DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161686 poruka u 7308 tema- 7029 članova - Poslednji član: stankosi

Април 10, 2020, 11:17:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Franchi Affinity  (Pročitano 9208 puta)
peja kosmajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Септембар 25, 2012, 08:42:18 »

Ima li neko iskustva sa ovom puskom.Ja sam je kupio u kalibru 12/76 black sintetic.Za sada sam zadovoljan ali me interesuju vasa misljenja.
Sačuvana
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #1 poslato: Новембар 30, 2013, 08:12:44 »

pozdrav kolega, posto mi je ostalo jos mjesec dana do isteka nabavne dozvole, izbor mi se svodi na mp155 ili na frachi affinity koji je malo iznad mog cjenovnog ranga u ovom momentu zbog nekih troskova, ali mi se mnogo vise dopada i po izgledu a i cini mi se da je odrzavanje malo lakse jer nema gasova koji idu na razne strane.. da li bi mi prenio svoja iskusva u radu s tom puskom kako se ponasa prilikom razlicitih gramaza i tako neke osnovne stvar?  hi
Sačuvana
peja kosmajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Децембар 02, 2013, 09:10:25 »

Pa ovako puska je jednom recju savrsena.Neverovatno je laka i zgodna za rukovanje.Pucam municiju od 28 do 52 grama i nema nikakvog zastoja... Leze u rame kao budali samar...Odlicna puska za sve vrste lova... hi
Sačuvana
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Децембар 02, 2013, 09:59:19 »

znaci u odnosu na mp155 se isplati pozajmiti od drugara razliku u novcu i uzet Franchi?  declare
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1

« Odgovor #4 poslato: Децембар 02, 2013, 10:07:54 »

mislim da je kolega peja hteo da pita
"da li je još neko oduševljen puškom kao što sam ja"  lol lol lol

šalu na stranu mnogo dobra puška, savršen sklad spoljašnjeg izgleda i unutrašnjeg rada...
meni se lično mnogo više sviđa varijanta u drvetu nego u PVC  biggrin

obrtnočepni inercioni sistem je lepo konstruisan i radi odčlično /isti sistem ima i na mnogo skupljim puškama u benelli kooperaciji-montefeltro i slično.../

Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #5 poslato: Децембар 02, 2013, 01:46:09 »

hvala na informacijama Smiley jos samo da nadjem druga koji ce mi pozajmiti to sto mi fali prije isteka nabavne  yahoo
Sačuvana
blaf73
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Децембар 02, 2013, 09:19:54 »

Imam je i ja,pvc 12/76,puska je fenomenalna,neces pogresiti ako je uzmes,
vrlo je jednostavna za rukovanje i za rasklopiti i sklopiti,inercioni
mehanizam radi super,cokovi imaju super posip,lagana i odlicno lezi,
sve pohvale hi

Opomena !!! Kolega niste se predstavili.
Lorist Tim
Sačuvana
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #7 poslato: Децембар 03, 2013, 08:18:17 »

hvala kolega, mislim da sam odlucio Cheesy samo da polozim ovaj ispit i da se vucem kuci i da je posvojim  yahoo yahoo yahoo

u sustini moje pitanje je bilo, posto sam jos student, iako mi ovo nije prva puska(imam vec bokericu i polozaru i par vazdusnih) nisam u mogucnosti da lako za te stvari odvajam novac, nekako sam skupio za mp155(jer hocu da imam i jedan PA) pa mi se drug ponudio da mi pozajmi ostatak novca, pa me zanimalo isplati li se uzeti pozajmicu ali mislim da ste mi razjasnili situaciju  hi
Sačuvana
kole
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Децембар 03, 2013, 11:42:08 »

Isplati se sigurno, ja je imam od letos i samo pozitivna iskustva.
Sačuvana
VlajkoKardash
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Децембар 18, 2013, 01:28:12 »

Imam je od ove godine u kalibru 12. ispalio na prepelice, grlice, patke i glinene golubove oko 2500 metaka sa njom za sada. Nikada ni jedan zastoj. Inercioni mehanizam je stvarno dobra stvar. Imam sinteticku varijantu jer je koristim kao radnu pusku. Cini mi se da je uradjena od legure aluminujuma jer je izuzetno lagana. Cini mi se ista ili laksa od moje berette 686 silver p. u kalibru 20. koju inace nosim na fazana. U svakom slucaju za preporuku, samo pazi da su ti cokovi uvek dotegnuti. Ja moju cistim na svakih 200 do 300 metaka i nikada nisam imao problema.
Sačuvana
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Децембар 18, 2013, 10:40:55 »

imam jedno pitanje, posto u prodavnici imaju samo sintetik verziju, da li se njoj moze kasnije eventualno montirati drveni kundak po mjeri?
Sačuvana
VlajkoKardash
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Децембар 19, 2013, 01:14:15 »

imam jedno pitanje, posto u prodavnici imaju samo sintetik verziju, da li se njoj moze kasnije eventualno montirati drveni kundak po mjeri?

Koliko vidim samo jedna matica drzi kundak. Inace uz pusku dolaze razliciti umeci koji stoje izmedju puske i kundaka i tako menjaju visinu, ugao i sl. nisam siguran da drvena verzija moze da se ovako podesava. I drvena verzija je teza a i skuplja cini mi se za oko 200 - 300 E koliko se secam kad sam gledao, mada me nemoj drzati za rec.
Sačuvana
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #12 poslato: Децембар 19, 2013, 01:15:43 »

ok hvala na informacijama, nadam se da cu u ponedeljak moci da postanem i ja ponosni vlasnik  music
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #13 poslato: Децембар 19, 2013, 02:25:28 »

Nema razlike izmedju sintetike i drveta u kacenju sve je isto.
Sačuvana
lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #14 poslato: Децембар 24, 2013, 09:05:39 »

evo da se pohvalim da sam danas i ja postao ponosni vlasnik jednog Franchija  dance doduse nisam uspio da nadjem affinity sa drvenim kundakom pa sam uzeo Franchi Fast sa drvenim kundakom..  dance nadam se da se necu pokajati i zahvaljujem se kolegama na informacijama.. dobar pogled!  hi
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: