DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 07:29:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLovni reviri (Urednik: swift)Predstavite svoj lovni revir,svoje lovacko drustvo
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Predstavite svoj lovni revir,svoje lovacko drustvo  (Pročitano 29724 puta)
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #15 poslato: Јул 30, 2008, 11:42:27 »

Naprotiv, pozivamo i druge da predstave i daju svoju web adresu.
OK hvala
Kada zavrsim i ozvanicim sajT postovacu pravu adresu
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јул 30, 2008, 12:23:52 »

Kao sto sam rekao u prethodnoj poruci, na svoj licni zahtev vec duze vreme pravim i zavrsavam sajt svoje lovacke sekcije pa sam ga postavio na par dana na probni domen...
http://probnidomen.freehostia.com/
Ujedno prezentujem svoj lovni revir
Voleo bih da cujem od Vas sta bih trebao ubaciti, izbaciti, napomenuti
Ukoliko admin smatra da je ovo neka reklama ili steti ugledu foruma, slobodno moj post mogu izbrisati.
Hvala
Lepo nema sta! Shocked
Sačuvana
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јул 30, 2008, 12:26:22 »

Kao sto sam rekao u prethodnoj poruci, na svoj licni zahtev vec duze vreme pravim i zavrsavam sajt svoje lovacke sekcije pa sam ga postavio na par dana na probni domen...
Ukoliko admin smatra da je ovo neka reklama ili steti ugledu foruma, slobodno moj post mogu izbrisati.
Hvala
Lepo nema sta! Shocked
Hvala Aco za mene kao mladog lovca, odobravanje od iskusnog lovca uvek dobro dodje! Ziveo  Wink
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јул 30, 2008, 12:37:49 »

Hvala
Lepo nema sta! Shocked
Hvala Aco za mene kao mladog lovca, odobravanje od iskusnog lovca uvek dobro dodje! Ziveo  Wink
Ma nema problema i ako ti treba neka pomoc ti samo reci!Inace sam ja clan i u L.D.Tamnava Koceljeva,u komsiluku! Wink
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #19 poslato: Август 11, 2008, 11:27:53 »

One tree hill "Shuma Striborova"
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Август 11, 2008, 07:36:05 »

One tree hill "Shuma Striborova"

WOW, sta reci....
Sačuvana
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #21 poslato: Август 20, 2008, 10:44:39 »

CLAN SAM LD "LIKA KOLUT" IZ KOLUTA 20 KM OD SOMBORA
IMAMO 109 LOVACA STO JE PUNO ZA ALATVNO MALU POVRSINU KOJOM GAZDUJEMO ALI IMA MESTA ZA SVE
LOVISTE NAM JE DOSTA BOGATO (FAZAN,ZEC,SRNA,DIVLJE SVINJE,LISICE,PATKE,GUSKE,JAZAVCI ITD)
IMAMO DVE SUME JEDAN ATAR I JEDAN DEO KOJI SE ZOVE TELEP I ON JE KAO JEDNA VELIKA MOCVARA I TU IMA SVEGA SAMO JE TEREN MNOGO TEZAK I ZAHTEVAN I TU NAM STRADA VELIKI BROJ KEROVA.OKRUZENI SMO SA SVIH STRANA SRBIJA SUMAMA KOZARA,SIGET I KARAPANDZA,ODATLE I VELIKA BROJNOST VISOKE DIVLJACI.IMAMO JEDAN OD NAJVECIH RIBNJAKA U VOJVODINI TAKO DA PATAKA I GUSAKA IMA MNOGO A BLIZU JE I DUNAV,BAJSKI KANAL,KORLATOS,DUNAV TISA DUNAV,SEBESVOK I KIDJOS.TEREN NAM JE IZUZETNO LEP I BOGAT ALI SE LOSE GAZDUJE I SKORO I DA NEMAMO LOVNI TURIZAM NAZALOST.NA NAMA MLADJIMA JE SAD DA TO PROMENIMO I NADAM SE DA CEMO USPETI.
EVO I JEDNE SLIKE IZ JEDNOG ZIMSKOG LOVA
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Август 21, 2008, 10:53:40 »

Napokon sam uhvatio malo vremena pa evo da i ja predstavim svoj lovni revir. Moja Udruga se zove "Galeb" iz Našica. Trenutno imamo u 10-godišnjem zakupu lovište br. 176/XIV "Ribnjak" koje se prostire na oko cc 3500 hektara. Gospodarimo sa jelenskom i crnom divljači u prolazu, srnećom divljači kao stalnom vrstom, te fazanom, zecom divljom patkom, guskom, prepelicom i ostalom sitnom divljači. Više o nama možete saznati na stranici http://free-po.t-com.hr/Galeb/
O meni se više može pročitati na slijedećoj stranici:
http://free-os.t-com.hr/DaliborKovacevic/
Sačuvana
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Септембар 03, 2008, 01:44:21 »

Evo sada zvanicno:
http://www.lsvarna.com/
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #24 poslato: Септембар 03, 2008, 03:13:01 »

Jedna molba za Huntercro. Kada već govoriš o zakupu napiši nam kako je to regulisano u Hrvatskoj. Šta znači zakup. Koliko se plaća. I kako se konkuriše. Imaju li udruge nekakve prednosti. I za kraj da li je po vama bolje po tom novom zakonu ili je bilo po onom starom kada nije bilo zakupa. Pitam jer i ovde ima sličnih predloga. Hvala.
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Септембар 24, 2008, 09:46:20 »

Prvo da se ispričam zbog nejavljanja jer sam imao određenih tehničhim problema koji su uz moije prijatelej swileta i mauza i admine riješeni napokon. A sad da odgovorim na pitanje oko zakupa.
Država je isparcelirala lovišta i onda to dala u zakup. Za svako lovište lovačka udruga ili pojedinac fizička osoba imaju pravo natjecanja. Postoje dva tipa lovišta otvorena zajednička i državna. Zajednička se daju na rok zakupa 10 godina a državna u većini slučajeva na rok 30 godina kobcesije. E sad naravno da tu ima prljavih igara pa ti neko digne cijeni jer se lovišta prilikom zakupa licitiraju. Onaj ko ima para može da napravi šta hoće ako hoće. Uglavnom se treba pridržavati svih zakona i odstrela po lovno gospodarskoj osnovi i onda nema frke ako redovno plaćaš zakup neće ti nitko uzeti lovište. Ali ... uvijek postoji ali
Sačuvana
Kepa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Октобар 04, 2008, 11:59:30 »

Evo mog udruzenja.
Lovacko udruzenje "ZEC" osnovano je 1954. godine i gazduje lovistem Oblogar. Ukupna povrsina lovista iznosi 7286 hektara. Područje lovista 90% povrsina čini brezuljkasto-brdski teren a 10% se prostire u ravnicarskom delu pored reke Resave. U lovackom udruzenju "ZEC" najbrojnija je sekcija Medvedje,tu su jos V.Popovic,Brestovo,Bogava,Balajnac i Jasenovo. Loviste je bogato fazanima, zecevima i srnecom divljac.
Sačuvana

NKD-Kralj medju pticarima
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Октобар 06, 2008, 12:59:25 »

Evo kako je po povratku iz lova mr. Steve Harding putem e mail-a svojoj prijateljici predstavio druzenje sa nama u North Bungaree. Inace Steve je porucnik u policiji kojeg sam pre par meseci upoznao u okolnostima koje nisu za siru javnost :Smiley
Lov je bio u drugom planu. Ulovili smo tri lopatara i jednu lisicu (za jednog je trebalo 24 klika Grin). Te fotografije nemam u kameri i ne znam ima li ih Raso. U svakmo slucaju lopatari nisu bili vredni poziranja  Cheesy.

G day

Just had a great couple of days in the Ranges.  Recently I met up with some Serbian Deer Hunters and Fly fisherman.  Interesting group of fellas that take every opportunity to escape the City and come up the Valley to the Yackamoorundie Ranges.

At the start of the weekend I fished Kunoths Pools which has some nice trout in them.  The fish were rising but they were obviously more interested in whatever they were feeding on and rejected by flies.  It was an overcast day and some light rain fell.  The whole place made for a great sense of peace and tranquillity.

An invite from the Serbs saw me at the shearers quarters on North Bungaree Station where they were camped.  The main organiser of the hunting group is a guy called Rajko.  He invited me to a feed of pig on a spit.  As usual hunters and fisherman recognise and understand other hunters fisherman.  In a very short amount of time we were discussing flies and trout, guns and Deer, drinking cold beer and munching on the best most succulent roast pork I have ever eaten.

In the kitchen of the quarters.  Rajko is at the far right.

Next day saw me again in the Ranges where I fished the junction of the Bundaleer Creek and the Broughton River.  I was there that my fly was inhaled by a beautiful Rainbow Trout who put one very strong fight.  I managed to get some pics of the capture and then released him.  He was about 40 cms in length and fine fish indeed.

Above is the junction of the Bundaleer and the Broughton.  Small waters with reasonably large very deep pools.

The pool above was where I caught the Rainbow.

Well pleased I made my way back to the 4 wd and then back over the ranges to the quarters.  This time for a feed of spit roasted goat.  As the hunters and fisherman came in from the valleys and gullies all clearly had a great day.

The guy stirring the pot is Slobodan.....he made the most delicious Skembici which is a traditional Serb dish containing tripe.  I was cautious about it but it was just sensational.

Goyko on the cutters and Oggie on the knife....encouraged by the rest of the clan.

Cutting up the Roasted Goat.

After a feed a  shotgun came out and we took turns shooting some clays. 

I jumped into a Ute with Rajko and drove around the station for a while.  Beautiful country and the Canola crops were bright and yellow.

A family of Wood Ducks caught our attention.

The view from the top of the range.

We returned to the quarters and a card game was in full flight.  These fellas sure do know how to enjoy life.

I look forward to meeting up with them again.

Best Regards

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 06, 2008, 01:07:52 »

Ovo je fotografija iz moje kamere. Slika govori vise od 1000 reci. Kulminacija diskusije o oruzju i opremi za lov

deo terena na kojem smo lovili

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Октобар 06, 2008, 03:54:22 »

da se zna sta je gostoprimstvo Smiley
lepi pejzazi Smiley