DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 07:25:20
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Beretta S 55  (Pročitano 25644 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« poslato: Новембар 10, 2008, 07:59:34 »

Beretta S55 sa jednim selekitivnim obaračem

I ova Beretta S55 Šti je izrađivana u Fabrici Crvena Zastava sa dve obarače.

Obe puške su iste, baskula, isto bravljenje,razlika je i kundaku i u saelektivnoj obarači a podkundak je isti, i o proizvođaču ovu sa jednom selektivnom obaračom su proizvodili ARGENTINCI kada je zastava raskinula ugovor sa Beretta Fabrikom.Ogromna greska Zastavinog rukovodstva po mom misljenju.
Pozdrav 
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Новембар 10, 2008, 08:08:16 »

Naravno da je grska posto S55 je odlicna puska kolko znam u uzickoj fabrici zastava nikad nije izradjivana cala pusak cuo sam nekoliko prica jedna je da je baskula i kundaci radjeni u italiji ,a cvi u zastavi medjutim kolko sam uspeo da saznam u zastavi nisu radili ni cevi tj I bereta- zastava je isto u  potpunosti radjena u italiji.
Sačuvana
pop
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 10, 2008, 08:21:42 »

Moj uak poseduje jednu Beretu S55. sa Zastavinim Cevima. Puska je italijanska a zastava je za njih pravila cevi. Odlična puška. Znam još desetak ljudi koji poseduju istu takvu. Sve su kupljene na istom mestu.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Новембар 10, 2008, 08:30:21 »

Inace taman sam razmisljao o ovoj pusci kada si ti stavio ovu temu mozes li da stavis ocu bereta-zastavu da se samo malo bolje vide natpisi i druge oznake na njoj
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« Odgovor #4 poslato: Новембар 10, 2008, 08:31:11 »

Licno razgovarao sa direktorom fabrike Beretta, i pitao za tu pusku.
Covek mi je odgovorio da se je sve radilo u Beretti a samo sklapalo na drugim mestima i udarali zigovi fabrika gde se je uklapalo.
Drugar ima bas tu sklopljenu u zastavi i ista je ko ove koje vidjam ovde IDENTICNE.
Sa jednom obaracom su radjene u zadnjim serijama a dve imaju one starije serije.
Meni licno se mnogo svidja ta puska, ovde sam nalazio po oglasima i radnjama polovne i cena im se krece od 150 do 300 evra.
Sačuvana

BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Новембар 10, 2008, 08:34:14 »

Na pusci mog druga su svi natpisi i oznake Italijanski sem onog zastavinog imena.
Sačuvana

majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Новембар 10, 2008, 08:35:13 »

Uvezao je Balkan -hunter(beograd) odredjenu kolicinu verovatno su iste te koje u italiji kostaju od 150-300 ovde su od 450-650e ali ima sjajnih.
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Новембар 10, 2008, 08:42:29 »

Uvezao je Balkan -hunter(beograd) odredjenu kolicinu verovatno su iste te koje u italiji kostaju od 150-300 ovde su od 450-650e ali ima sjajnih.

Evo meni je ovde covek iz jedne radnje nudio da kupim kod njega za izvoz polovne puske, gledao sam nekih dvadesetak pusaka koje su stvarno dobro izgledale a imalo je tu svega poluautomata, polozara i bokerica. 
Sačuvana

Nele
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Новембар 10, 2008, 11:46:49 »

Ja sam video ovu pusku,vlasnistvo je mog drugara isto ima Zastavin zig,i mogu reci da je puska veoma lepa verovatno je i dobrog kvaliteta posto je  mislim sve italijansko  na njoj
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Новембар 11, 2008, 12:05:10 »

nasa kuca je u posedu jedne S55-ice sa zastavinim cevima u kal 20 vec 32 godine, i sta da kazem, pukla je boga oca od municije, istina nikad magnume i ostale abartovane laboracije,konstantno u lovu takodje jedno vreme sam kao pionir pucao na golubove s njom i za 32 godine je otvorena samo jednom (ne zbog kvara nego da vidim sta ima unutra)....
jedina "mana": mora da se odrzava....mada to mozda i nije mana....
dalje ce sud dati Toza...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Новембар 11, 2008, 10:41:21 »

Ne tako davno sam bio vlasnik jedne S55 sa dve obarace i s obzirom da sam se malo vise raspitao o toj pusci evo pojasnjenja za sve dileme:
Za vreme kad se ta puska pojavila na ovim prostorima je bilo karakteristicno da se oruzje nije moglo uvoziti sa zapada.
Bereta se na ove prostore takoreci uvukla preko zastave. Nista od te puske ovde nije pravljeno!!!!! 100%
Ona se uvozila u delovima. Zastavinim majstorima je bilo povereno pasovanje Wink
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 12, 2008, 08:03:55 »

Ne tako davno sam bio vlasnik jedne S55 sa dve obarace i s obzirom da sam se malo vise raspitao o toj pusci evo pojasnjenja za sve dileme:
Za vreme kad se ta puska pojavila na ovim prostorima je bilo karakteristicno da se oruzje nije moglo uvoziti sa zapada.
Bereta se na ove prostore takoreci uvukla preko zastave. Nista od te puske ovde nije pravljeno!!!!! 100%
Ona se uvozila u delovima. Zastavinim majstorima je bilo povereno pasovanje Wink

Pa lepo vam ja kazem Grin
Sačuvana

Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 12, 2008, 09:16:54 »

Zanimljivo,
ja sam kao i neki bio ubedjen da su se cevi pravile u zastavi!!
Al svejedno, puska je boli glava! Ja sam poceo da lovim sa njom, i ispucao dosta municije, cak i dosta magnoma ona je ostala u ok stanju. Covek od kog sam je uzimao(pokojni BACULA-kovac iz Brestaca-neki ga i znaju iz cuvenja) pusku je cistio 1 x godisnje! I pored takvog odrzavanja cevi su nile dobre!!
pozzz
Sačuvana

Dobar pogled!
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Новембар 12, 2008, 04:35:53 »

Koja je cena ovih Zastava-bereta
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Новембар 13, 2008, 08:51:03 »

Koja je cena ovih Zastava-bereta
Cini mi se da se u Bg-u moze naci od 300 pa navise!
Najcesce kod Zareta na 11 aorilu, Arsenalu , balkan - hunteru!
Sačuvana

Dobar pogled!
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: