DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 09:51:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 30-30 winchester  (Pročitano 22170 puta)
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Август 17, 2013, 04:37:17 »

Sa malo (vise) vezbe mozes da peglas sve sa tim. Ja imam marlin 336 cs vec duze vreme.
Mana je recice kolege snaga  metka koji samim time nema veliki trzaj i sa tom puskom se moze pucati kao masina. sve sam oborio vise puta sa tim kalibrom i vrstom puske tako da ces imati mnogo zadovoljstva i znatizeljnih pogleda od kolega koji nose 10x skuplje oruzje.

http://www.arms24.com/Munition/B-uuml;chsenmunition/Hornady-30-30-Win-1037g-160grs-Hornady-FTX-::47734.html
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Август 17, 2013, 04:40:55 »

I predstavi se forumu na mestu predvidjenom da te ne kandzijaju moderatori  scare

Tako je kolega  good
Lorist Admin Tim.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #17 poslato: Август 17, 2013, 06:50:54 »

у Снајперу је 107 000рсд.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Август 18, 2013, 06:21:08 »

у Снајперу је 107 000рсд.
Za te pare možeš i novu da uzmeš ... sarcastic sarcastic sarcastic drinks
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #19 poslato: Август 18, 2013, 07:07:36 »

Mislim da ima mnogo boljih kalibara od 30-30.Mnogo ljudi srecem po lovovima,medjutim nikad nisam sreo ni jednog lovca sa ''Winchesterkom"-mozda srecem pogresne ljude.Ne bih uzeo stvar da se drugi dive a meni da ne odgovara,mada sve je stvar sagledavanja stvari,pa jedino ako je nekom merak da ima nesto sto drugi nemaju to je nesto drugo.Ako se odlucis za nju neka te dobro sluzi. p.s ako je  ona 950e,brovning bar 1250e ,argo 1500e ja bih razmislio.poz.
Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #20 poslato: Август 18, 2013, 07:19:56 »

Slažem se sa Goranom.Ali čovek nije naveo šta ima u planu da lovi sa njom.Definitivno kao jedini "karabin" da služi lovcu za lova to nije sigurno.Možda bih mogao biti da ga ima(u prodaji) u jačem kalibru.Po meni... lijepo je imati ovakvu stvarčicu u ličnom arsenalu lovačkog naoružanja,ali neko nešto voli pa to i plati..
Sačuvana

gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Август 18, 2013, 07:55:55 »

Šalu na stranu nisam  Winchester model 94 koristio ali Marlin 336 jesam kalibar kao kalibar je slab ali za srneću divljač i manje svinje može , a ako joj je cev kao kod Marlin-a imaćeš dosta precizno alatku još sa dobrim odabirom municije bićeš oduševljen . hi
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
thehunter
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Август 18, 2013, 09:19:27 »

Pre svega da se izvinem sto nisam obavio prestavljanje na odg.temi ali posto sam pocetnik u svemu ovome gledam da uhvatum neku sliku kada budem u lovistu good sto se tice hvala vam na informacijama, nije mi u cilju da imam pusku kojom cu da se hvalim u lovu vec mi je cilj da imam pusku koja ce biti precizna i dobra za lovca pocetnika kao sto sam ja. Kjoa bi bila optika najbolja za nju i koliki joj je domet..to jos nisam uspeo da skontam. Sto se tice puske u nju stane 8 metaka i veoma je lagana i lepo stoji u ruci.
Sačuvana
ostrodlaki70
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Август 18, 2013, 11:57:32 »

Proveri dobro koji je model i kako izbacuje caure da li na stranu ili na gore da kasnije ne bi imao problema sa optikom. Pogledaj na americkim sajtovima kako to funkcionise i vidi koja montaza ide i koliko kosta da ti kasnije ne bi uvecalo cenu karabina. Sto se tice optike moras sam da izaberes prema vrsti divljaci koju ces da lovis. I budi praktican kao Ameri , nemoj da kupujes optiku skuplju od karabina.
Sačuvana
Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #24 poslato: Август 18, 2013, 12:05:00 »

Puska koju kolega misli da kupi jeste WIN 94AE (angle eject) upravo zbog optike.
Ima 24 inca cev i kosta 750e. prodaje je decko student policijske akademije.
Predpodtavljam kao dozvolite!

Mladi kolega,
ja imam wincesterku ali je to egzotika i uzeo sam je jer iz nje (sa 38 spec.) i moj sin
moze pucati. Ako imate novca i za drugi karabin uzmite je lepa je u vitrini.
Tesko cete je prodati kasnije ako se odlucite to morate znati.
Za 750e sigurno mozete naci nekoriscen Zastavin karabin, kalibri 8x57, 30-06, 243, 308
i za ostatak para uzeti montazu naprimer Leupold i optiku Redfield (kupio jednu i OK je)

Nadam se da sam pomogao idejom. Ako znate da pucate 30-30 ce odratiti posao.
Amerikanci su mnogo divljaci odstrelili tim kalibrom.
A sto se tice winchester-a pogledajte po internetu temu o modelima pre 64 godine i posle.
Sačuvana
thehunter
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 18, 2013, 01:21:49 »

Naravno da si mi pomogao kao i svi ostali koji su komentarisali. Hvala svima. Samo da li neko zna koliki je njen domet i na koliko je ona metara najučinkovitija za odstrel vepra, srndaća, jelena itd. Jer gledao sam američke sajtove i po youtoube snimke amerikanci je hvale i govore da je to puška koja je " osvojila zapad" dok sam kod nas za nju čuo više negativnih komentara nego pozitivnih.
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #26 poslato: Август 18, 2013, 01:42:42 »

Kolega..polako stop.Ja ne bih nju nosio na vepra ili jelena...ipak tu treba malo jači kalibar, a i sa jačim kalibrom na pomenutu divljač odu sa  mjesta nastrela.Zato dobro odmjeri šta ćeš da loviš sa njom...
Sačuvana

thehunter
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Август 18, 2013, 01:50:32 »

Eee...to me je zanimalo, znači to mogu da zaboravim sa njom, šteta puška je prelepa. hi
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #28 poslato: Август 18, 2013, 02:03:18 »

Veoma mali dijapazon municije zbog koncepcije magacinskog prostora,odredjena vrsta municije da bi se izbeglo samoopaljenje.
Sačuvana

Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #29 poslato: Август 18, 2013, 02:05:05 »

Zadovoljstvo nema cenu.
Ako finans. mozes da izdrzis uzimaj.
Ja bih crko da ne uze wincesterku.
Jos uparena sa S&W 686 357 mag.
Sve u stainless steel.