DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 06:10:28
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KRIVOLOV  (Pročitano 124567 puta)
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #30 poslato: Август 11, 2008, 07:08:10 »

Na te bumbare i mislim.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
1čas
Gost
« Odgovor #31 poslato: Август 20, 2008, 07:38:00 »

u njemackoj lov nije biznis i zakupom lovista imas vece izdatke nego dobit lovistem nemozes ovdje zaraditi ni centa

to su priće za malu decu
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Август 20, 2008, 08:26:21 »

u njemackoj lov nije biznis i zakupom lovista imas vece izdatke nego dobit lovistem nemozes ovdje zaraditi ni centa

to su priće za malu decu
da, zato se svi guraju u lovni turizam....
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #33 poslato: Август 20, 2008, 09:02:17 »

Pa normalno da ce se svi prihvatiti ili otimati za parce od velikog kolaca.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
traper
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Септембар 22, 2008, 09:23:19 »

Pročitah u temi "MASKIRNE VOJNE I pOLICIJSKE UNIFORME" poruke kako se treba lovački oblačiti.
Po meni to je poslednje što treba promeniti kod naših lovaca.
Najvažnije je promeniti lovačku svest.Posebno kod lovaca u centralnoj Srbiji gde je problem najteži.Preko 50% lovaca su ujedno i lovokradice.U lovu na zeca i fazana pada sve što trči i leti.A po Lovačkim novinama puna usta o domaćinskom gazdovanju.Da čoveku pripadne muka.
A mi apelujemo da se lepo oblače.To je kao kad bi čovek krenuo na prijem u neki svetski hotel sa svtskim jet setom u Armani odelu a, jede rukama,liže prste posle jela i krade piksle i escajg sa stolova.
Mislim da je trenutno prioritet raditi na edukovanju lovaca a posle ide sve ostalo.
Mnogo više volim da vidim poštenog u maskirnoj uniformi , nego našminkanog lovokradicu.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Септембар 22, 2008, 09:38:50 »

Traper, svaka ti dala, što jes, jes...
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #36 poslato: Септембар 22, 2008, 09:51:36 »

Ali čekajte ... pa mi smo samo poslušni i primerni članovi LSS-a koji čitaju Lovačke Novine u kojima piše da je krivolov uglavnom suzbijen velikim, samopregornim radom stručne službe LSS-a, LU i savesnih lovaca-pojedinaca, kao i da se domaćinski gazduje u 100% slučajeva. 

Kolege lovci, najveći problem našeg lovstva je u oblačenju (čit'o sam u Lovačkim Novinama, majke mi!) ... Nemojte da protivrečimo našoj lovačkoj organizaciji i zaslužnim lovnim radnicima u ovom teškom i odsudnom trenutku za domaće lovstvo (kada se drmaju fotelje a finansijska konstrukcija nikako da se zatvori) ...

:Smiley Grin
Sačuvana
traper
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Септембар 22, 2008, 10:56:52 »

Tako je Danilo.To je neviđeno licemerje.
Nego dajte da mlade lovce uputimo u prave čari lova,u viteški lov kakav dolikuje jednom civilizovanom čoveku.Od matorih okorelih lovokradica nema ništa .Taj je naučio da krade i to je već bolest koja se ne može lečiti.
Ali mladi lovci ukoliko počnu da love sa pravim ljudima mogu postati dobri lovci.
Mislim da će i ovaj forum i ovakva javna rasprava o mnogim temama vezanim za lov i sve oko lova, mnogo uticati na popularizaciji lovstva u onom pravom viteškom obliku.
Priznaćete da je ponižavajuće da nas narod gleda kao ljude koji ubijaju sve pred sobom a posle se prežderavaju i nalivaju litrima alkohola.
Mislim da svakom lovcu treba da je stalo do ugleda u svojoj sredini.
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #38 poslato: Септембар 22, 2008, 03:42:33 »

Uh danilo kako rokas ironiju svaka cast bolji si od mene a i jos malo da uvezbas sarkazam i cinizam, ma pravi moderator kazem ja! Ma samo po dzepu al ljudski, pa ga opet pustis da lovi pa opet po dzepu da prsti, da vidis kako bi postali savesni lovci za primer!
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Септембар 22, 2008, 06:28:03 »

Na oblacenje mozes direkno uticati jer mozes i da kazes ili pokusas na neki nacin da skrenes paznju i kad vecina prihvati i taj mali broj ce se vremenom preobraziti.
E lovokradja se non stop pominje ali niko evo ovde od nas nije pomenuo ni jedan slucaj da je direkno upoznat ili da je nesto direktno uradio, Sale volvobm je pomenuo nekad negde da je pohvatao neke lovokradice i da je dobio telefonski poziv i na tom se zavrsilo i te takve javne lovokradice mozemo edukovati jedino sa vrucim olovom sto nikom od nas nepada napamet a oni bi to uradili, za druge prilike nemogu da kazem, ja sam od 1985 g. i nisam jos video nekog da je ukrao, dugo godina sam vani ali sam zato ceto u lovu kod mene u sekciji sad trenutno neverujem da ima tog jer se drustvo ocistilo ostalo je malo lovaca koji vole lov i nebi zbog neceg da vise ne love, a bila je velika borba da se sumnjivi i oni za koje se znalo da vole da sklone da se ociste,
Nije lako ni na jednom polju ali se netreba predavati i mora se istrajati,
Ja znam kad je negde devedesetih bio zabranjen lov cetri godine na zeca da mnogi nisu uplacivali clanarinu zna se i zasto a mi koji smo placali radili smo u lovistu, izgradjivali hranilista, ceke pravili lovaku kucicu i kad se skinula zabrana svi bi da ponovo love, e onda smo postavili uslove za nove clanove i one koji su vec bili sa velikim obavezama i 99% njima se nije isplatilo. To je bio jedan naci da se suzbije lovokradja.

U temi vojnicka i policijska uniforma je trebalo da se kaze gde je tim uniformama mesto a gde ne.
Sačuvana

Dobar pogled
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #40 poslato: Септембар 22, 2008, 09:16:03 »

Pročitah u temi "MASKIRNE VOJNE I pOLICIJSKE UNIFORME" poruke kako se treba lovački oblačiti.
Po meni to je poslednje što treba promeniti kod naših lovaca.
Najvažnije je promeniti lovačku svest.Posebno kod lovaca u centralnoj Srbiji gde je problem najteži.Preko 50% lovaca su ujedno i lovokradice.U lovu na zeca i fazana pada sve što trči i leti.A po Lovačkim novinama puna usta o domaćinskom gazdovanju.Da čoveku pripadne muka.
A mi apelujemo da se lepo oblače.To je kao kad bi čovek krenuo na prijem u neki svetski hotel sa svtskim jet setom u Armani odelu a, jede rukama,liže prste posle jela i krade piksle i escajg sa stolova.
Mislim da je trenutno prioritet raditi na edukovanju lovaca a posle ide sve ostalo.
Mnogo više volim da vidim poštenog u maskirnoj uniformi , nego našminkanog lovokradicu.
Ja odgovorno tvrdim da i sekcija i Lovacko društvo,a i policija zan koi su lovac i krivolovac,ali izgleda da od toga imaju svi pomalo koristi pa se ćuti.
Kad se u lovištu vidi terenac može se znati i či je a i ko je u njemu.Bezbroj puta sam video terence ukaljane od točkova do krova i kad još pride znam da jetaj terenac u vlasništvu nekog lovca,a on niti je pomoćni lovočuvar a kamoli lovočuvar, šta nam to samo po sebi kaže.Pa nije valda uvežbavao noćnju vožnju po terenu.
I još nešto, ona stara generacija što je živela po kolibama bačijama salašima u centralnoj srbiji je izumrla. Ovi omladinci nemaju interesa in devojke da jure drže se flaše čaše, a da jure srndaća noću po polju čisto sumljam, da je na srndaću burence piva ili vina tad bi ga stili da mu skinu bure.Tako da i oni otpadaju.Obični lovci neće da rizikuju ni oruzije ni sve ostalo, pa tako i oni otpadaju.
KRIVOLOVOM  SE  BAVE  ONI  KOJI  IMAJU  DEBELA  LEĐA  I  KOJI  ČE  SE  DRZNUTI  I  U  LOVOČUVARA  DA  PUCAJU
Moje mišljenje daj bože da grešim ali neverujem.
Pozdrav  Dobar  pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Септембар 22, 2008, 09:17:59 »

Ne gresis a izuzeci samo potvrdjuju pravilo!
Sačuvana
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #42 poslato: Септембар 23, 2008, 02:19:44 »

Ako moze jedno pitanje koje se tice prava, mozda donekle i lingvistike:
Da li se mogu u teoriji i praksi razluciti pojmovi:
1. Lovokradja
2. Krivolov
3. Zloupotreba polozaja i mogucnosti?

JA u glavi vidim definiciju sve tri grupacije, ali bi voleo cuti i Vase definicije, pravne, moralne, literarne  Smiley...
Dakle, ko je ko?
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Септембар 23, 2008, 04:56:49 »

Dobro pitanje Mauz, ovo trece je najgore jer nit se goni niti se kaznjava cak je mnogima i cast sto su tu i zasluzni drugovi!
Sačuvana
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #44 poslato: Септембар 23, 2008, 03:21:23 »

Dobro pitanje Mauz, ovo trece je najgore jer nit se goni niti se kaznjava cak je mnogima i cast sto su tu i zasluzni drugovi!
Bravooo, upalo ti u oci ono glavno, bravo!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: