DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 07:59:02
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Katastrofa  (Pročitano 27921 puta)
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Новембар 05, 2008, 08:38:13 »

U nedelju 2.11.2008. u mom lovnom reviru lovio se fazanski petao po grupama.
Posle lova lovački psi jedne grupe lovaca (koji imaju i najbolje pse) uginuli su do uveče 4 psa (NOP i NKD) a iz druge grupe lovaca bore se veterinari za život još tri psa (epanjel breton, mađarska vižla i NOP).
Psi su imali krvavu stolicu i povraćali krv.
Sumnja se na trovanje.
Međutim ove dve grupe lovaca lovile su na različitim potezima lovišta negde oko 8km razdaljine.
Ni pre ni posle lova nisu bili u kontaktu.
Čeka se obdukcioni nalaz pa ćemo videti šta se to desilo.
Da li neko ima slična iskustva sa ovako nečim do sada u lovnoj praksi.
Nagađanja su razna...
Sačuvana
huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #1 poslato: Новембар 05, 2008, 09:04:07 »

Užas!!!! Stvarno, šta se moglo dogoditi??? Nisu možda sa nekom otrovom prskali njivu, i to psi sa rosom primili kroz kožu ili su lizali sa krzna?
Gde se vrši obdukcija?
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 05, 2008, 09:09:03 »

Čuo sam za to, a trenutno su veterinari kod mene i kod komšije, pse nam razdvaja samo zid, nemam pojma šta se dešava, sinoć smo primetili da su nešto potišteni,a u nedelju su ostali u boksovima jer se lovio zec. Javiću Vam rezultate, samo da ne budu oni najgori
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Новембар 05, 2008, 09:17:28 »

U urinu još živog psa nađen je neki pesticid za glodare i neki šećer ako sam razumeo.
Bar za sada. Sad sam čuo još dva psa jednog gosta iz BG-a koji je bio u lovu su takođe bolesni, visoka temperatura, osip po koži...
Neznam Tamara gde se radi obdukcija, ali nekoliko veterinara je angažovano iz ZR-a.
Sutra sam zakazao sastanak Izvršnog odbora da vidimo šta da se radi i neke mere da perduzmemo, biće podneta i krivična prijava protiv NN lica ako se utvrdi da je trovanje. Interesantno je da je i uginula srna nađena na tom potezu lovišta u odličnoj kondiciji.
Javiću šta se dešava.
Sačuvana
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #4 poslato: Новембар 05, 2008, 09:20:23 »

Shocked e jbg! A sta mislite o krpeljima,ima ih jos po travama,vegetacija je jos jaka,cuo sam da se ponekad manifestuje i tako,krv na nos,napad na bubrege,nemam iskustva samo nagadjam u svakom slucaju bas mi je zao!
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #5 poslato: Новембар 05, 2008, 09:25:46 »

U urinu još živog psa nađen je neki pesticid za glodare i neki šećer ako sam razumeo.
Bar za sada. Sad sam čuo još dva psa jednog gosta iz BG-a koji je bio u lovu su takođe bolesni, visoka temperatura, osip po koži...
Neznam Tamara gde se radi obdukcija, ali nekoliko veterinara je angažovano iz ZR-a.
Sutra sam zakazao sastanak Izvršnog odbora da vidimo šta da se radi i neke mere da perduzmemo, biće podneta i krivična prijava protiv NN lica ako se utvrdi da je trovanje. Interesantno je da je i uginula srna nađena na tom potezu lovišta u odličnoj kondiciji.
Javiću šta se dešava.
Povlacim onda ovo sto sam napisao za krpelje,ocigledno da je covek kriv za to!Bitno je da kuruzi budu veliki a psi pa i deca koja trce okolo nisu bitni.......dokle bre sve to Huh?
Sačuvana

huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #6 poslato: Новембар 05, 2008, 09:50:31 »

Nije krpelj sigurno. Nisu svi krpelji zaraženi pa i ako ima ih puno na jednom terenu i ima ih u više pasa ne treba da znači da su zaraženi. A i svakako da je pas naleteo na zaraženog krpelja bolest ne deluje tako brzo kao u ovom slučaju. Ja sam imala zaraženog krpelja u mom puliju, i tek posle 2-3 dana je počeo da gubi pas volju i da povraća. Sa dobrim tretmanom može se izlečiti.
Ovo je 100% trovanje, samo pitanje na koji način. Meni se liči na prskanje sa otrovom, jer onda bi mogli da objasnimo trovanje na velikom terenu.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #7 poslato: Новембар 05, 2008, 10:18:19 »

UZAS...
Gde su granice ljudskih gluposti .
Ako je to uradio covek, treba ga zatvoriti i baciti kljuc od tamnice. Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #8 poslato: Новембар 05, 2008, 10:25:38 »

Pedju za predsednika!!!
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Новембар 05, 2008, 10:27:15 »

Počinilac, nesavesni lik ili više njih po mom dubokom ubeđenju neće se lako otkriti (čitaj neće se nikada otkriti), samo će ostati verujem osnovane pretpostavke.
Lovačkoj grupi koja je ostala bez 4 lovačka psa je najteže. Odnosno ta grupa je i imala ta 4 lovačka psa i to izuzetna. Takođe jedan pas koji je prošle subote na Kupu Lovac i pas izabran od strane kinološkog sudije za dalje takmičenje je takođe oboleo.
Videćemo ovih dana šta će se izroditi iz svega.
Ako ništa drugo svi ćemo imati jedno naravoučenije, nažalost, ali bićemo oprezniji gledaćemo možda malo više šta se to baca po njivama, kanalima itd. Definitivno je i divljač zatrovana ako su i psi. Tako da se bojim svih daljih posledica...
Pretpostavke i priče su sada razne od trovanja (koje je najočiglednije), do neke bolesti Pasa, ...
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Новембар 05, 2008, 11:02:26 »

Uzas, ovo mi nema obelezja trovanja od krpelja za ovo je kriv covek odnosno neka vrsta pesticida.
Treba  sto pre utvrditi sta je tacan uzrocnik trovanja ,a onda utvrditi ko je vlasnik odnosno korisnik parcela na kojima se lovilo.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 05, 2008, 11:38:04 »

verovatno cinkfosfid , trovali su miseve po detelini, kerovi su njuskali misije rupe i pokupili otrov, oni koji su se manje bavili misevima preziveli su...
zato je i srna uginula, ona je najverovatnije pojela zrnevlje pomesano sa otrovom...
isto se desilo u kovilju i novom sadu proletos....
mada sam ja u nedelju u kanalu nasao ostatke furadana(lepa roza boja) i jedva oterasmo kerove da na +25° ne piju vode iz kanala, ali da su vasi samo omirisali furadan ne bi sastavili ni 10 min....
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 05, 2008, 11:40:40 »

Kod mene je ipak krpelj u pitanju, mada je veterinar rekao da postoji mogućnost i da je virus u pitanju. Krpelj se zakačio u poslednjih dva tri dana po njegovim rečima, i to u boksu u dvorištu. I još nešto najbitnije, i moj i komšijin pas je bio zaštićen sa frontline-om. Ja se vraćam na prskanje ektanolom što sam koristio predhodnih par godina i nikad nisam imao problem sa krpeljima
Sačuvana

serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #13 poslato: Новембар 05, 2008, 11:49:38 »

Stvarno katastrofa, nadam se da ce se NN lica pronaci, ako se to i ne dogodi nadam se da im savest nece dati mira da to ponovo urade...
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Новембар 05, 2008, 12:01:46 »

Samo prijave, i da se istera do kraja. Pogotovu što znam koji su psi u pitanju, od njihove linije je  i moj NOD. Šta god da pokrenete, imate moju podršku
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: