DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161774 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 14, 2020, 08:37:50
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sudije i sudjenje  (Pročitano 2938 puta)
oscar
Gost
« poslato: Јул 26, 2012, 10:03:26 »

Srbija ima mnogo kinoloških izložbi, šta mislite o sudijama i sudjenju
Sačuvana
Miroslaw
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 04, 2012, 02:06:43 »

Sve si lepo i istinito rekao nema tu sta vise da se doda, skoro svaki sudija ima svoju odgajivacnicu i onda ti lepo vodis mog psa na izlozbi koju ja sudim i naravno moj pas je pobednik ima gomila kombinacija koje primenjuju....losa strana ove pohlepnosti je to sto se u mnogim rasama uvukao skart od kerova i pokvario rase na teritoriji srbije.
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #2 poslato: Септембар 04, 2012, 04:50:26 »

losa strana ove pohlepnosti je to sto se u mnogim rasama uvukao skart od kerova i pokvario rase na teritoriji srbije.
Ovo mi više smeta nego razne namještaljke !!!
Sačuvana

Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Септембар 04, 2012, 05:14:32 »

Treba sami da se zapitamo zasto je to tako.Sta sam ja kao odgajivac pokusao da to promenim odmah da vam kazem nista.Kako voda nosi sve tako i mene.Mogu li i ja da polazem za sudiju,mogu ali to iziskuje odredjeni napor koji se mora uloziti,ovako mi lakse da kritikujem sve i svakog.Na izlozbe neidem odvedem pse na ocenske smotre gde obicno sudi moj dobar drug,pa u gater na ispit urodjenih osobina kad tamo moj dobar poznanik i tako sam ja zadovoljio formu i idem potpuno ispravan u lov.A pravi izlagaci koji su ulozili ozbiljne pare u kere,normalno da nece dozvoliti nekom koje doveo psa na jednu izlozbu u zivotu da pobedi.pOZDRAV
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
Miroslaw
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 04, 2012, 10:58:02 »

Treba sami da se zapitamo zasto je to tako.Sta sam ja kao odgajivac pokusao da to promenim odmah da vam kazem nista.Kako voda nosi sve tako i mene.Mogu li i ja da polazem za sudiju,mogu ali to iziskuje odredjeni napor koji se mora uloziti,ovako mi lakse da kritikujem sve i svakog.Na izlozbe neidem odvedem pse na ocenske smotre gde obicno sudi moj dobar drug,pa u gater na ispit urodjenih osobina kad tamo moj dobar poznanik i tako sam ja zadovoljio formu i idem potpuno ispravan u lov.A pravi izlagaci koji su ulozili ozbiljne pare u kere,normalno da nece dozvoliti nekom koje doveo psa na jednu izlozbu u zivotu da pobedi.pOZDRAV
znaci li kolega da svako ko je ulozio neki napor u neki rad mora to na svaki moguci pokvareni nacin da iskoristi?? npr da svaki vojnik pocne da ubija ljude na ulici jer je ulozio odredjeni napor da zavrsi akademiju ili svaki policajac treba da pocne da krade jer je ulozio napor da zavrsi policijsku akademiju?? i zasto ne bi pobedio neko ko je doveo kera prvi put u zivotu na izlozbu ako taj ker to stvarno zasluzuje kakve veze ima to sto je neko spucao pare u kera ako ima ker koji je bolji?Huh?? Poenta je bas u tome kolega sto se na izlozbu pojave kerovi koji vrede a jako cesto se desava da pobede oni koji to ne zasluzuju i onda neki tamo mladi lovci koji vide da taj neki tamo odredjeni odgajivac ima silne titule onda oni kupuje kera od takvih odgajivaca i kada ker odrase i bude sve ono sto ne treba da bude izgovor je ma ti nisi znao da spremis kera za lov i tako se losa linija siri redom kroz srbiju na rec ovo je dobar ker. Pa koliko samo tih odgajivaca sto je puklo gomilu para na nekog tzv kera kupiostenjene pse koje nema veze sa njegovim kerovima i onda ih prijavljuju kao leglo od svojih kerova i iste te kerove prodaju za jako velike pare!?? Ne mogu da gresim dusu ima i jako postenih odgajivaca ali zato ima i mnogo mnogo losih u pokvarenom smislu!!
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #5 poslato: Септембар 05, 2012, 08:50:35 »

znaci li kolega da svako ko je ulozio neki napor u neki rad mora to na svaki moguci pokvareni nacin da iskoristi?? npr da svaki vojnik pocne da ubija ljude na ulici jer je ulozio odredjeni napor da zavrsi akademiju ili svaki policajac treba da pocne da krade jer je ulozio napor da zavrsi policijsku akademiju?? i zasto ne bi pobedio neko ko je doveo kera prvi put u zivotu na izlozbu ako taj ker to stvarno zasluzuje kakve veze ima to sto je neko spucao pare u kera ako ima ker koji je bolji?Huh?? Poenta je bas u tome kolega sto se na izlozbu pojave kerovi koji vrede a jako cesto se desava da pobede oni koji to ne zasluzuju i onda neki tamo mladi lovci koji vide da taj neki tamo odredjeni odgajivac ima silne titule onda oni kupuje kera od takvih odgajivaca i kada ker odrase i bude sve ono sto ne treba da bude izgovor je ma ti nisi znao da spremis kera za lov i tako se losa linija siri redom kroz srbiju na rec ovo je dobar ker. Pa koliko samo tih odgajivaca sto je puklo gomilu para na nekog tzv kera kupiostenjene pse koje nema veze sa njegovim kerovima i onda ih prijavljuju kao leglo od svojih kerova i iste te kerove prodaju za jako velike pare!?? Ne mogu da gresim dusu ima i jako postenih odgajivaca ali zato ima i mnogo mnogo losih u pokvarenom smislu!!
Miroslave....100% si u pravu i doslovice sa sve i jednom vašom riječi se slažem  hi  Stara poslovica kaže "Baba da 1 dinar da uđe....a 2 dinara da izađe iz kola  buba !
Sačuvana

cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Септембар 05, 2012, 03:20:34 »

Написао бих пар речи о судијама и суђењу.
   Постало је сасвим нормално да супружници поделе посао судије и делегата на једној изложби, или један суди а други је излагач ...
   Добијају и дневнице и титуле за псе !
   Навешћу примере који буде сумњу у правично суђење:
   Таса из Јагодине одведе пса на такмичење у гатер, судија је Синиша из Јагодине, Тасин кер побеђује и касније пари кују, власништво Синишиног сина, а син продаје штенце уз одговарајући хвалоспев за оца штенади ...
   Пре неки дан овдашње кинолошко друштво је организовало Специјалку седме групе, делегат Душан Пајкић, судије његова супруга и Влатко Станојевић. Победио је пас власника из оближњег села, али је одгајивач горе поменути Влатко. Пука случајност !
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Септембар 05, 2012, 05:22:13 »

Pa o cemu sam pisao niko odnas nije maloletan pa mu je neko drugi kriv. Moji psi nisu lepotani ali dali su otisli u italiju ili njih par poklonjeni kao kucici nikad nisu vracani kao neradni.A onima koji bi za 100e da kupe sampiona i u lepoti i u radu nemoze se pomoci.Kako neko moze biti toliko naivan kada na izlozbi vidi psa koji nemoze da hoda koliko je ugojen,a ponosni vlasnik kaze juce je drzao svinje 3 sata u mestu i gle cuda odma je tu i podmladak koji je unapred rasprodan ali evo ima jedno jos ako pozuri moze ga imati sa simbolicnu cifru od 300e.prodato.TREBA LI TAKVE ZALITI.Pozdrav
Sačuvana

Miroslaw
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 05, 2012, 09:05:29 »

Pa o cemu sam pisao niko odnas nije maloletan pa mu je neko drugi kriv. Moji psi nisu lepotani ali dali su otisli u italiju ili njih par poklonjeni kao kucici nikad nisu vracani kao neradni.A onima koji bi za 100e da kupe sampiona i u lepoti i u radu nemoze se pomoci.Kako neko moze biti toliko naivan kada na izlozbi vidi psa koji nemoze da hoda koliko je ugojen,a ponosni vlasnik kaze juce je drzao svinje 3 sata u mestu i gle cuda odma je tu i podmladak koji je unapred rasprodan ali evo ima jedno jos ako pozuri moze ga imati sa simbolicnu cifru od 300e.prodato.TREBA LI TAKVE ZALI.Pozdrav
Kolega niko nije pisao o vama i vasim psima da ne ispadne da se zameram nesto vec pisemo o nepravdi koja je trenutno prisutna u nasoj kinologiji a smatramo da joj tu nije mesto. ''TREBA LI TAKVE ZALITI'' vidite kolega mi smo bas zato ovde prisutni da VI a svi mi ostali podelimo iskustva i koliko je to moguce edukujemo sve one neiskusne da nebi dosli u situaciju da kupuju macku u dzaku. Pozdrav..
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 05, 2012, 10:38:14 »

Dobro, izvinjavam se sto sam otisao od teme ali ocito prema vasim upisima nerazumijete sto sam pisao.Da pojasnim zasto bi u kinologiji bilo drugacije nego u lovstvu,saobracaju,zdravstvu da ne nabrajam dalje.Navedite mi jedan segment drustva gde je nema.Ko se bavi kinologijom iz ljubavi ili sto bi se reklo za svoj gros nebi trebali da nepravdu shvataju tesko.protiv zvezde sviran penal u94 min vojvodine isto zivot ide dalje pozdrav
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: