DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 04:30:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaGoniči i Tragači po krvi (Urednik: #)Alpski brak jazavicar ili Slovacki kopov
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Alpski brak jazavicar ili Slovacki kopov  (Pročitano 2112 puta)
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« poslato: Фебруар 02, 2013, 09:59:55 »

Pozdrav drustvo

Planiram da nabavim kera za DS.
Imam iskustva sa dugonogim gonicima, kao sto je Srpski, Posavski i Istarski gonic ali sto se tice kratkonogih nemam nikakva iskustva.
Zato bi zamolio kolege lovce koji su lovili i love sa ove gore dve rase da mi daju neku preporuku savez koju rasu da izaberem.Zasto jednu a ne drugu.
Podrazumeva se da bi se lovilo po Vojvodini cim trazim kratkonogog, mozda nesto malo i po jugu Srbije, Bosne  hi
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
perdix
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 04, 2013, 07:20:12 »

Obadve pomenute rase su ti odlican izbor za DS.Ja kao ljubitelj alpskyh brakyra ti preporucujem tu rasu iz razloga sto ces najvise loviti po Vojvodini kakao ti rece,zatim kopov zna u proseku biti preostar ne samo u lovu za divljac predmetnu nego i za druge pse,dok brakyr je mozda laksi za dresuru opstu poslusnost,manji je pas gabaritno pogodniji za prevoz do lovista,zna biti kraci u gonu na svinje pa samim tim i upotrebljiviji u toku jednog lovnog dana.Ima tu sto kaze jos nekih stvari,sve zavisi od potreba i drugih okolnosti u lovu,svakako neces pogresiti odabirom bilo koje od pomenutih rasa.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: