DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

136955 poruka u 5772 tema- 5732 članova - Poslednji član: givan

Септембар 02, 2014, 03:46:07
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEMUNICIJA (Urednik: swift)SLIKA METE U UPUCAVANJU NA 20-30-40-50 METARA (objasnjenje uz pomoc fotografije)
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: SLIKA METE U UPUCAVANJU NA 20-30-40-50 METARA (objasnjenje uz pomoc fotografije)  (Pročitano 1813 puta)
VRarch
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Децембар 27, 2012, 12:39:58 »

Nisam uspeo da pronadjem na forumu kako izgleda upucana meta (kartonska povrsina ili nesto slisno) pri razlicitim udaljenjima, sa razlicitom krupnocom sacme i razlicitim barutnim punjenjem. Mozda bi bilo od velike koristi da slikovito vidimo koliko koja municija (sačmena municija) moze da "pokrije" na odredjenim udaljenostima.
Da pojasnim - postavite metu (najbolje karton vece povrsine) na odredjenoj udaljenosti (20-30-40-50 metara), ubacite patron (navesti koji da bi smo znali cime je meta upucana), raspalite po sredini mete, fotografisete metu (posip sacme), izmerite precnik posipa i sve te dobijene podatke "podelite" ovde sa ostalim posetiocima foruma.
Na ovaj nacin ce se jasno videti kako koja municija deluje, koliku povrsinu "pokriva" na odredjenoj udaljenosti itd. ...
Ne zaboravite da navedete koji cok je bio na pusci prilikom upucavanja.
Mislim da ce ova tema biti bas zanimljiva.  Wink
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #1 poslato: Децембар 27, 2012, 02:02:31 »

Prijatelju a šta tebe sprečava da uzmeš pušku u ruke pravac streljana postaviš mete pa raspali tako da i mi vidimo učinak na metama pa onda nam opiši malo utiske ,nije ništa teško treba malo vremena i novca .
Sačuvana

Srbijalov
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #2 poslato: Децембар 27, 2012, 03:50:22 »

Prijatelju a šta tebe sprečava da uzmeš pušku u ruke pravac streljana postaviš mete pa raspali tako da i mi vidimo učinak na metama pa onda nam opiši malo utiske ,nije ništa teško treba malo vremena i novca .

Slazem se sa Vama kolega Sniper i moj predlog je takav,em ce kolega razraditi pusku em malo vezbati!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
VRarch
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Децембар 28, 2012, 02:24:24 »

? Ne kapiram u cemu je problem sa pokretanjem ove teme? Ne radi se o tome da SAMO JA znam rezultate "testa", vec svi koji posecuju forum, koga bude zanimala ova tema. ... Zaista mi nije jasno u cemu je problem. I kakve veze ima razradjivanje puske sa ovom temom?
Sačuvana
StefanFilipovic
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Децембар 28, 2012, 04:19:51 »

Bravo druze, lepo si pokrenuo temu, nIje problem pucati na metu nego da vidimo kakva su iskustva zato smo i ovde... aLI PISAO SAM VEC NEKOLIKO PUTA OVDE LJUDI SAMO CEKAJU GRESKU DA TE KRITIKUJU, NIKO NECE DA PODELI S TOBOM ISKUSTVA I DA TE POSAVETUJE... pOZDRAV
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Децембар 28, 2012, 08:59:11 »

Baš tako,potpuno ste u pravu,niko neće. Ajde sad lijepo da vidimo vaše mete. Nema veze ako je pola snopa van kartona.
Sačuvana
mikehammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #6 poslato: Децембар 28, 2012, 02:33:33 »

Stvarno mi krivo sto nisam (a mogao sam) da fotografisem mete nakon pucanja.
Pucao sam Beretta 391 Urika sa polucokom.
Tako radim kad uzmem novu pusku, pucam u metu pre nego je iznesem u lov.
Posip ima sjajan i ja sam zadovoljan.
Ali sta da pisem dalje Vi hocete foto.
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Децембар 28, 2012, 04:33:44 »

Malo mi je nelogičan naslov teme..Upucavanje sačmare.
  Upucavanje je podešavanje mehaničkih ili optičkih nišana, a sačmarom se gađa nanošenjem i instiktivnim nišanjenjem preko šine.
  Što se tiče slike posipa na različitim daljinama, jer to je otprilike ono što ti hoćeš, različite puške sa različitom municijom daju sasvim različitu sliku....Dok sam ne isprobaš, tuđe slike ti ništa ne znače. 
   Pušku u ruke, malo hamer papira, kartonskih kutija  ili starih papirnih džakova, pa probaj sam šta ti paše.
   I pošto si već otvorio temu, ponesi aparat pa se pohvali slikama.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Децембар 28, 2012, 04:56:14 »

Jdin o sto ce rezultati biti merodavni samo za tvoju pusku, sa cokovima sa kojima si je testirao.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: