DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 09:10:05
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 7 mm Remington Magnum  (Pročitano 16846 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« poslato: Октобар 15, 2008, 10:48:07 »

Poseduje li neko od vas ovaj kalibar 7 mm  Remington  Magnum, kakva su vam iskustva.Poznato mi je da je 7 mm Rem.Mag. nastao u SAD , iz osnove kalibra 7x57.
Nastao je u SAD iz želje da se dobije metak veće početne brzine, položenije putanje i veće udarne energije na većim daljinama.Pojavila su se pvo u SAD, a i danas se najviše tamo i koristi sve vrste magnum municije.

Pozdrav
Dobar pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #1 poslato: Октобар 16, 2008, 09:03:44 »

Ima kurjak ako se ne varam, imam i ja
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #2 poslato: Октобар 16, 2008, 09:08:06 »

Jesi li ti siguran da je nastao od 7x57 tj da to nije nabildovani 7x64 ?! Pogledaj malo i .280 remington od iste firme pa mu dodaj neki mišić i vitaminčić... Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #3 poslato: Октобар 16, 2008, 10:11:04 »

Jesi li ti siguran da je nastao od 7x57 tj da to nije nabildovani 7x64 ?! Pogledaj malo i .280 remington od iste firme pa mu dodaj neki mišić i vitaminčić... Grin Grin Grin

Nastao 1962 godine, osnova je suzena caura .375 H&H
Pogledajte storiju o ovom kalibru od pre 10-ak brojeva Lotista.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #4 poslato: Октобар 16, 2008, 10:32:15 »

Da da koncepcija sedmomilimetarskog zrna i 64 milimetraske čaure nagruvane i nabildovane. Kod amera je bio vrlo čest za*** zabuna izmedju 7mm remington ekspresa tj .280 rema i 7mm remington magnuma ( i jedan i drugi se pojavljuju početkom 60god u 5ili 6 god razlike) sreća pa kod nas toga nema jer je 8x57 najbolja puca ikad napravljana a sve drugo je katastrofa ... jel* tako Svile (stari ljubitelju Švabe... al ga je opravio Švabo svaka mu čast)? Grin Grin Wink
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Октобар 16, 2008, 01:08:57 »

Ima kurjak ako se ne varam, imam i ja
nema ga Kurjak vise Grin prodao ga proletos.inace,kalibar je fenomenalan,puska mi je bila katastrofalna(Zastava)
za taj kalibar imam samo reci hvale.polozena putanja zrna,upucan je bio na oko 200 metara(kazem oko,jer sam ga upucavao na 100-metarskom strelistu)do 300 metara sam pogadjao bez korekcije u nisanjenju.
svidja mi se kako dejstvuje.srndaca sam uvek gadjao u zadnja rebra i nijedan nije odneo pogodak ni koraka.sa ucinkom na krupniju divljac sam takodje bio zadovoljan.
sve u svemu,jako hvaljen kalibar tako da ne treba puno trositi reci na njega.ko voli da ima mocan kalibar i ne smeta mu nesto malo jaci trzaj,ovo je odlican izbor.
ispricaj nam i ti tvoja zapazanja RY
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Октобар 16, 2008, 02:08:01 »

Moj poznanik je odstrelio medveda sa tim kalibrom i mnoštvo divljih svinja i nekoliko jelena, međutim svinje su odvlačile dobar pogodak kao i sa drugim kalibrima, takođe medved je od mesta nastrela otišao oko 50m ali to je sve normalno jer je to jaka divljač.
Sa korišćenjem odgovarajućih konstrukcija zrna koje su sada relativno dostupne može se koristiti kao univerzalni kalibar, specijalan za nešto dalja gađanja, uz dobru optiku i smirenog i dobrog strelca.
Životni vek cevi kažu da je mnogo manji kod magnum kalibara i brzih kalibara nego od nekih standardnih, međutim ko će u lovačkoj karijeri ispaliti 3.000 metaka, niko, možda Ry ali mi smrtnici neverujem...
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #7 poslato: Октобар 16, 2008, 03:49:12 »

Volovo MB. To je tačno da je cev na magnum kalibrima nešto kračeg Životnog veka ,ali je dosta dovoljno duga za normalno koriščene svakog prosečnog lovca.Moguće da je kratkog veka sa onu vrstu lovaca koji se lovom bave profesionalno u vidu radnog zanimalnja.
Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 16, 2008, 06:54:35 »

7RM je verovatno jedan od mojih sledećih izabranika. Veoma je stabilan, pouzdan u lovu, i ima do-bola ravnu putanju.

thunder11
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 17, 2008, 04:50:55 »

Stekao sam dobro misljenje o ovom kalibru.
Sad' malo JA
Ni najmanje me ne zanima sta ce napisati Chuck Hawks, drug Tito, bojovic ili neki drugi balisticar o oderedjenom kalibru.
Najpre iz razloga sto oni svi o svim kalibrima sve znaju...kako Boga mu poljubim?
Racimo, da bi nekom solio pamet o 300win mag (ili bilo kojem drugom kalibru)moras da ulovis sa njim namanje 50 svinja, srna,jelena...
Formula ide ovako:
{[(50 svinja, srna,jelena.... x najmanje 3 razlicite tezine zrna)x (najmanje 3 proizvodjaca zrna x najmanje 3 razlicite udaljenosti)]podeljeno sa (najmanje 3 punjenja po svakoj tezini koje se parcijlano razdeli na najmanje 3 vrste pusaka u datom kalibru)]}
Iz svega toga izvaditi drugi koren i pomnoziti sa PI koji je koeficijent za srecu.
Potom dobiven rezultat podeliti sa 3 i svaku trecinu dodati u jedan element  u formule E=mc2
E= energija
m=masa
c=brzina svetlosti *

naravno, ovom metodom je moguce dokazati vrednost odredjenog kalibra samo u slucaju da se ekvilibrijum zasniva na postojanju  dva paralelna pravca.
Ako u obzir uzmemo tezu da se oni negde u vremenu i prostoru seku (tj da nisu paralelni) onda se slobodno odlucite za 7 mm. rem.mag.

U principu, ako ne pucate preko 150m na evropsku divljac ne treba Vam, ako pucate preko 200m ne treba vam ni jedan drugi

*akademski pristup je nesto sadrzajniji i komplikovaniji od prezentovanog
Vash
Ry

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #10 poslato: Октобар 17, 2008, 07:52:06 »

Kolega Rajko,

Vidim da u vasem izlaganju, u vezi dobijanja koeficijenta kojim se obracunava vrednost nekog kalibra....je napravljen propust.

Verovatno se to omaskom desilo, ali zelim da upozorim / zbog  nauke radi /da
posle mnozenja sa keficijentom 3.14 se mora izvaditi treci limes iz\ konstante svetlosnog kvanta.

Ostalo je sve uredu i ne treba nista dirati.Mada,naravno, sve to treba posmati kroz modul fotonske brzine u uslovima... Grin

Mislim Rajko...stvarno

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Октобар 17, 2008, 12:46:01 »

pa ja vidim ne slaze mi se racunica kada sam broj pobijenih dragudovaca podelio sa jedinicom emitovanja sunceve svetlosti,kad ono treci limes koji se vadi iz konstante!!!
Rajko,sledeci put malo vise paznje,molim Grin
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Октобар 17, 2008, 03:31:43 »

Eppur si muove!
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Октобар 17, 2008, 03:35:19 »

E onda toplo preporučujem limes=7mmX57R X TEŽI KA BESKONAČNOSTI...
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #14 poslato: Октобар 17, 2008, 03:37:25 »

Stekao sam dobro misljenje o ovom kalibru.
Sad' malo JA
Ni najmanje me ne zanima sta ce napisati Chuck Hawks, drug Tito, bojovic ili neki drugi balisticar o oderedjenom kalibru.
Najpre iz razloga sto oni svi o svim kalibrima sve znaju...kako Boga mu poljubim?
Racimo, da bi nekom solio pamet o 300win mag (ili bilo kojem drugom kalibru)moras da ulovis sa njim namanje 50 svinja, srna,jelena...
Formula ide ovako:
{[(50 svinja, srna,jelena.... x najmanje 3 razlicite tezine zrna)x (najmanje 3 proizvodjaca zrna x najmanje 3 razlicite udaljenosti)]podeljeno sa (najmanje 3 punjenja po svakoj tezini koje se parcijlano razdeli na najmanje 3 vrste pusaka u datom kalibru)]}Brate al si ti lud! Koji mi ti kalibar preporucujes za srndace i lisice al za lov u ravnici i u brdima(sa brda na brdo)?
Iz svega toga izvaditi drugi koren i pomnoziti sa PI koji je koeficijent za srecu.
Potom dobiven rezultat podeliti sa 3 i svaku trecinu dodati u jedan element  u formule E=mc2
E= energija
m=masa
c=brzina svetlosti *

naravno, ovom metodom je moguce dokazati vrednost odredjenog kalibra samo u slucaju da se ekvilibrijum zasniva na postojanju  dva paralelna pravca.
Ako u obzir uzmemo tezu da se oni negde u vremenu i prostoru seku (tj da nisu paralelni) onda se slobodno odlucite za 7 mm. rem.mag.

U principu, ako ne pucate preko 150m na evropsku divljac ne treba Vam, ako pucate preko 200m ne treba vam ni jedan drugi

*akademski pristup je nesto sadrzajniji i komplikovaniji od prezentovanog
Vash
Ry

Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: