DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161396 poruka u 7278 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 09, 2019, 03:18:12
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Huglu Puske  (Pročitano 29663 puta)
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #75 poslato: Новембар 16, 2019, 12:01:43 »

Huglu se za sada pokazao odlicno u lovu na prepelice i fazana.Od cokova koristim cilindar i polu cok i bas sam zadovoljan puskom.Tezina 2870 grama trzaj normalan ma da sam na fazana koristio municiju Belom 32 i 34 grama,nisam probao teza punjenja.Cevi se posle lova bukvalno ociste samo suvom krpom jednom provucem i sijaju se.Jedina stvar koja mi malo smeta je sto ih ne prave sa dva obaraca.Sledeca koju bih kupio bi bila neka bokerica ali sa polimerskim kundakom,ali ih niko ne uvozi u Srbiju.Ima par zanimljivih Sarsilmaz,Kral.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #76 poslato: Децембар 06, 2019, 01:47:58 »

Za  dvocevke neznam ali za poluautomate sam se vise puta uverio   da im puca rucica zatvaraca,  telo zatvaraca prvo popusti na najtanjem delu otvora[ gde se oslanja zadnji deo brave  koji ima radijus r 6mm  ] kao i sama brava koja puca tamo gde je najopterecenija i najslabija pa se onda pukotina siri dalje nanize.
Kod ruskih poluautomata  brava je resena na drugi nacin  kao i sam zatvarac ,  , koji su i od drugih materijala izradjeni , tako da  ja nisam cuo ni video    da se neko od kolega  pozalio da je neki od pomenutih delova  na  MP 153 ili MP 154  otkazao.
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Децембар 06, 2019, 02:35:00 »

Od huglu pusaka sam imao priliku da isprobam model 104a i probao sam CZ usa Bobwhite polozaru koju takodje proizvodi Huglu.
Puske su finog dizajna i finisa,narocito polozara i puno su doradjenije u odnosu na rusko oruzje.
Imaju i spoljasnju zastitu izvedenu sa crnim hromom sto je izuzetno prakticno u zastiti od korozije.
Ni jedna ni druga nemaju ejektore a vlasnici kazu da nisu imali nikakvih kvarova. Skidali smo kundak kod Huglu 104 da vidimo mehanizam i mislim da su djelovi meksi nego kod IZ 27, sto sam zakljucio po otiscima udarnih igala na cekicima.
Obije puske imaju dosta tvrdje okidanje nego moja IZ27E iz doba SSSR-a.
Iskreno ja nikad ne bih mijenjao taj moj IZ27 za Huglu 104 a pritom ne uzimam kao manu nedostatak ejektora!
Ali za pusku IZ bokericu iz novije proizvodnje bih se razmisljao da li bih je uzeo prije nego HUGLU.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: