DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 02:29:09
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Laser Genetics ND3 Night Vision  (Pročitano 8959 puta)
GPK
Gost
« Odgovor #15 poslato: Март 08, 2016, 11:42:07 »

E moj Gorane koliko si ti neupucen covek to je strasno......jer znas da su ameri napravili isti princip lampe i to imaju 4-5 verzija sa raznim filterima i pritom red velicina cena je od 100$ do 200$.Plus sto ovu tvoju lampicu zimi kad je minus mozes da ostavis kuci i poneses tu sa buvljaka je laser genetiics neradi po mrazu,model koji moze da radi do -5 ima oznaku subzero(ispodnule) tako da opet ponavljam marketinska patka i prodavanje magle neupucenima.Ja sam bio zaludjen za tom lampom kad sam video koje je s**** odustao sam od nje jer ja najvise idem na cekanje svinja tj. 80% lova u sezoni mi je cekanje i na kraju nexttorch sa zelenim filterom mi se odlicno pokazao dovoljan je tracak svetla i malo bolja optika sve se vidi nisu uposte potrebna ta hifi sranja.
Vidi ja po mrazu ne idem na ceke. U Tom perijodu dovoljno mi je 2 x nedeluno pogonski lovovi uz lovacka druzenja  rucak u lovackoj kuci uz pucketanje i plamen vatre iz kamina .

Meni je ovo iskljucivo potrebno u periodu kad kukurus pocinje da puni zrna i kada svinje upadaju u kukuruzišta.

Neupućenos zar je to neki GREH?

Zato ja i jesam ovde da se uputim kvaliterno!
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Март 08, 2016, 06:28:28 »

Ova zvrcka je preskupa a u praksi je ograniceno upotrebljiva,svaka kvalitetna lampa je bolje resenje.I tu svetlost divlja svinja vidi.bolje je kupiti dobru lampu nego bacati pare na ovo.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #17 poslato: Март 08, 2016, 08:02:17 »

Kad popijem onda sam emotivne prirode.....tako da  spiteful

Ja napisem da je qurac od lampe ti mi kao kontriras da su bugarske od 25€ bolje pa sta mislis ti da si popio svu pamet ovog sveta i da jedini znas da kupis skupu stvar.....volis da kontriras i da se uvredis kad neko za sta si ti ubedjen da je vrhunska stvar kaze da nije.Da nisam probao to govno od lampe pa ajde,probacu da ti nadjem snimak moj licno kada sam probao da osvetlim nazime iz krda kako su se razbezale da bih ti slikovito objasnio da nisi u pravu tu lampu sam imao kod mene kada je kostala kod oko 70.000 i hteo da dam pare ali uslov je bio potvrdi ubedjivanje prodavca.Bila kod mene dva vikenda subota vece izadje krdo i pobegne,nedelja vece isto,sledeci vikend subota vece ista prica u nedelju probam nextorch uzmem filter od brata crveni sijao sam ih oko 5-6 min dok nisam poceo da saram sa strane da osvetil vepra koji je bio van krda nisu mrdnule,a isto tako imam svedoka bio pored mene u ceki i obicnom maglite lampom sijao u krdo iz ruke nisu mrdnule.....moj Gorane tako stoje stvari.Nekrivim ja tebe sto si ti takav druge su to mracne sile brale.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
GPK
Gost
« Odgovor #18 poslato: Март 08, 2016, 08:17:33 »

Vi mene ne mozete da uvredite nikad đaba izgovarate te ne prikladne reci i sami o sebi sve govoeite mene vase niske reci ne doticu i suvise sam daleko od vas.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Март 08, 2016, 08:54:35 »

Jer ti citas postove uopste...cccc ko tebe vredja zapitaj se mala kakav si ti to covek
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
GPK
Gost
« Odgovor #20 poslato: Март 08, 2016, 09:42:09 »

Pa ja sam za pojedince sa ovog foruma gori od Grofa Drakule to sam do sada uspeo da shvatim i mogu ti reći da mi to više idgovsra nego da sam poneo titulu najboljeg za 2000 i neku god.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Март 08, 2016, 10:51:59 »

I ja sam se bio zapalio za ovu lampu model subzero cak sam i prodao svoj komplet Jet Beam BC40 u nameri da je kupim a imao sam je u ponudi novu za 350 eura.
Posle probe sam se pokajao i kupio novu BC40.
Vidis ima i drugih alternativa osim pijace. Inace veoma neprakticna, komplikovana i lampa sa veoma ogranicenom upotrebom, znaci nije u pitanju cena sto je ne koristim vec njena upotrebljivost.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Март 08, 2016, 11:15:00 »

Ja mu to objasnim da je krsh on odma neke kontre i digne nos pobogu kako nesto da bude lose sto je on kupio, bez ikakvog vredjanja i on odma napravi famu.Prava stvar je neki dedal ili sl. ako neko ima potrebe za tim sve ostalo je qurac,ja licno nebih nikada to okacio na karabin ali ako neko ima potrebu i jos ako ima love kupi dedal i resen problem mada i te night vision optike imaju problem mesecina kad je i tesko se raspoznaje na dalje vepar/krmaca tako da kako je od vajkada dobra optika za cekanje i dokle god vidis kroz nju i to je to.
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #23 poslato: Март 08, 2016, 11:32:25 »

Ko digao nos ja taman posla imam ja i neku kinesku kuoljenu na Vašaru letos malo radi malo ne rado onda je protreseš ona proradi svetli ki luda. Ovo sam dobio a poklonu se u zube ne gleda meni ce odradhivati posao na farmi ili izvan nje.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Март 08, 2016, 11:46:02 »

Nocne optike nisu dozvoljene a po novom zakonu i uputstvu neki pametnjakovic je svrstao optiku u osnovni deo za oruzje pa ako se nista ne promeni trebace odobrenje za kupovinu a do sada kupljene po preregistraciji upisivace se u oruzani list.
Nisam imao prilike da gledam kroz te spravice od preko 2000 eura a sa ovima ispod 1000 eura nisam ni naj manje odusevljen, bolje posao odradjuje dobra lampa i dobra klasicna optika.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Март 09, 2016, 12:25:35 »

Ja sam gledao kroz dedal koji je placen preko 3000€ i gledao sam kod jednog naseg poznatog lovca kroz termalnu optiku Flir koja kosta oko 5000€ to je perverzija kako je dobra stvar  licno nikada nebih da toliko pare za nesto sto je protiv zakona i uvek se nadje neki Milojica da lane gde netreba i pokupe oruzje zbog gluposti ja sad jurim swar ili zeiss fiksni 8x56 nov plus ovaj moj nexttorch mislim da mi bolje za cekanje netreba.

Taj flir mnogo dobru namenu moze da ima u lovu i moze mnogo koristan da bude za strucnu sluzbu plus sto ima snimanje/fotkanje na sd karticu
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Март 09, 2016, 08:40:37 »

Pa ljudi su izmislili takve stvari prvenstveno za vojne potrebe.A  svuda gde je dozvoljena upotreba u lovu  kod savesnih lovaca, odlicnih strelaca, ranjavanja i gubljenja divljaci svodi na najmanju mogucu meru a i opstu bezbednost u lovu nocu cekanjem podize na jako jako visok nivo.A razlika u bezbednosti u lovu koriscenjem optike i baterijske lampe i termalne optike je kao nebo i zemlja...U Srbistanu ce i to biti dozvoljeno ali tek mozda za par stotina godina kada svi u svetu vec pocnu da love laserima.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Март 09, 2016, 08:45:41 »

Meni i Nexttorch T9 u kobinaciji  sa 4x24 M76 zavrsava posao.Kad  sam siguran u pogodak pucam kad ne propustim i odgledam.Do sto koraka zavrsava posao odlicno a dalje mislim da nije ni bezbedno pucati nocu. drinks
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Март 09, 2016, 09:51:22 »

Ja imam FLIR ali koji izgledao kao fotoaparat i koristim za preventivnu dijagnostiku u elektro instalacijama,razvodnim ormanima,...tj u industriji i to je odlicna oprema koja ima svoju odlicnu namenu sprecio sam u par fabrika da izgori instalacija,u par trafoa isto sprecio havariju tako da za to odlicno sluzi i isplati se ali da neko da 5000E da bi mogao po mrklom mraku da satire divjac to mi nije jasno.Takodje u poseti jednoj fabrici sam video da u jednom delu prozivodnje imaju kompletan termalni FLIR video nadzor koji je kostao oko 50.000e i ima namenu da zastiti masine za prozivodnju od pregrejavanja,svaka kamera ima senzor/granicu do koje ne alarmira.....sve to ima neku svoju namenu da nesto obezbedi,sacuva,spreci havarije koje su mnogo skuplje od tih kamera......ali pojma nema koja je namena u lovu,X puta mi se desilo zbog oklevanja u mrklom mraku da nepucam,nisam siguran dali da palim lampu ili ne,uznemire se...itd tu ima malo i cari lova sa tim hifi ludnicama lov bi izgubio svaku smisao.
Pisao sam opsirnije da bi objasnio kako ja gledam na novotarije nije da nebih voleo da imam flir na karabinu ali mi nije potreban.
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Март 09, 2016, 10:23:08 »

Potpuno vas razumem nije potreban ni meni .A i nemam para da ga kupim taman i da ga dozvole.Medjutim sa takvim uredjajem svo kretanje u okolini je  prepoznatljivo pa racunam da bi i nesretnih slucajeva bilo drasticno manje. Ne krecu se po  letinama i kukuruzistima samo lovci po noci. hi
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: