DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:53:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ...POMOĆ....  (Pročitano 4103 puta)
DanijeLLL
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Фебруар 14, 2013, 05:01:06 »

evo ja bi ljubazno zamolio neke istinske poznavaoce lovackog oružja jer me zanima podatak koji ce vjerovatno da spasi moj život prilikom rukovanja oruzjem.
imam rusku pusku kal 16. nepitajte za marku jer neznam zbog nekih drugih okolnosti
kundak los moram ga reparirati.
cjevi polozare poprilicito zdrave mogu rec super.
e sad ja koristim patrone ne vece od 28 grama punjenja. posto je puska stara a sistem koji zatvara cjev zatvori cjev normalno al kad pusku klimam vidim da nije utegnuta ne zbog kundaka nego klimav mi je prostor pocetka cjevi i one podloge neznam kako se to tacno zove.
znaci puska se fino zatvori ali je klimava. par lovaca mi je reklo da ne pucam ništa iznad 28 grama, da ne bi doslo do explozije. cjevi su zdrave nemaju ostećenja volio bi da mi netko kaze mogu li ja pucat vecu gramažu i do koliko grama. neki strucan maistor ili poznavaoc na forumu.
jer ne bih se volio zezati i probati svasta  SAMO ISKREN PODATAK MOLIM.
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 14, 2013, 08:14:19 »

odnesi je kod dobrog puskara iz tvog kraja
da ti to sredi hi
Sačuvana
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 15, 2013, 01:55:35 »

Koliko znam tebi se izlizala osovinica.Svaki puškar može da je zameni i utegne je(ključeve). Ima još jedna stvar a to je ležište metka da li je 65 ili 70 i da nije možda sa 65 razbušena na 70 . Ako se pridržavaš 28 gr ne bi trebalo biti problema a o eksploziji ne bih da komentarišem(CCCCC). Imao sam slično iskustvo i puška radi kao nova. hi
Sačuvana
corvus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 15, 2013, 03:25:31 »

Normalno je da puska posle izvesnog vremena usled dugotrajne(ili kratkkotrajne) upotrebe (ovo zavisi i od materijala od koga je puska izradjena ali i od umeca majstora odnosno fabrike) pokaze povecani zazor izmedju cevi i baskule. Najbolje je pusku odneti dobrom majstoru koji ce problem otkloniti jos u pocetku tj. kad se primeti, jer se vremenom ovaj ovaj luft sve vise i vise primecuje i moze dovesti do prskanja kljuceva a samim tim i do ozbiljnijih posledica po lovca (strelca).
Sačuvana
DanijeLLL
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 15, 2013, 05:49:38 »

Normalno je da puska posle izvesnog vremena usled dugotrajne(ili kratkkotrajne) upotrebe (ovo zavisi i od materijala od koga je puska izradjena ali i od umeca majstora odnosno fabrike) pokaze povecani zazor izmedju cevi i baskule. Najbolje je pusku odneti dobrom majstoru koji ce problem otkloniti jos u pocetku tj. kad se primeti, jer se vremenom ovaj ovaj luft sve vise i vise primecuje i moze dovesti do prskanja kljuceva a samim tim i do ozbiljnijih posledica po lovca (strelca).

65 je leziste znaci da nestavljam nista vise od 28 gr.
hmmm puska je stara nema papira kundak ionako nevalja.
neznam bi li se uopce isplatilo to raditi.
i koliko uopce moze kostati da se rijesi taj luft...Huh?
Sačuvana
corvus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 15, 2013, 06:57:15 »

Druze moj drugarski savet je da tu pusku okacis o zid i da se s njom ne igras, posto je leziste metka 65mm kako si naveo nije bitno da li ces iz nje ispaljivati 28 ili 32 grama sacme vec moras obratiti paznju na duzinu metka (patrona)NE SME BITI VECA od 65mm , kako se danas uglavnom municija proizvodi u 16/70 jedino ti preostaje da SVAKI patron kratis(seces) za tih 5mm i onda opet zatvaras.
 Sad vec pocinjem da sumnjam da je i upotreba standardne(a za nj neadekvatne) municije dovela do pojave lufta i rasklimavanja puske sto je opet najbolji moguci scenario jer ovakvim se IGRAMA sem puske mnogo toga moze unistiti.

P.S. Ajde postavi koju slicicu od te puske i kazi koju rec vise ima li na njoj nekakvih oznaka,zigova, moze se desiti da je tormentovana na crni(dimni) barut pa je upotreba municije sa bezdimnim barutom kakav je danas u upotrebi jos ozbiljniji problem.
Sačuvana
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 15, 2013, 10:15:14 »

Druze moj drugarski savet je da tu pusku okacis o zid i da se s njom ne igras, posto je leziste metka 65mm kako si naveo nije bitno da li ces iz nje ispaljivati 28 ili 32 grama sacme vec moras obratiti paznju na duzinu metka (patrona)NE SME BITI VECA od 65mm , kako se danas uglavnom municija proizvodi u 16/70 jedino ti preostaje da SVAKI patron kratis(seces) za tih 5mm i onda opet zatvaras.
 Sad vec pocinjem da sumnjam da je i upotreba standardne(a za nj neadekvatne) municije dovela do pojave lufta i rasklimavanja puske sto je opet najbolji moguci scenario jer ovakvim se IGRAMA sem puske mnogo toga moze unistiti.

P.S. Ajde postavi koju slicicu od te puske i kazi koju rec vise ima li na njoj nekakvih oznaka,zigova, moze se desiti da je tormentovana na crni(dimni) barut pa je upotreba municije sa bezdimnim barutom kakav je danas u upotrebi jos ozbiljniji problem.

Ne bih se baš složio sa kolegom jer tako bi se dobili mnooogo veći pritisci za koje nije ta puška sigurno tormentovana a i konstruisana. Samo malo jače krimpovanje mnogo poveća pritiske. Još uvek pojedine firme proizvode municiju 16/65. Tako da se ne brineš.
Sačuvana
Alexa08
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

sladjavesic79@gmail.com
« Odgovor #7 poslato: Фебруар 15, 2013, 11:01:40 »

Kolega Stepski soko iz Cajetine proizvodi municiju 16/65!!Nazovi  ih pa se raspitaj oko cena municije...
Sačuvana
corvus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Фебруар 15, 2013, 11:18:06 »

Ne bih se baš složio sa kolegom jer tako bi se dobili mnooogo veći pritisci za koje nije ta puška sigurno tormentovana a i konstruisana. Samo malo jače krimpovanje mnogo poveća pritiske. Još uvek pojedine firme proizvode municiju 16/65. Tako da se ne brineš.

Daki iz tih 5mm koje bi skratio morao bi da oduzme i malo sacme, pa bi i krimpovanje bilo normalno, ukoliko bi ostala i sacma na isto onda DA sigurno bi doslo do povecanja pritisaka, opet i krimpovanje ne bi bilo moguce.
Nego da ne bijemo glavu odoh ja da se raspitam kod Punioca.
Pozdrav za tebe od PEZ-a drinks
Sačuvana
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 15, 2013, 11:49:19 »

Daki iz tih 5mm koje bi skratio morao bi da oduzme i malo sacme, pa bi i krimpovanje bilo normalno, ukoliko bi ostala i sacma na isto onda DA sigurno bi doslo do povecanja pritisaka, opet i krimpovanje ne bi bilo moguce.
Nego da ne bijemo glavu odoh ja da se raspitam kod Punioca.
Pozdrav za tebe od PEZ-a drinks

hi drinks
Sačuvana
corvus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 16, 2013, 12:23:59 »

Daki provereno, ne dovodi do povecanja pritisaka ukoliko se smanji i sacmeno punjenje. drinks drinks
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #11 poslato: Фебруар 16, 2013, 12:42:38 »

Smanji sačmu ,smanji barut zaroluj kružno i lovi penzionerski opušteno !  drinks
Sačuvana

Srbijalov
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 16, 2013, 05:16:59 »

Пушка нема папире.Значи поседујеш нелегално оружије.Самим тим са њоме идеш у криволов и тражиш од ловаца информације.Чуде ме колеге што су ти поклониле уопште пажњу!
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: