:59:32 »

Voleo bi da cujem jos detalja iz takvog lova!
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
noledelasena
Junior
**
Van mreže Van mreže

[URL=http://img696.imageshack.us/my.php?image=img1

« Odgovor #34 poslato: Јануар 22, 2009, 02:13:57 »

U bre a mene zva drugar da idemo !! Al ajde reko prosle godine bilo lose !! Reci Gago jel Veca i on odstrelio nesto ili samo reklama Huh?
Sačuvana

Lov i druzenje
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Јануар 22, 2009, 02:31:39 »

U bre a mene zva drugar da idemo !! Al ajde reko prosle godine bilo lose !! Reci Gago jel Veca i on odstrelio nesto ili samo reklama Huh?
Veca je Ucestvovao.
Inace jedan stari majstor iz Svinjareva je imao het trik(trica).
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Brko
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јануар 22, 2009, 04:53:22 »

Cestitke starom majsroru Wink, a Bogami i ostalima bravo.
Sačuvana
noledelasena
Junior
**
Van mreže Van mreže

[URL=http://img696.imageshack.us/my.php?image=img1

« Odgovor #37 poslato: Јануар 22, 2009, 07:35:55 »

Svaka cast !! Kad hoce onda nema greske !! Ja sam ove zime prepesacio 100km i samo jedna prilika za pucanje!! Ali to je lov nadmudrivanje sa divljac ! Kolko puta smo bili tako blizu ali ipak tako daleko !! Ova zima je bila za lov divlje svinje ko rodjena bilo snega bas kolko je trebalo ali nije bilo srece!! Ali bas sam se nadisao cistog vazduha !! U svakom slucaju pozitivni utisci a bogami lepu kondiciju sam nabio sada treba samo da  se odrzava!! Grin Grin Grin
Sačuvana

Lov i druzenje
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #38 poslato: Јануар 22, 2009, 10:09:52 »

Svaka cast,bio sam pozvan u lov ali dan pre zaglavio,tako da nisam isao.Mozda i bolje.
Sačuvana
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #39 poslato: Јануар 25, 2009, 09:07:46 »

Ovo je skinut tekst iz novina Glas Javnosti.Nadam se da je interesantan.

LOV NA DIVLJE SVINJE NA PADINAMA HOMOLJSKIH PLANINA
Srne se šetkale, veprovima ni traga
Od oko 200 lovaca najviše uspeha imao je Vladica Radivojević iz Knežica, sa odstreljenim nazimetom težim od 50 kilograma

Lovačko udruženje „Trest“ u Petrovcu na Mlavi prošle nedelje je bilo domaćin u lovu na divljeg vepra i nazimad. Lovilo se po veoma klizavom i teškom terenu u podnožju i na vrhovima Homoljskih planina. Pored domaćih, u lovu su učestvovali lovci iz Beograda, Niša, Valjeva, Kragujevca, Požarevca, Alibunara, Vladimirovca, Smedereva, Malog Crnića, Kraljeva, Mladenovca, Bečeja, Mionice i Velikog Popovića. Od oko 200 lovaca najviše uspeha imao je Vladica Radivojević iz Knežica, sa odstreljenim nazimetom težim od 50 kilograma.
Tokom pogona divlje svinje su pobegle u lovište susednog lovačkog udruženja „Jovan Šerbanović“, gde su ih dočekali tamošnji lovci i odstrelili četiri komada. Uprkos mršavom ulovu na Trestu, lovci su se vratili oduševljeni.
- Lovište je prepuno srneće divljači. Dok smo čekali da se pojave svinje, krda srna su protrčavala pored nas, a nekoliko njih nam je prišlo na svega pet-šest metara. Ovako nešto još nisam doživeo - uzbuđeno je ispričao Vladisav - Vlajko Stojković iz Valjevske Mionice.
LOVIŠTE ZA PONOS
Lovačko udruženje „Trest“ u Petrovcu na Mlavi osnovano je 1898. godine, ima 710 članova i gazduje lovištem površine oko 46.000 hektara. U lovištu ima zeca, fazana, prepelice, jerebice, divljih pataka i gusaka, izuzetno mnogo srneće divljači, divljih svinja i nešto divokoza. Od predatora ima lisica, šakala i vuka, onog mitskog homoljskog.

Za vreme svečanog ručka u restoranu „Košuta“ Lovačkog doma u Petrovcu na Mlavi, gostima su na video-bimu prikazali kraće filmove o istorijatu LD „Trest“ i prethodnim lovovima u lovištu ovog udruženja.
U svom obraćanju Aca Životić Gera, predsednik LD „Trest“, potvrdio je da je kandidovan za predsednika Lovačkog saveza Srbije i predstavio svoj program. Lovcima iz Vojvodine poručio je da poštuje njihovu listu kandidata za najviše funkcije u LSS, naglasivši da nipošto ne želi podele, svađe i razmirice u lovačkoj organizaciji.
Životić je na kraju pozvao sve prisutne da 31. januara dođu na 16. republički sabor „Lov na bakarnu lisicu „ u Kamenovu, kod Petrovca na Mlavi.
Autor:
Borislav Dodoš

Eto i ovaj lov prodje bez mene Cry.
Sačuvana
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Фебруар 18, 2009, 09:26:37 »

da probam da spojim odstrel škart divljači i lov divljih svinja. Loviše LU "Kovin", revir Mramorak. Posle dosta noći čekanja i mnogo dana praćenja tragova, uspeo sam da "ubodem" vreme i mesto izlaska svinja iz šume u kukuruze. U ranim oktobarskim noćnim satima (oko 7,30 časova) pre izlaska mesečine, čuo sam lomljavu granja kroz šumu. Noćnim uredjajem sam video tri svinje kako izlaze iz šume, i na moje veliko iznenadjenje jedna je bila bela.
Imao sam vremena da spustim noćni uredjaj i podignem kombinovanu pušku. Ostalo je bila rutina. Metak 7x65R, lampa na puški taktička nextorc, daljina šezdesetak metara, gotovo istovremeno paljenje baterije i pucanj pravo u srce. Nazimica je ostala kao prikovana za zemlju.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Фебруар 18, 2009, 03:42:09 »

Svaka čast na odstrelu ovakvog grla.
Kod mene u Reviru do sada smo odstrelili dve čisto bele svinje jednu krmaču i jednog vepra, obe je igrom slučaja odstrelio jedan te isti lovac u razmaku od 5-6 godina.
Ove lovne sezone od svih odstreljenih svinja nismo imali mešance (bastarde) bar prema spoljnjem izgledu, boje čekinja i sl. a prošle lovne sezone je bilo na primer čak 6-7 grla koje su imale znake mešanca.
Koji noćni dvogled-night vision (binokular) koristiš? Da li imaš iskustva sa Yukon binokularom 1+ generacije sa iluminatorom 1,5X42. Koje cene su kod nas?
Sačuvana
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Фебруар 18, 2009, 05:40:11 »

Hvala VolvoBM, koristim Yukon exelon 3x50 sa iluminatorom generacija super 1+, kupio sam ga onog dana kad nam je u susednom lovištu poginuo kolega lovac Vlada Tamindžić. Bio sam u San Marinu i u jednoj prodavnici držao pomenutu noćnu optiku i razmišljao da li da odvojim 350 eura ili ne. U tom momentu mi je zazvonio mobilni telefon i lovnik me obaveštava o Vladinoj pogibiji. Istog momenta sam izvadio novac i kupio uredjaj. Isplatio mi se posle 10-15 dana. Nije neki, ali za predele gde ja lovim idealan je. Daljine gde izlaze svinje iz šume do kukuruza kreću se maksimalno do 80 metara. Mogu da ti pošaljem sliku na PP ili o okviru teme.
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Фебруар 19, 2009, 08:14:19 »

Cestitke pescarac ajd okaci sliku ako ti nije problem posto ima jos zainteresovanih da vidi masinu i daj neki opis samog uredjaja?! Wink
Sačuvana
DARK
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Фебруар 20, 2009, 03:12:13 »

Ima li tko šablonu za ocijenjivanje zakrivljenosti kljova?

Dark, za nastavak diskusije na forumu prvo predstavljanje

http://www.lorist.co.yu/new/forum/index.php?topic=51.0
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 295   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: