DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

138793 poruka u 5895 tema- 5832 članova - Poslednji član: LOVAC A

Новембар 23, 2014, 10:28:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: NOCNA OPTIKA DALI IMA KO ISKUSTVA  (Pročitano 8665 puta)
genije
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Јул 19, 2012, 09:42:12 »

U PITANJU JE DEDAL 180 HR
Sačuvana
Kale1204
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Јул 20, 2012, 07:44:13 »

Ako me pamcenje dobro sluzi,nocne optike nemaju sta da traze u lovu tj zabranjeno je njihovo koriscenje,bar u Srbiji,ne znam za zemlje u okruzenju.
P.S: iskljuci caps lock,pisanje velikim slovima,po nekom internet bontonu  smatra se za vikanje
Sačuvana
genije
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 22, 2012, 09:34:40 »

pogledaj sajt teleskopi rs ako je zabranjeno kako se onda prodaje monokular koji pretvara optiku za dan
u nocnu optiku uz pomoc adaptera
sve regularno i javno
kod nas je sve zabranjeno a u stvari je sve dozvoljeno
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LU,,Varovnice,,

sgrstruja@live.com zivanovicmiodrag@rocketmail.com
WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Јул 22, 2012, 02:43:29 »

...niko tebi nemože da zabrani da pazariš ali postoji zakon koji zabranjuje upotrebu u lovu.
Zato postoje lapme,izmslili onaj fini laser ND zero...itd
ipak smo mi lovci a ne specijalne jedinice.
Sačuvana

genije
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 23, 2012, 02:14:19 »

kupi drugar  to cudo nd3 ali slaba vajda od toga
cista glupost divljac bezi od toga kao od obicne lampe,
to je druye kaubojski lov sa fenjerima
ceo svet lovi  sa nocnom optikom
a dali smo specijalci ili indijanci
pokusaj da zakljucis
Sačuvana
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 23, 2012, 08:29:33 »

Mi više ličimo na indijance  sarcastic sarcastic sarcastic Šalu na stranu , nisam pobornik svega što še napravi i prodaje za lov mnogo toga je nepotrebno . Lov po meni je više nadmudrivanje i zbližavanje sa prirodom . Koristio sam jednom prilikom koleginu noćnu optiku lepo se vidi ali to nije uživanje nadmudrivanja divljači bar ja to tako vidim . Svinju , vuka ,šakala i lisicu loviti lampom je veći doživljaj od lova noćnom optikom .  drinks
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
genije
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 23, 2012, 10:49:11 »

jeste to si u pravu pravi lov je u sumrak dok se vidi
ali kod mene u lovistu nema sta da trazis pre 9 a svinje izlaye nikada pre 10 pa cak i oko 3
i sta da aradis kada pretrcava put sa lampom da ga vidim, ko ima vremena da vidi u sta puca
dali je vepar ili krmaca cim palis lampu imas maksimum 2 sekunde da pucas beze od nje kao djavo od krsta
a sa nocnom optikom ti nju mozes lepo da vidis u sta pucas i imas 99% sanse da pasiras precizan pogodak a sve ostalo je varvarizam ranjavanje divljaci i posle toga u vecini slucajeva divljac se ne pronadje
Sačuvana
Danijel
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 23, 2012, 12:37:40 »

2 sekunde je mnogo!moja iskustva su da beze cim se lampa upali.slazem se da nocna optika ne daje veliku sansu divljaci ali je po meni za nocni lov d.svinja mnogo bolje resenje od lampe i sacmare.sad ce neko da kaze da je bolje da lampa ide na karabin sa optikom sa cime se slazem ali nazalost vise od polovine lovaca koje ja znam love sa sacmarama i skoro svi sa PP patronama  pa jos i u kalibru 16 angry2
ovo nije slucaj samo kod mene nego sam to cuo i od lovaca iz raznih krajeva i nazalost to je nasa sadasnja realnost,tako da mi je draze kad cujem da je neko odstrelio svinju sa n.optikom nego da je ranio 2 sa lampom  i nikad ih nije nasao iako nisam pobornik IR optika.
imao sam prilike da probam DEDAL i YUKON,ne secam se koji su modeli bili u pitanju ali znam da su bile u pitanju optike prve generacije i da je DEDAL bio malo bolji.
jedna bitna stvar sto se tice ovih optika je da morate imati dodatnu IR lampu na optici jer je njihova integralna prilicno slaba.ova dodatna IR lampa drasticno popravlja kvalitet slike i udvostrucuje daljinu gadjanja.
nije mi se svidelo to sto je optika jako visoko montirana i prilikom pucanja morate vrat istezati unapred jer oko mora doci do gume okulara,veoma neudoban stav za pucanje.
Sačuvana
KOBI
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 23, 2012, 01:10:34 »

Svi ste pomalo u pravu,ovi koji su za takve vrste opreme jer se definitivno plasira bolji i sigurniji hitac,te je bezbjednost na visem nivou dok su ovi protiv svakako u pravu jer su takve spravice u vecini zemalja u okruzenju zakonom zabrenjene za koristenje u lovu,ali i dozvoljene za reklamu i prodaju i ima ih na svakom koraku ukljucujuci i lovacke novine,casopise,portale,forume itd.
Po meni i za mene je etika u lovu bitna stavka i to odmah poslije bezbjednosti lovaca.Zbog toga sam nabavio i godinama koristim nocni okular sa kojim u mraku osmatram do nekih 70-80 m udaljenosti,ne moze se montirati na pusku a i da moze ne bih to radio.Nije zabranjen zakonom i nije neka enormna opasnost za divljac,samo je prednost i dobro za sve.Nosim ga oko vrata kao dvogled,lagan i jake je konstrukcije pa mu nista ne smeta u slucaju da negdje zapnem ili udarim njime.Upotreba je jednostavna,kad cujem da mi nesto prilazi palim ga i osmatram te lociram,a onda ide puska i lampa sa kojom zavrsim posao.
Sto se tice bjezanja divljaci od lampe to ne treba generalizovati,jer je to do prijasnjih iskustava jedinke  laugh
Sačuvana
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 23, 2012, 02:09:03 »

Svi ste pomalo u pravu,ovi koji su za takve vrste opreme jer se definitivno plasira bolji i sigurniji hitac,te je bezbjednost na visem nivou dok su ovi protiv svakako u pravu jer su takve spravice u vecini zemalja u okruzenju zakonom zabrenjene za koristenje u lovu,ali i dozvoljene za reklamu i prodaju i ima ih na svakom koraku ukljucujuci i lovacke novine,casopise,portale,forume itd.
Po meni i za mene je etika u lovu bitna stavka i to odmah poslije bezbjednosti lovaca.Zbog toga sam nabavio i godinama koristim nocni okular sa kojim u mraku osmatram do nekih 70-80 m udaljenosti,ne moze se montirati na pusku a i da moze ne bih to radio.Nije zabranjen zakonom i nije neka enormna opasnost za divljac,samo je prednost i dobro za sve.Nosim ga oko vrata kao dvogled,lagan i jake je konstrukcije pa mu nista ne smeta u slucaju da negdje zapnem ili udarim njime.Upotreba je jednostavna,kad cujem da mi nesto prilazi palim ga i osmatram te lociram,a onda ide puska i lampa sa kojom zavrsim posao.
Sto se tice bjezanja divljaci od lampe to ne treba generalizovati,jer je to do prijasnjih iskustava jedinke  laugh
  Taman čitam postove i evok čovek odgovori lepo noćni monookular za osmatranje i vidiš šta je i koliko je a pucaš sa čime imaš nemogu svi da kupe najbolje .  drinks
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
genije
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 23, 2012, 02:14:48 »

probao ali ako lovis svinje onda znas koliko je ta divljac oprezna
dok ti lepo vidis sta je i odlucis da pucas onda dolazi na red nemoguca misija
ostaviti monokuplar uzeti pusku
i to natavno sve necujno dok ti to lepo sve uradis
ona je vec stigla do temisvara!najmanji pokret i nestju kao da tu nisu ni bile
Sačuvana
night22
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јул 23, 2012, 03:53:29 »

Ja sam onda veliki majstor u lovu divljih svinja, meni treba samo baterija i puška da ih ulovim. Istina, nisam ih mnogo ulovio, ali još nijedna mi nije pobjegla u Temišvar. A možda su ove bosanske svinje malo gluplje od ostalih!  :Smiley
Sačuvana
KOBI
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јул 23, 2012, 06:53:11 »

probao ali ako lovis svinje onda znas koliko je ta divljac oprezna
dok ti lepo vidis sta je i odlucis da pucas onda dolazi na red nemoguca misija
ostaviti monokuplar uzeti pusku
i to natavno sve necujno dok ti to lepo sve uradis
ona je vec stigla do temisvara!najmanji pokret i nestju kao da tu nisu ni bile

Nisam u mogucnosti da navodim puno vlastitih iskustava ali evo jedno najzadnje.Cekao sam u zobi na ceki napravljenoj na drvetu nekih 4 metra od zemlje.U 22.00 mi dolazi vepar i prolazi pored mene i ulazi u zob.Zob visoka,ne vidim ga i citava 4 sata sam pokusavao da ga uhvatim na cistini gdje je vjetar povaljao zob ili su svinje pojele.Nisam imao monokular jer sam ga zaboravio kod kuce,pa sam jedno 50 puta palio lampu nebil ga zatekao na cistini al jok,na kraju mi se isprazne baterije.Zovnem brata on dodje i popne se kod mene na ceku i svijetli i on i tek onda vepar pobjeze.Poenta je da sam imao monokular jos bih ga na pocetku vidio i upalio lampu na siguricu,on bi odmah stao i dao mi sansu da pucam.
Zanimljivo da vepar nije bjezao kad sam palio lampu,ali i ja sam iskorsitio priliku i palio lampu kad naidje kamion ili neko vozilo tako da on to svjetlo poveze sa saobracajem na obliznjem putu.
Iduci dan je taj vepar izasao kolegi,cim je upalio lampu vepar je nestao.Zakljucio sam da je on naucio da svako svjetlo nije bezopasno,pogotovo ono koje nije propraceno tutnjanjem kamiona sa prikolicom.
A i ne mora bas svaki i bit odstrijeljen  tomato
Sačuvana
kempi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јул 23, 2012, 07:08:14 »

Da je lov ovakvim uredjajima bio dozvoljen ovaj covek bi jos bio ziv ! Ja licno mislim da je ljudski zivot najskuplji i najvazniji.

Uploaded with ImageShack.us
 Ako postujemo kvotu odstrela cemu bilo kakve zabrane da se takav lov izvrsi i realizuje sto bezbednije. 80% evrope love i sa prigusivacima i night optikama i sta Huh? Hvali im divljac!? Ne gospodo imaje onoliko koliko mi ni zamisliti nemozemo.
 E sad sto smo mi skloni zloupotrebi to je drugi par rukava, nebi mi bili skloni kad bi zakon i kazne bile kao i njihove da za dve nelegalno uhvacene pastrmke dobijete 6 meseci zatvora i kod nas bi moglo prigusivacima i night optikama loviti.

Sačuvana
genije
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јул 23, 2012, 09:11:21 »

kakav si majtor za svinje o tome nebih da pricam
ja kad lovim u komercijali u ogradi neteba mi ni puska moze i luki strela
idi u sumu  u otvoreni deo lovista pa tu ulovi svinje,
koja neznas dali je stala pre proseke i osmatra ili je izasla na proseku
a ako upalis lampu tu ti je kraj lova za taj dan ako nisi pucao
pusku na rame i pravac kuci!moje misljenje BEZ NOCNE OPTIKE BOLJE NE ICI U  LOV NOCU SEDI KUCI I UZIVAJ SIGURNIJA VARIJANTA I NARAVNO BEZBEDNIJA
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: