DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:01:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 64 65 [66] 67   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kundak  (Pročitano 349685 puta)
nmn
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #975 poslato: Јул 28, 2018, 03:46:57 »

Da, postoje i "dugacke" 48mice i na njih bi pasovali vecina tih plasticnih kundaka sa zapada.
Sad bas za taj aluminijum, i dalje sam misljenja da je to prost masinski element i da se moze i kod nas napraviti. Neko resenje bi moglo biti metalni beding usrafljen u zastavin plastikenac za m70.

Inace ta vrsta "drop fit bedding stock" je kompanijski izum, resenje oruzara za jeftinu proizvodnju i mnogi ameri se zale da njihovo oruzje ima kontakne povrsine samo 60%-80%.
A za "|narodno veselje" kod njih odavno vec koriste "Glass Bedding" odnosno razne vrste epoksida, tecnih metala, lepkova i cega sve ne od 60tih do danas .

Tehnologije su dosta napredovale pa danas proizvodjaci tvrde da nema potrebe za glass bedding-om na polimerskim kundacima, dok naprimer sa druge strane postoje novinski clanci gde Gale McMillan prica da su njegovi kundaci najbolji ali je beding obavezan. Njegovi naslednici su promenili pricu.

Tako i drveni kundaci mogu imati beding kao prosto i dostupno resenje svima.
Sačuvana

Vim vi repellere licet
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #976 poslato: Јул 29, 2018, 01:17:38 »

Moze li mala pomoc. Ima li neko iskustva sa narucivanjem sa ovog sajta ili bilo kog sajta gde mogu naci ovaj kundak i da mi ga uredno posalju i da mi stigne.

Ovo je link sajta i link kundaka koji zelim da narucim:

https://www.midwayusa.com/product/290366/archangel-adjustable-precision-stock-mauser-k98-synthetic-black-with-10-round-magazine
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #977 poslato: Јул 29, 2018, 02:52:22 »

Slobodno naruci,to je USA !!!
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #978 poslato: Јул 29, 2018, 02:59:41 »

Da dodam jos,vec sam kupovao na tom sajtu,nozeve za cekiranje,obicno narucujem preko BROWNELLS prodavnice ali nebitno je,samo je vazno da imas dovoljno sredstava na kartici,1+ cent i bice ti isporuceno.Plus carina i postarina,dobices uplatnicu(e) to platis i onda pucaj !!
Sačuvana
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #979 poslato: Јул 29, 2018, 03:15:29 »

Znaci moguce je naruciti.
Ima ga i na Brownells koliko vidim.
Preko kog sajta je bolje da narucim sto se tice sigurne i brze dostave?
Nece li praviti problem na carini itd posto je to deo za oruzje?
Koliko bi me dodatni troskovi kostali tipa carina i dostava?
Lele al ga zelim.....
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #980 poslato: Јул 30, 2018, 10:06:25 »

Isto je,bilo koji sajt,mozda je sama razlika u ceni proizvoda.Sto se tice sigurnosti,vec sam rekao da oni posalju sve sto je dozvoljeno njihovim zakonom,neverujem da sam kundak podleze nasim restrikcijama.
Sto se tice carine ja sam prosli put porucio proizvod koji je kostao ok 15$,i slanje ovamo isto toliko,ukupno 29,99$.
Ovde sam imao troska mislim oko 450 din,pa sad probaj da priblizno izracunas,ali zar je to i bitno kada ces imati proizvod za koji smatras da ce biti od koristi,po narodnoj kada ide pita neka ide i tepsija.

Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #981 poslato: Јул 30, 2018, 06:25:49 »

Kad ti stigne taj kundak možeš samo da ga staviš pored tvog M48 i da plačeš ili da se napiješ.
Upamti M98 i M48 nisu iste akcije i ne pašu kundaci sa jednog na drugi niti mogu da se "nabudze" da bi pasovali.
Ukoliko već tražiš po "Amerikama"tamo se prodaju kao kundaci za akciju Yugo Mauser M48 ili Yugo Mauser M24/47...
https://www.boydsgunstocks.com/gunstocks/at-one-mauser-yugo-48-524551p74zz
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #982 poslato: Јул 30, 2018, 06:51:09 »

Ima li Sauer 202 taj beding?
Sačuvana
nmn
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #983 poslato: Јул 30, 2018, 08:52:05 »

Ma tom "arandjelu" izmislili neko parce gvozdja da se okrece u krug pa stane i 48 u njega.
Tako kaze reklama, a korisnici pisu da ipak mora ponegde da se doradi :Smiley sad istina je verovatno negde izmedju.
Sačuvana

Vim vi repellere licet
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #984 poslato: Јул 30, 2018, 09:35:25 »

K98 i njegove kopije.
Ukupna dužina akcije 222,25mm
Rastojanje akcionih vijaka 200.00mm

M24, 47, 48...
Ukupna dužina akcije 215,00mm
Rastojanje akcionih vijaka 193,50mm

Pametnom dosta, ako i ima caka da se upasuje taj kundak ima dobrano lufta na sve strane.
Sačuvana
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #985 poslato: Јул 30, 2018, 10:04:31 »

Sunce mu poljubim. Stvarno ne znam sta da radim.
Nesto da mi preporucite kao iskusniji?
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #986 poslato: Јул 31, 2018, 01:21:30 »

Nisam neki stručnjak ali daću ti pravi savet koji će na žalost naj manje da ti se svidi.
Umesto nabavke "svemirskih" kundaka  i raznih dorada dodaš novac i za te pare kupiš pravi lovački karabin ako nameravaš da loviš ili neki "varmint" ako voliš da puckaraš po papiru a redje loviš.
Tu 48-micu spakuješ u originalni vojni kundak, možeš da ga nadješ i za Dž. ako se potrudiš, i po nekad ga izneseš na strelište ili u lov, čisto iz sentimentalnih razloga.
Sve drugo je pokušaj operacije krajnika kroz zadnjicu.
PS nigde ne videh tvoje predstavljanje, pa kad te već admin nije upozorio da ti skrenem pažnju da posetiš tu rubriku.
Pozz...
Sačuvana
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #987 poslato: Јул 31, 2018, 06:01:26 »

Prijatelju ja stvarno ne patim od toga da li neko lovi vojnickim ili lovackim karabinom. Moj karabin je kupljen nov,nije ubio nikog i to je jedino bitno kod vojnickih karabina.
Lepa je preporuka ali... Kad pogledam ovako,recimo da kupim nov M70 treba da se macujem sa nabavkom i taxama i cekanjem mesec dana itd. A sta dobijam,pa nista vise nego sto sada imam. Opet dobijam isto sto i trenutno imam samo sa malo vise zakrivljenom rucicom zatvaraca i rupice na sanduku i mehanicke nisane koji mi se uopste ne svidjaju. I opet treba raditi kundak. A puko sam bezveze 60 000-70 000 dinara vec. E sad da imam puno novca kao sto nemam uzeo bi Sako 85 Carbonlight ili bi uzeo Browning Maral i zavrsio bi svaku muku sa karabinom. Karabin mi treba prvenstveno za lov a volim puno da pucam i u papir kad nije lovna sezona.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #988 poslato: Јул 31, 2018, 03:38:06 »

Prijatelju ja stvarno ne patim od toga da li neko lovi vojnickim ili lovackim karabinom. Moj karabin je kupljen nov,nije ubio nikog i to je jedino bitno kod vojnickih karabina.
Lepa je preporuka ali... Kad pogledam ovako,recimo da kupim nov M70 treba da se macujem sa nabavkom i taxama i cekanjem mesec dana itd. A sta dobijam,pa nista vise nego sto sada imam. Opet dobijam isto sto i trenutno imam samo sa malo vise zakrivljenom rucicom zatvaraca i rupice na sanduku i mehanicke nisane koji mi se uopste ne svidjaju. I opet treba raditi kundak. A puko sam bezveze 60 000-70 000 dinara vec. E sad da imam puno novca kao sto nemam uzeo bi Sako 85 Carbonlight ili bi uzeo Browning Maral i zavrsio bi svaku muku sa karabinom. Karabin mi treba prvenstveno za lov a volim puno da pucam i u papir kad nije lovna sezona.

A ima li Maral beding?
Sačuvana
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #989 poslato: Јул 31, 2018, 04:54:37 »

Browning Maral nema bedin sto je ocigledno.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 64 65 [66] 67   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: