DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157711 poruka u 6941 tema- 6700 članova - Poslednji član: SISa

Новембар 20, 2017, 08:44:41
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 280   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LOV DIVLJE SVINJE  (Pročitano 934791 puta)
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« poslato: Новембар 14, 2008, 09:00:27 »

Sta bi sa temom nema je gde je nestala.
Znaci moracemo od pocetka.
Sačuvana

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #1 poslato: Новембар 14, 2008, 09:25:49 »

Pocinjemo iz Pocetka.
Evo jednog mladog, dvogodisnjaka, tezina nesto preko 100kg.
Odstreljen pre par godina, pravi zimski uslovi.Pucano je na nekih 70-80 metara.
Pogodak kroz obe plecke, otisao je samo 10 metara.
PPU zrno od 9,7gr - kal 30 06.

Iznesite i objavite slike iz vasih Lovova, svejedno dali su stare ili nove, docarajte i nama vas dozivljaj lepom pricom Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 15, 2008, 07:41:07 »

Ovogodisnji sneg, nadolazeca zima.
Rivotine od Divljih Svinja, mnogi ce reci normalna stvar!Ali je ipak interesantno po tome, sto se ove rivotine nalaze na 1.800m nadmorske visine.
Postojanje ovog copora nije bilo poznato.Drustvo im prave Divokoze Wink.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Новембар 15, 2008, 09:27:57 »

Ovo je slika iz ranijih godina.Meni posebno drag lov jer sam pored uspesnog odstrela imao i dovoljno samokontrole da ne pucam na dve krmace.
Cekao sam svinje kod napustenog sljivara.Kada su usle u sljivar i pocele da "rade" posao sam na njih.Medjutim,kako je teren bio obrastao trnjem,nisam mogao da ih uocim iako sam nekoliko puta palio lampu.Otvara mi se teren,palim lampu i ispred sebe,na nepunih 10 metara vidim dve krmace okrenute prema meni a oko njih 7-8 nazimadi i oko 10-ak prasica.Iako su mi krmace bile najblize i najlakse mete jer su imale sigurno preko 150 kg,odlucujem se da pucam u prasice.Uspeo sam da ispalim tri metka od cega dva u isto prase.
Sačuvana
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Новембар 16, 2008, 05:25:21 »

E to je pravo razmisljanje lov treba postovati a ne biti mesar.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Новембар 16, 2008, 08:46:57 »

Pravi si Lovac, Kurjak! Svaka cast
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Новембар 17, 2008, 11:08:31 »

Evo stare slike, kad sam bio mlađan lovac ja, jedan veprić, karabin 8X57JS, teren Bohušova mlaka.

i jedan mali dvogodišnjak, Gracov forland
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Новембар 17, 2008, 11:52:36 »

U suboru smo izašli i pucam na jednog padne na sred puta i koprca se, kolega koji je imao sačmaru, pored mene stoji i gleda, u tom dva komada na 10m istrče ipred nas i mi usredsredimo pažnju na njih, kad svinja ustade i ode, reko neće taj daleko neka ide. To veče pretražimo sve i ništa, sutradan ujutro trebao sam ići u gostinski lov u Mošorin, ne odem odem da tražim svinju i posle mukotrpne pretrage ništa. Ni kapi krvi, a na mestu gde je pao na putu razbacana zemlja od papaka... neverovatno, ovako nešto mi se još nije desilo. Malo skretoh sa teme, u Mošorinu selu pokraj reke Tise sa Bačke strane, na Titelskom bregu u samo jednoj potkovici palo 80 zečeva...
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #8 poslato: Новембар 17, 2008, 11:59:56 »

U suboru smo izašli i pucam na jednog padne na sred puta i koprca se, kolega koji je imao sačmaru, pored mene stoji i gleda, u tom dva komada na 10m istrče ipred nas i mi usredsredimo pažnju na njih, kad svinja ustade i ode, reko neće taj daleko neka ide. To veče pretražimo sve i ništa, sutradan ujutro trebao sam ići u gostinski lov u Mošorin, ne odem odem da tražim svinju i posle mukotrpne pretrage ništa. Ni kapi krvi, a na mestu gde je pao na putu razbacana zemlja od papaka... neverovatno, ovako nešto mi se još nije desilo. Malo skretoh sa teme, u Mošorinu selu pokraj reke Tise sa Bačke strane, na Titelskom bregu u samo jednoj potkovici palo 80 zečeva...
Letos kod drugara u lovu, padne vepar oko 150 kg., pogodjen u vrat, slikali se ljudi, kerovi skakali na njega, posle svega probudi se i pobeze! Stigli su ga nakon 100 m. u jednom gustisu, odatle nije uspeo da pobegne!  Wink
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Новембар 17, 2008, 03:00:53 »

Ova je tema pocela kao Spomenar, ali nema veze.Brzo ce naleteti svezi ulovi i slike.
Evo jednog meni dragog ulova.Ovaj odstrel mi je ulepsao docek jedne nove Godine.
Vepar star 4-5 godina i negde oko 170 kg tezak.Levi Sekac je dug 21cm.
Odstrelio sam ga Polozarom(12) i Rotwaelerovim PP-om.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Новембар 17, 2008, 05:11:07 »

Jednom davno sam i ja prisustvovao ovakvom slucaju, bilo je na cekanju u kukuruzu, tad jos nisamo ni znali z aneke ceke ili bilo sta a drveta nigde nego jos za ranije ja i kolega se namestimo u pola njive poneli da podmetnemo nesto na zemlju da nam nebude hladno i kako je vreme odmicalo meni se prispava. Dogovorimo se da ja malo dremam a on kad se njemu prispava probudi mene, sta da se radi mladi i nismo imali nekog iskustva, a svinje tu svake nici i njiva prepolovljena. U jednom jos nisam ni zaspao cvrsto kolega me drmu i u nekoliko sekunda Buuum, pogledam u njega pogledam u pravcu gde je pucao kukuruz se samo lomi, upalim neku lampu koju sam poneo vidimo svinju da se koprca i ostajemo mirni u nadi da ce imati jos nesto, posle dobrih pola sata resimo da krenemo jer se vista nista necuje i kad mi na mesto gde je svinja pala ni berac kukuruza nije ravan sta je ona napravila a nje nema i nema, nema ni krvi, ja gledam u njega on u mene okreniobrni nista, pitam ja njega jesi li ti video da je pala, bar ti nisi bio prispan kao ja , a on pita mene, rekoh ja video kako lezi i koprca se, rece to i on al mi svinju nenadjosmo.
Na putu do kuce smo pokusavali da realizujemo tj. da rekonstruisemo situaciju i misljenja smo da posto je iz lezeceg stava pucao da ju je pogodio negde u glavu jer je svinja isla pravo na nas i da je samo okrzao po glavi gde je najverovatnije samo osamutio i kad se pribrala ustala i odmaglila.
Sačuvana

Dobar pogled
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 17, 2008, 06:06:04 »

A onaj ispod na drugoj temi mozes izbrisati sad nicemu ne sluzi Wink
Sačuvana

Dobar pogled
Sale
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 17, 2008, 06:10:43 »

Malo svežih "uspomena". Hrvatska pre deset dana. Obronci Papuka. Grupni lov, pogonom, na dilvlje svinje. Odstreljeno je 20 divljih svinja. Uglavnom nazimadi i nekoliko kramača. Odlično društvo, divna priroda, ljubazni domaćin...Krajolik mnogo liči na Šumadiju (ipak samo liči) jedino što ima više divljih svinja. Ebiga... Wink

P.S. Po običaju, kada je lov pogonom u pitanju, ja sam bio sreće kurate. Valjda zato nešto i ne ljubim ovaj način lova. U januaru idem na popravni. Kada smrzne zemlja i nestane hrane...Mislim se nešto i veprovi valjda nekad ogladne? Jel tako? Wink  
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Новембар 17, 2008, 06:22:44 »

Bice Sale mnogo bolje sledeceg Puta.
Ni mene nece nesto taj Pogonski Lov, kada sam ja u pogonu, na ceki pada sve i svasta.Kada mene zakaci red za Ceku, ono ni Goli K.
Evo jedne Fotografije iz Lovista Hrastovaca-J.P Srbija Sume.
Moj deo grupe bio je u jedinom pogonu tog dana.Grupi na Ceki, s ledja dolazi copor Svinja, ko ih je pokrenuo to nezna niko.
Lovci malo iznenadjeni opet su se dobro snasli i odstreljuju 4 Nazimeta.
Plus Pogon je odstrelio 2 sakala.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Новембар 17, 2008, 06:38:15 »

A onaj ispod na drugoj temi mozes izbrisati sad nicemu ne sluzi Wink
Ostao si nesto nedorecen Druze Mladjan?
Mislio sam na post na kome sam trazio da se ovaj sto je prebacen izbrise jer nema vise nikakve svrhe da tamo stoji u temi lov zeca ili gde je uopste bilo.

Sačuvana

Dobar pogled
Stranice: [1] 2 3 ... 280   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: