DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161680 poruka u 7308 tema- 7026 članova - Poslednji član: Divlji nepar

Април 06, 2020, 07:32:25
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 22HP ( 5,6x52R)  (Pročitano 1902 puta)
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 12, 2013, 06:35:19 »

Imam priliku da kupim kombinovanu pusku u ovom kalibru koju bih koristio za lov kojota i vukova u Kanadi.Koliko vidim municiju jedino proizvodi S&B.Ja licno bih radije kupio nesto kao 222 ili 223,ali nema nista u tim kalibrima a da je u dobrom stanju.
Kakva je situacija u Srbiji,da li se ovaj kalibar i dalje upotrebljava.Problemi sa nabavkom municije?Pokojni Bojovic je hvalio ovaj kalibar kao idealan za srne.
Sta vi mislite?
Sačuvana
lovac1977
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Citav zivot ucis i umres glup.

« Odgovor #1 poslato: Јануар 12, 2013, 01:58:23 »

Veoma interesantan kalibar ali vec odavno je izguran sa marketa sa mnogo popularnijim i vise rasprostranjenim kalibrima (222,223 itd.). U posljednje vrjeme za ovaj kalibar municiju je tesko naci jer samo jos 3 konpanije (norma,sb, wolf)su pravile municiju da ja znam. Ako punis municiju onda imas malo vise izbora vrste zrna za ovaj kalibar. Hornady i buffalo arms su konpanije koje jos prave zrna u precniku .227/.228in koji ovaj kalibar koristi. Ali i to se nezna kolko jos dugo jer ovaj dijametar zrna je unikatan u samo nekoliko kalibara. Moje misljenje je sacekaj jos i kupi nesto u kalibru 223 , 222  jer ces imat puno bolji izbor municije i sada a i u buducnosti. Pozz
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 12, 2013, 06:30:29 »

Hvala,i ja tako mislim.Steta,mogu se naci Valmet i Brno kombinirke u tom kalibru za malo para.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: