DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 18, 2019, 12:21:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: beneli argo 9.3x62  (Pročitano 38851 puta)
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

DJURA LOVAC

« Odgovor #75 poslato: Октобар 10, 2013, 09:34:55 »

Naravno i svaka njemu cast.
Sačuvana
Old school hunter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #76 poslato: Октобар 10, 2013, 10:02:05 »

Naravno i svaka njemu cast.
Svaka mu čast na majstorstvu u svakom slučaju, ali mu mnogo više "zavidim" na mogućnosti da pokaže ovo majstorstvo, ako me razumete  ...
Malo ljudi bi moglo da se pohvali ovakvim pucanjem, ali još manje dodje u priliku ovog tipa  ...
 hi
Sačuvana

Realno, korektno, nepristrasno, samokritično, odgovorno savetovanje i diskutovanje  ... Bez favorizovanja ličnog mišljenja  ... Lovci treba da se druže i poštuju, a ne takmiče uz zajedljive poglede, kao u ostalim sverama života.
Lov je nešto posebno, i privilegovani smo time što smo lovci !
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #77 poslato: Октобар 10, 2013, 10:23:04 »

Razumem te u potpunosti,ja u mom lovistu nikad necu imati priliku da ovako lovim.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #78 poslato: Октобар 10, 2013, 10:40:38 »

...pa u principu neće niko jer te u žici hvataju nabijaju u gater.Gater 500ari a svinja nabiju da bi kod mene na Kosmaju to brojno stanje bilo preko normalnog.
Tako da kod nas u lovištima nepomaže ni GATLING kad izadje krdo,jer čim opali puška odoše u drugu sekciju pogotovo gde se čeka,gde nisu pogoni dozvoljeni i psi.

Usvakom slučaju ko mnogo ide u te pogone i mnogo puca možda njemu treba PA,a pre da će tu posao da završi dobar driling ili dvokuglara mada je teška za nošenje
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #79 poslato: Октобар 10, 2013, 10:45:08 »

...pa u principu neće niko jer te u žici hvataju nabijaju u gater.Gater 500ari a svinja nabiju da bi kod mene na Kosmaju to brojno stanje bilo preko normalnog.
Tako da kod nas u lovištima nepomaže ni GATLING kad izadje krdo,jer čim opali puška odoše u drugu sekciju pogotovo gde se čeka,gde nisu pogoni dozvoljeni i psi.

Usvakom slučaju ko mnogo ide u te pogone i mnogo puca možda njemu treba PA,a pre da će tu posao da završi dobar driling ili dvokuglara mada je teška za nošenje

[/quote
Da ja lovim docekom sa visoke ceke i klasican karabin pa cak i kip lauf je i vise nego dovoljan.
Sačuvana
Old school hunter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Октобар 10, 2013, 10:47:05 »

Nekao po pravilu se nameće skretanje sa teme usled svih činilaca rasprave i dužine trajanja dijaloga  ... S tim u vezi sam hteo da se nadovežem na ovaj video klip koji je postavio kolega Mika Hunter  ...
Jedna grupa lovaca iz Kruševca je lovila ds na padinama Jastrebca  ... Tom prilikom poveli su sa sobom u lov kolegu lovca bez iskustva sa lovom visoke divljači  ...
Kako nije poznavao teren, ostavili su ga na neku čuku gde im je bilo najlakše  .....
Svinje su tražili nekoliko sati, psi su ih krenuli i taman kada su pomislili da je lov propao jer su se svinje izvukle  ... prolomilo se nekoliko pucnjeva sa kratkim prekidima   ...
Isključili su mogućnost da je mladi neiskusni kolega pucao na svinje  ...
Medjutim kada su ga pozvali telefonom, čovek je jedva govorio od euforije  ...
Na pitanje da li je odstrelio nešto, odgovorio je - 9 komada  ...
Niko mu naravno nije verovao, medjutim kada su došli do njega imali su i potvrdu  ...
svih 9 komada se "izležavaju" na proplanku na kojem je bio  ... Naime, svinje su se ustaljenom stazom krenule uz žestoko strmu stranu, njemu su na puškomet izlazile gotovo sa isplaženim jezikom  ...
i on jednu po jednu samo rasuo po livadi  ...
Eto šta je lovačka sreća  ...Prvi put u lovu pa 9 svinja  ... Mnogi bi rekli nadrealno, ali samo kisao izraz lica mog poznanika koji je učestvovao u pogonu me je uverio u to  ...
Tako da nekad ni superpuška ni umeće ne vrede koliko ta lovačka sreća  ...
Sačuvana

Realno, korektno, nepristrasno, samokritično, odgovorno savetovanje i diskutovanje  ... Bez favorizovanja ličnog mišljenja  ... Lovci treba da se druže i poštuju, a ne takmiče uz zajedljive poglede, kao u ostalim sverama života.
Old school hunter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Октобар 10, 2013, 11:00:16 »

A ti si Miko znači kolega sa druge strane Kosmaja ?!
E pa pozdrav komšija  ... drinks
I hvala što preteraš po neko svinjče na naš teren  ...
Šalim se naravno, pozdrav još jednom  ...
 hi
Sačuvana

Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #82 poslato: Октобар 10, 2013, 11:34:06 »

Taj stvarno ima srece.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #83 poslato: Октобар 10, 2013, 12:40:45 »

Nekao po pravilu se nameće skretanje sa teme usled svih činilaca rasprave i dužine trajanja dijaloga  ... S tim u vezi sam hteo da se nadovežem na ovaj video klip koji je postavio kolega Mika Hunter  ...
Jedna grupa lovaca iz Kruševca je lovila ds na padinama Jastrebca  ... Tom prilikom poveli su sa sobom u lov kolegu lovca bez iskustva sa lovom visoke divljači  ...
Kako nije poznavao teren, ostavili su ga na neku čuku gde im je bilo najlakše  .....
Svinje su tražili nekoliko sati, psi su ih krenuli i taman kada su pomislili da je lov propao jer su se svinje izvukle  ... prolomilo se nekoliko pucnjeva sa kratkim prekidima   ...
Isključili su mogućnost da je mladi neiskusni kolega pucao na svinje  ...
Medjutim kada su ga pozvali telefonom, čovek je jedva govorio od euforije  ...
Na pitanje da li je odstrelio nešto, odgovorio je - 9 komada  ...
Niko mu naravno nije verovao, medjutim kada su došli do njega imali su i potvrdu  ...
svih 9 komada se "izležavaju" na proplanku na kojem je bio  ... Naime, svinje su se ustaljenom stazom krenule uz žestoko strmu stranu, njemu su na puškomet izlazile gotovo sa isplaženim jezikom  ...
i on jednu po jednu samo rasuo po livadi  ...
Eto šta je lovačka sreća  ...Prvi put u lovu pa 9 svinja  ... Mnogi bi rekli nadrealno, ali samo kisao izraz lica mog poznanika koji je učestvovao u pogonu me je uverio u to  ...
Tako da nekad ni superpuška ni umeće ne vrede koliko ta lovačka sreća  ...

Što se kaže ,,oće ga ko budalu šamar,, ja znam za pet kom odjedared sa mp153 isto neki omladinac možda tek počinjao da lovi ali svinje prvi put i sreća lovačka ostave ga dripci na nekom putu i kažu tu oće da pretrči mnogo opasan vepra vodi računa bukve obara i on kako se uplašio kad su se razišli popne se na neko drvo i imao pregled u neki potok i kako koja pretrči ali dalje od njega okrene potokom i pravo na nišan.....hehehe kad nekog oće,oćega ja na Kosmaju samo što im nepevam,nikao da ih navadim da su tu stalno.

Odosmo svi džumle sa teme......nismo namerno!!!
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #84 poslato: Октобар 11, 2013, 08:05:06 »

Stvarno smo otisli al ne namerno i nadam se da nece ostale kolege da nam zamere al sad da se ipak vratimo na temu.
Ja iskreno nisam za poluautomat ali ko voli nek izvoli,a sto se kalibra tice dobar je svaki kalibar al je vise bitan pogodak ili onaj koji ga koristi tj majstor.
Hocu reci da sam ja i sa 223 Remington oborio d.svinnju al je bitno mesto pogodka.
Dvojica prijatelja imaju 9.3x62,hvale ga i kazu da je dobar za crnu i jelensku divljac.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Октобар 17, 2013, 10:10:22 »

pozdrav kolegama forumasima,ja sam nov na forumu ali ne i pocetnik u lovu,narocito na ds,pa da malo prekomentarisem u vezi kalibara za lov ds,iz vaseg predhodnog izlaganja sam video da je dosta prepucavanja tj favorizovanja takozvanih svojih kalibara,i to u velikoj vecini dva,30-06 i 9,3x62,iz licnog iskustva u lovovima na ds,sto svojih odstrela sto drugara iz grupe ucestvovao sam u oko 100 odstrela crne divljaci,ni jednu nismo odstrelili sa 9,3x62,vec najvise sa 7x65r ili 30-06,u pitanju su nazimad od 30 kg pa do veprove do 220 kg,daljina pucanja je od 20 m do 80 m,podrazumeva se da su koriscenja neka od boljih zrna,tezine od 11,5 do 13g,apsolutno je bitnije pogodak nego kalibar,normalno pogodjena ds a to se podrazumeva u plecku ili u tom delu ni jedna nije otisla dalje od 100 m, i sve su nadjene jako brzo,tako da se slazem sa kolegama da na nasim terenima u srbiji nema potrebe za nekim jacim kalibrom,al naravno svako ima svoje misljenje i svoj ukus,i onaj ko kaze da uopste jaci kalibar naprimer 300 vi,magnum ili 9,3x62 ne trza nije u pravu ili ne prica istinu,ovim sam hteo da samo malo mladjim lovcima koji su u dilemi oko kalibra za lov ds koliko toliko imaju predstavu o tome,vec su kolege pre mene jako dosta i jako dobro objasnili zbog cega koriste svoje kalibre tako da smatram da svaki dobronamerni komentar na tu temu samo moze da pomogne u pronalazenju odgovarajuceg kalibra...

Kolega ProfiHunter, dobro nam došao i hvala na doprinosu forumu, učešćem u diskusiji. A sada, kakoko običaji i pravila nalažu, molimo te predstavi se u temi prediđenoj za to.
Lorist tim
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
SSG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Децембар 09, 2013, 09:50:12 »

Da se uključim u temu...
Iz razgovora sa kolegama koji ga imaju i love sa njim reakcije su pozitivne,naročito zbog toga što taj kalibar kao i ostali "Magnum" kalibri prema njihovim riječima uvjetno "prašta" lošije pogotke (ne mislim pri tome pogodak u papak,nogu,rep.... ili sl) te nije naročito neugodan za pucanje.Po meni,odličan izbor i svakako ću ga nabaviti u skoroj budućnosti.Trenutno imam 3006 ali želim nešto jače. hi
Sačuvana

Bolje biti dobro obješen nego li loše oženjen
DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Децембар 16, 2013, 07:31:19 »

Kad imaš 30-06 ništa jače ti ne treba...da njim sam odstrijelio oko 30 svinja sa zrnima od 9,7-11,7g i sve je padalo kao pokošeno...moj drug ima 308 Win. i odstrijelio je preko 50 svinja, puca zrno od 11,7g. SAMO DOBAR POGODAK i zadatak riješen. E sad ako neko voli 9,3x62 i ako je teren gust onda nek izvoli. Taj kalibar ima i previše energije i kompenzuje lošije pogotke.  drinks
Sačuvana
SSG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Децембар 19, 2013, 08:30:17 »

Kad imaš 30-06 ništa jače ti ne treba...

Nekako se slažem sa jedne strane kolega sa tobom ali nekako i ne.U početku lovačke karijere lovio sam na obroncima Požeške gore u jednom privatnom lovištu.Tamo su prevladavale uglavnom puške kalibra 338 lapua magnum.Otprilike 20 ljudi je lovilo sa tim kalibrom.Kad sam lovozakupnika pitao zašto on osobno ne koristi neki "normalan" kalibar, a znao sam da u sefu ima preko nekoliko cijevi raznih kalibara, od 308 win,3006,8x57,7x64 nadalje,rekao mi je ovako:"Jednom kad ti vepar života ode sa školskim pogotkom po sredini plećke sa 3006 ode i nikad ga ne nađeš,onda uzimaš nešto jako da se to više nikada ne desi!"Osoba koja je to rekla nije neki bezvezni tip,ta osoba je vanserijski strijelac,lovac,balističar.....Znači njegova riječ za mene ima težinu.
S druge strane, osobno lovim sa 3006,te smatram da ništa jače ne treba!Bar što se tiče svega što hoda po Europi!!
Planiram svakako kupiti jedan "top", pa da onda vidim što će otići.Što se tiče kompenzacije u lošijim pogodcima,pogodak u papak,vrh repa i slično neće srušiti svinju,najbitnije je mjesto pogotka.Sa jakim kalibrom,9,3 ili jačim u vitalan dio i prasac pada,ma kakav bio.realno postoji šansa da sa "normalnim" evropskim kalibrom odnese šus daleko,te da ga nikada više ne nađemo.
Sačuvana

Bolje biti dobro obješen nego li loše oženjen
DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Децембар 20, 2013, 12:47:09 »

Nema vepra koji će otići sa školskim pogotkom po sred plećke sa bilo kojim srednjim kalibrom uz odgovarajuće zrno...meni ni jedna svinja nije makla koja je bila pogođena u zonu plećke a u 90% slučajeva sam pucao SP 9,7g...! 30-06 za Norma Orix 11,7-13g i probija obe plećke.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: