DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 07:51:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 7 mm Remington Magnum  (Pročitano 16852 puta)
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Октобар 18, 2008, 07:27:35 »

E onda toplo preporučujem limes=7mmX57R X TEŽI KA BESKONAČNOSTI...

I kada se skine "R", dodje mu na isto
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #16 poslato: Октобар 18, 2008, 12:43:54 »

E onda toplo preporučujem limes=7mmX57R X TEŽI KA BESKONAČNOSTI...

I kada se skine "R", dodje mu na isto
Kad se skine R je jos bolji...opste poznato. Cheesy
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
danilop
Gost
« Odgovor #17 poslato: Октобар 18, 2008, 12:52:32 »

...
Najpre iz razloga sto oni svi o svim kalibrima sve znaju ...kako Boga mu poljubim?
Racimo, da bi nekom solio pamet o 300win mag (ili bilo kojem drugom kalibru)moras da ulovis sa njim namanje 50 svinja, srna,jelena...
...

Škola Rajko, škola (dipl ing za naoružanje i vojno mašinstvo valjda)... Nijedan dizajner oružja nije NIKAD ubio ni jednog vojnika, a ipak je uspeo da dizajnira svo vojno naoružanje i municiju na planeti zemlji! A onda su lovci uzeli vojne kalibre i krenuli da tripuju ... Grin Koliko neprijateljskih vojnika je morao da ubije kalašnjikov da bi AK-47 bio validan dizajn Wink Da li dizajner bolida F1 mora da bude konkurent Hamiltonu za titulu da bi uspešno dizajnirao?

Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #18 poslato: Октобар 18, 2008, 12:58:49 »

...
Najpre iz razloga sto oni svi o svim kalibrima sve znaju ...kako Boga mu poljubim?
Racimo, da bi nekom solio pamet o 300win mag (ili bilo kojem drugom kalibru)moras da ulovis sa njim namanje 50 svinja, srna,jelena...
...

Škola Rajko, škola (dipl ing za naoružanje i vojno mašinstvo valjda)... Nijedan dizajner oružja nije NIKAD ubio ni jednog vojnika, a ipak je uspeo da dizajnira svo vojno naoružanje i municiju na planeti zemlji! A onda su lovci uzeli vojne kalibre i krenuli da tripuju ... Grin Koliko neprijateljskih vojnika je morao da ubije kalašnjikov da bi AK-47 bio validan dizajn Wink Da li dizajner bolida F1 mora da bude konkurent Hamiltonu za titulu da bi uspešno dizajnirao?

Izem ti Hamiltona...od toliko pametnih vozaca ti njega....
Rajkonen je majstor. FINAC, Sako, ....
Danilo, mislim ... Grin
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #19 poslato: Октобар 18, 2008, 01:33:34 »

Evo ova tema se tiče mene direktno,nebi ponavljao  sve ono što se zna o tom kalibru ali evo ukratko,dovoljno snage na svu evropsku krupnu divljač i na veću daljinu,na bliže ima kako ja kažem  rezervu snage ,položena  putanja ,mane  malo jači pucanj , malo jači trzaj i nešto skuplja municija,ukratko.Ovo za trzaj i pucanj nebi trebalo biti po meni mana,možda radi mojih 105 kg. Wink Cheesy

Ja sam lovio skoro 25 godina sa njime, intezivno, 80% odstrela sam izvršio sa njim,znači testirao ga dugo vremena u stvarnim i realnim situacijama,na razne daljine,raznim tipovima zrna ,odstrelio bolje da neznate koliko,uglavnom veliki broj DS ,sada sam smanjio ima nekoliko godina  ali uspjem i sada godišnje odstreliti 7-8  DS,  nekada u prosječnim godinama i do 15  a u dobrim ,bolje da neznate.
Zato mogu reći ,7 mm remington magnum je za mene zakon.Moram priznati da sam natprosječno dobar strelac ,ništa ekstra i  ništa posebno ali priznajem i da sam ziheraš,ne koristim  baš svaku priliku za hitac i nisam brzoplet ,koristim samo dobre .

Vjerovatno bi u mojim uvjetima  podjednako dobro odradio posao i neki unuverzalni kalibar, vjerovatno.
Ali ja sam imao baš ovaj i znam da je dobro odradio,ljudi previše očekuju, promašaj je promašaj iz svih pušaka i kalibara ,najčešće, puška  ni kalibar zato nisu krivi,loš pogodak je loš sa svakim kalibrom,nema pomoći.
Hoću reći ,jedan sasvim prosječan strelac,tim kalibrom i odgovarajućom optikom,uz dobar izbor zrna ,može biti siguram da će taj kalibar odraditi sve što postavimo pred njega .Naravno  treba imati divljači,dočekati je i "samo"  dobro pogoditi.
Za ostalo ne brinite ,dalje nije vaš posao ,taj kalibar će odraditi to što treba.
Možemo se sada zapitati uz sve ovo nabrojeno,uz uredan pogodak i dobar odabir zrna na prosječne daljine na koje sam pucao ,  svi univerzalni pa i slabiji će u tim slučajevima biti učinkoviti,vjerovatno, ja to nezmnam ali znam da je 7 rem.mag odradio sve što sam od njega očekivao,zato  imam  i ocjenu.Odličan,preporučam...........
Sačuvana

Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: