DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 18, 2019, 12:16:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: beneli argo 9.3x62  (Pročitano 38850 puta)
KRILAŠ76
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 08, 2013, 08:24:32 »

Kao prvo sve najbolje u Novoj godini ,a zatim bih vas zamolio za mišljenje i iskustva stecena korišćenjem ovog karabina . Da li je to dobar izbor za lov ,prvenstveno divljih svinja , i na pretežno "zatvorenim" terenima gde se puca na daljinama ne većim od stotinak metara ? Unapred zahvalan KRILAŠ76
Sačuvana
bojan st
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Јануар 09, 2013, 09:13:21 »

Pozdrav,

Ja koristim Browning Bar long track u 9.3x62, koncepcija je slicna. Prava kombinacija za crnu divljac u svim varijantama lova. Predlazem optiku 1-6x24 ili analognu od dobrog proizvodjaca, i dobar pogled !
Sačuvana
S.M.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 22, 2013, 12:34:21 »

puska kao puska je odlicna, odlicno lezi i laka je za rastavljanje i ciscenje. ja je imam sa drvenim kundakom, mada mi se vise svidja verzija sa sintetikom, barem sto sam video na slikama. ja sam do sada ispucao oko 80 metaka i nisam imao ni jedan problem.moja je kalibra 30-06

mada licno mislim da je 9.3x62 previse za to ste tebi treba.cak sam citao na nekom forumu, mozda je to bilo i ovde, iskustva coveka koji radi u lovistu kao lovocuvar i pratilac u lovu. od dvadesetak lovova mozda je samo kod par njih bio pad u vatri sa ovim kalibrom, uvek su morali da prate ranjenu divljac.
mnogo jaci trzaj a samim tim i vise vremena da lepo nanisanis drugi metak...i jos stosta....
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 22, 2013, 12:56:18 »

previše 9.3x62 za lov svinja?Huh?lol lol lol lol lol lol lol
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
bojan st
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 22, 2013, 05:06:29 »

Kolega SM,
Pre bih rekao da si nesto pobrkao u vezi 9.3x62 i lova divljih svinja. Poz
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 22, 2013, 09:08:53 »

Sto jes jes, evo i Drmiti i Banetu svinja otisla posto su je pogodili sa 9.3x62. Jedno 25 santimetara od mesta na kome je stajala pre nego sto je dobila pogodak. Sve se polomise trazeci..
Sačuvana
S.M.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 22, 2013, 09:16:11 »

po ovim reakcijama ispade da je jedini kalibar za svinju 9.3x62, a ljudi je love i sa sacmarama. Ja samo kazem da i manji i slabiji kalibri uspesno zavrsavaju poso za ovaj lov.po mom misljenju prosecan lovac u srbiji nema potrebe za ovim kalibrom. lol lol lol
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 22, 2013, 09:49:20 »

...pa verovatno da je bolji od toga onaj što ga vole naš dr.Mita 338win.mag ali municije ima na svakom kiosku pa je zbog toga tako čest kod naših lovaca.

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Alexa08
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

sladjavesic79@gmail.com
« Odgovor #8 poslato: Фебруар 24, 2013, 10:48:06 »

cak sam citao na nekom forumu, mozda je to bilo i ovde, iskustva coveka koji radi u lovistu kao lovocuvar i pratilac u lovu. od dvadesetak lovova mozda je samo kod par njih bio pad u vatri sa ovim kalibrom, uvek su morali da prate ranjenu divljac.
mnogo jaci trzaj a samim tim i vise vremena da lepo nanisanis drugi metak...i jos stosta....
[/quote]
I ja sam to citao u casopisu Lorist broj 63 autor clanka je Nikica Beader!!!
I da covek navodi primere iz svog iskustva i kaze da ovaj kalibar nije na njega ostavio neki utisak,takodje kaze i da svinje ne padaju u vatri posle pogodaka sa ovim kalibrom!!!
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 25, 2013, 03:05:41 »

cak sam citao na nekom forumu, mozda je to bilo i ovde, iskustva coveka koji radi u lovistu kao lovocuvar i pratilac u lovu. od dvadesetak lovova mozda je samo kod par njih bio pad u vatri sa ovim kalibrom, uvek su morali da prate ranjenu divljac.

I ja sam to citao u casopisu Lorist broj 63 autor clanka je Nikica Beader!!!
I da covek navodi primere iz svog iskustva i kaze da ovaj kalibar nije na njega ostavio neki utisak,takodje kaze i da svinje ne padaju u vatri posle pogodaka sa ovim kalibrom!!!
http://www.lorist.co.rs/forum/index.php/topic,273.30.html  to je ta prica!
Jeste ja sam pisao o tom kalibru i o nekim situacijama koje sam doziveo u lovu sa tim kalibrom.
Nakon deset prepricavanja pocetni tekst ili prica se sasvim izokrenu i ispadne nesto trece.
Taj tekst sam napisao isprovociran tvrdnjama pojedinaca da sa pogodkom tog kalibra divlje svinje u papak,rep ili drugi losi pogodci rezultiraju obaveznim padom divljaci,sto je onda mogucnost za upucivanje drugog hitca i.t.d.
Ja sam samo napisao da to ne ide bas tako i da imam drugacija licna iskustva iz lovova tim kalibrom i decidno naveo 5-6 lovova i sta se desavalo.
Mislim da je gore pomenuti lovac kasnije imao pucanje na srnecu divljac i sa pogodkom u plecku nije imao pad u vatri sto ga malo zacudilo.
Nikad nisam napisao da je to los kalibar za lov DS i ne mislim tako,vec mislim da je odlican i samo sam hteo skrenuti paznju pojedincima da nije svemoguc.To je bila poenta te price.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 25, 2013, 05:01:52 »

...tako je Nikice  hi
Sačuvana

bojan st
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 25, 2013, 06:50:15 »

Nikice prijatelju, svaka ti cast na ovom upisu. Vidimo se uskoro .....
Sačuvana
Alexa08
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

sladjavesic79@gmail.com
« Odgovor #12 poslato: Фебруар 25, 2013, 08:50:18 »

Kolega krauc ja sam shvatio poentu, samo sam hteo pomoci kolegi S.M. da se seti gde je procitao negativne za doticni kalibar!!!
 drinks
Ziveo druze drinks
Sačuvana
DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 27, 2013, 10:34:51 »

9,3x62 je odličan ali isto tako 30-06 sa zrnom od 11,7g je i više nego odličan, i od njega sve pada kao pokošeno. 9,3x62 ima prednost kod pucanja u velikim gustišima a na čistom terenu nema nikakvu prednost u odnosu na 30-06.  drinks
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 27, 2013, 02:39:58 »

Ja obicno idem u pogon preko livade   Wink
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: