DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 08:00:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Katastrofa  (Pročitano 27922 puta)
Nik
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Новембар 05, 2008, 01:20:34 »

Ja se vraćam na prskanje ektanolom što sam koristio predhodnih par godina i nikad nisam imao problem sa krpeljima
probaj BAYER-ov ADVANTIX u ampulama, neznam dali je dobavljiv u Srbiji, ovdje u Hrvatskoj je jeftiniji od FRONTLINE i u zadnje vrijeme je bolji od FRONTLINE-a...
Pozz
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #16 poslato: Новембар 05, 2008, 02:51:57 »

Ne mogu da verujem dokle smo mi doshli.. to moze biti jako velika opasnost i po choveka.. verovatno neki otrov (za glodare) koji izaziva unutrashnja krvarenja i sprechava koagulaciju krvi..

Slichne simptome moze imati antrax (crni prisht), ali se on retko javlja kod pasa i ne u toliko sluchajeva odjednom...otrov je 99%
Sačuvana

Sale
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Новембар 05, 2008, 04:06:44 »

Nije krpelj sto posto isuviše je burna i brza reakcija ovo je trovanje nekim otrovom i to vrlo jakim.
Inače nije ni čudo što posle nema zeca, srneće divljači... pa ovakav otrov ubija sve živo. Samo prijave i to obavezno. Užas.
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #18 poslato: Новембар 05, 2008, 05:05:06 »

Zar nisam o ovome govorio na Osnivačkoj skupštini LHC. Koji put se dešava da nam zarad veće poljoprivredne proizvodnje unište divljač ali evo sada i pse. Pa ljudi moramo se boriti protiv ovoga. Samo LU Novi Sad imao je štetu od trovanja cinkfosfidom u vrednosti od 18,5 milona dinara. Sve je na sudu sa neizvesnim završetkom. Saša molim te pogledaj ako su u pitanju pesticidi onda mora biti i uginule divljači. Ako ne odmah onda u roku od nekoliko dana. I još nešto. Trovanje pesticidima  a posebno onim na bazi Furadana i cinkfosfida su najteži. Životinje umiru u najtežim mukama.
Molim vsa da nam dostavite hiotno nalaze ili barosnoivane sumlnje kako bi LHC dao saopštenej za medije. Ako su stvarno pesticidi onfda ovaj slučaj mora dobiti sudski epilog i naravno medijsku pažnju. Šaljite hitno.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #19 poslato: Новембар 05, 2008, 06:47:35 »

I ja mislim da moramo odreagovati maximalno... zato smo se i skupili...
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Новембар 06, 2008, 08:05:44 »

Sutra imam sastanak uprave pa ćemo tačno videti šta se desilo i koliko pasa je tačno nastradalo i koliko se leči.
Pa ću vas informisati.
Sačuvana
huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #21 poslato: Новембар 10, 2008, 07:54:56 »

Da li se zna već nešto novo oko tragedije?
Sačuvana
Ivan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Новембар 10, 2008, 08:17:07 »

Blaga je rec katastrofa za delo koje se dogodilo, smatram da krivce treba najostrije osuditi kako zakonski tako i medijima !!!
Sačuvana

U rukama Mandusica Vuka...
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Новембар 10, 2008, 02:30:10 »

Evo ovako:
Dana 2.11. 2008 godine Grupa lovaca lovila je na području lovnog revira Aradac na mestu zvanom Crna bara i Biš-Podpalanka Fazanskog petla.
U grupi lovaca bili su lovci: Rajtarov Laza, Krnjajić Predrag, Đermanović Vladimir i Vasiljević Ljubivoj sa 4 lovačka psa i to 2 NOP i 2 NKD.
LOv je trajao od 7:30h do 13:00h, pri kraju lova primetili su da su psi postali nezainteresvani za lov i teško su se kretali, mislili su da su premoreni, zbog relativno toplog vremena. Pse su posle lova stavili u specijalnu auto prikolicu sa 4 boksa za pse i odvezli se u pravcu kuće. Kada su stigli i otvorili bokseve u auto prikolici 2 psa su bila mrtva, sa krvavim iscedkom iz usta, nosa, jedan pas je uginuo isto veče sa istim simptomima, dok je četvrti pas uginuo posle 6 dana intenzivnog lečenja veterinara. U urinu pasa nađen je otrov cinkfosfit, (furadan) i tragovi vanilinog šećera.
Na istom ovom terenu lovila je još jedna grupa lovaca od 3 člana sa 3 lovačka psa, lovački pas Rakić Zorana iz ove grupe, mađarska vižla je sa istim simptomima, još je živa ali sa malim izgledima i u jako lošem stanju.
Na sasvim drugom kraju lovišta lovilo je nekoliko grupa lovaca i u jednoj u kojoj je bilo 5 lovačkih pasa dva su obolela, i to Cvetinov Darka NKD ptičar, koji ima znake poboljšanja i veterinari misle da će se izvući i NKD mužjak Cvete Gološina koji je upravo danas uginuo od posledica trovanja.
Ostali lovci i grupe koji su lovili tog dana na istim i drugim terennima nisu imali trovanja niti znake trovanja kod pasa, među njima je i moja grupa koja je imala 3 psa i svi su sa normalnim funkcijama bez oboljenja.
Takođe lovac gost iz BG-a Milnović je imao trovanje svoja dva psa NKD i Mađarske vižle sa simptomima ne uzimanja hrane, ne odgovaranje na poziv, visoka temperatura, bez krvnih iscedaka i krvave stolice, psi se leče ali se smatra da će jedan pas ostati gluv jer ne odgovara uopšte na komande.
Detaljan dopis se šalje poljoprivrednoj i šumarskoj  inspekciji, strušnoj službi LUO koja će dalje preduzeti mere.
Eto toliko za sada.
Sačuvana
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Новембар 10, 2008, 09:51:15 »

Je..te,citam i nemogu da verujem da se ovakve stvari desavaju!!
Ko je za ovo odgovoran,ko ce i da li ce ikada odgovarati?
Setih se sada slicnog slucaja,kada su pre 6-7 godina u vinogradu nedaleko od Cuprije,kojim je inace gazdovao Rubin-Krusevac,pronadjeni mrtav srndac i dve srne.Utvrdjeno je da su uginuli od trovanja pesticidima kojima je prskana loza!!
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Новембар 10, 2008, 10:03:35 »

A sta mislite koliko je uginulo a nije se videlo od istih i slicnih stvari. To je to sto neko nece da svati da se to samo kod nas desava na veliku zalost, pa na zapadu i za miseve prave otrov da ne ugine tu gde se i zatrovao i da smrt nastupi momentalno da se ne musi a kod nas se priroda unistava samo tako, i kad cemo je povratiti u neku nazovimo normalu, nikad!
Zalosno je to sve sto se desava na nasim prostorima a nazalosnije je sto krivce znamo i nemozemo im nista a i necemo da se zameramo uvek ima ono sta ako ON.....
E to trebamo iskoreniti i biti bezobrazniji jedan prema drugom prosto receno da bi nam svima bilo bolje!
Zalim za koleginim kerovima.
Sačuvana

Dobar pogled
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #26 poslato: Новембар 10, 2008, 10:24:07 »

Gospodo, ja se najvise plasim da tu mozda i nije uradjeno nista protivzakonito! Naime ako je trovanje bilo kakvim pesticidima u pitanju pa oni su verovatno kupljeni u radnji i dozvoljena im je upotreba sto je u sustini najveci problem(naravno ovde stavljam jedno veliko "ako")! Poenta je kao i obicno u nasim zakonima iskrivljenim i jos losijoj primeni istih!
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #27 poslato: Новембар 10, 2008, 10:44:24 »

Za ovakav slucaj, u Austriji naslo bi se mesta i na Drzavnoj Televiziji.
Stvar je u tome, sto kod nas sve se moze, sve se nemoze.
Mislim da se vec desio jedan Masovan pomor divljaci u Vojvodini prosle godine.
Poznat mi je slucaj, njiva zasejana Kukuruznim semenom, pre toga seme tretirano Furadanom.Sledeceg dana na parceli pronadjeni su uginuli Fazani i uginule Vrane.
Dokle ce tako???
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« Odgovor #28 poslato: Новембар 10, 2008, 11:22:17 »

Zalim slucaj.
Ali tesko da ce tu neko da odgovara, cisto sumnjam.
Sačuvana

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #29 poslato: Новембар 11, 2008, 12:09:22 »

Resenje protiv trovanja
Recept:

Hapsenje u stilu NKVD-a, nocom, kozni mantili, crna chajka.
U ruci stheckin, na glavi kacket.

Zgrada slicna kao u ulici Ljubljanka,
ulazi se na sporedni ulaz, bez farova.
Skidanje do gole koze, tretman DDT-em.
Mracni hodnik, ruke na ledjima, vezane kanapom.

Resetka, katanac...vidimo se za 3 godine.
Do tada , vlazan kazamat, leb/budjav/ voda iz kanala.
Jedna rupa, slamarica/sa vaskama/, celija bez prozora i sijalica od 25W koja se pali samo kad se deli budjavi hleb.
Nema pisma, mobilnog, drzava izvesti rodbinu da je
na III horizontu i da vraca dug otadzbini. Paketi se ne primaju.

Kao kad je Igo pisao "Jadnike"

A da, i malo turskog recepta...nastrani cuvar kazamata Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: