DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 09:05:35
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Huglu Puske  (Pročitano 28632 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Октобар 26, 2018, 08:07:06 »

Nekoliko Turskih pušaka sam imao i to od pre deset godina, zadnja CZ Malard odnosni Huglu 104. Moje lično iskustvo a i iz bliže okoline je takvo da Turska puška u moju sošku više nikad ući neće. Ajde neka bude da se meni i oko mene zalomilo ali kasnije prelistavajući malo strane forume iz UK i SAD gde su mnogo duže prisutne ove puške, ocene su katastrofalne, bukvalno većinu Turskog oružja smatraju neupotrebljivim smećem. Ima pozitivnih komentara za Armsan i Sarsilmaz, sve ostalo je ispljuvano do maksimuma, po meni opravdano.
Pozz...
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Октобар 27, 2018, 03:25:01 »

https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DttmKb6yQV0s&ved=2ahUKEwi2pLvO6KbeAhWjhaYKHbUIBe8QjjgwAHoECAQQAQ&usg=AOvVaw1QfHsECrfBOnEnui07nmqw
Mislim da sam ovo već postavljao ali evo da se vidi razlika u kvalitetu i funkcionalnisti izmeddju Turskih PA i MP155 sada koncerna Kalašnjkov.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Октобар 27, 2018, 03:27:21 »

https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwjd2LDw6abeAhUstIsKHQpHC60Qxa8BCDQwCA&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Октобар 27, 2018, 03:29:44 »

https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DNgpZf3jUwCM&ved=2ahUKEwickKmz6qbeAhUyqIsKHaCdCXkQjjgwAHoECAAQAQ&usg=AOvVaw1dUKX6gzUIBbu0lBVFF7C-
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Октобар 27, 2018, 05:54:35 »

Ma nisu si Turske poluautomatske lovacke  puske bas  ubi boze ima i lepih resenja tu videti. Inace  imaju oni para da kupe i  najbolje masine , alate kao i materijale za izradu kljucnih delova.Malo im nedostaje strucan  iskusan  kadar.Dosta je da im zezne na primer kalionicar temperaturu za pedeset stepeni kod kaljenja, isto toliko kod popustanja i rezultat je da i najbolji dostupan materijal na trzistu nepruzi svoj maksimum koji bi dosao do izrazaja da je sve to uradjeno onako  kako treba.
A i doduse  Ruske petometke imaju svoje decije bolesti znaju i tu da se skupe greske .Na nekoliko mesta po deseta dve propusta i ustipa se patrona na pola puta do lezista. hi
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Октобар 27, 2018, 06:56:39 »

Vidi, Ruske puške nisu ni prineti nekadašnjim Sovjetskim puškama, ni po kvalitetu materijala, ni po preciznosti izrade a o završnici i da ne pričam. Turci mogu da naprave izuzetno kvalitetno oružje (i prave) ali ono tada nije toliko konkurentno cenom jer traži više rada.
U suštini skuplje Tursko oružje daje više nego što vredi ali je više od 3/4 cene konkurentskih, pandanskih zapadnih modela a ne ispod 1/2. Konkretno mnogo je manje zamerki na skuplje modele čak istog proizvodjača. Na primer mnogo manje zamerki ima na Hughlu 103 nego na 104. Jednostavno na prvi model je utrošeno više rada i manje je mesta da izadje nedovršen i sa greškom ali je zato i skuplji.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #66 poslato: Октобар 27, 2018, 08:51:10 »

Ja sa svojom 103 nisam imao nikakvih problema mada nisam ispucao neke ogromne kolicine municije pa da mogu da dam konacan sud.Nekad se nesto mora i pokvariti,na meni je da odrzavam. Doduse pucao sam razno razne proizvidjace i gramaze. Za 1450 maraka ja zadovoljan.
Uvijek je neka usporedba sa ruskinjama a ja imam cak 3 ruskinje i vjerujem da imaju svoje prednosti a i mane tako da kada sam ih kupovao gledao sam za sta ce mi trebati. Fazan prepelica zec i svi skupni lovovi ide Huglu bokerica a patka i lov na Savi iskljucivo 155 polimer itd.
Sačuvana
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: Септембар 12, 2019, 03:53:29 »

Kupio sam Huglu Eagle pusku.Ona ima neki kao mat brun.Da li neko zna kako ga odrzavati da li isto kao obican brun mazati uljem ili ne?
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Септембар 12, 2019, 11:13:52 »

U pitanju je crni hrom,uglavnom svi Turski proizvodjaci koriste taj nacin zastite.Vrlo praktican,otporan na spoljne uticaje i sl.Moze biti mat,u vecini slucajeva ili poliran kod boljih,skupljih modela.
Ja sam zadovoljan sa ovim nacinom zastite,bilo je dosta puta kada je puska kisnula u lovu na patke,jednostavno ostavim da se oruzje osusi u sobi,bez brisanja.I to namerno,da bih izmedju ostalog
proverio funcionalnost istog.Eto,iz prve ruke toliko,
pozz
Sačuvana
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Септембар 13, 2019, 12:13:36 »

Hvala Lega.Kod mene jos uvek nije kisla ali sam probao Brunoxom da je spolja premazem i ide mnogo teze nego klasican brun,pa sam onda razmisljao sta i kako.
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #70 poslato: Септембар 13, 2019, 12:51:56 »

Nema potrebe da se nauljava spolja bilo cime,upravo je zato i hromirana.Jednostavno uzmi i posle ostavi,
nemoze prostije,to se cekalo dosta dugo da se pojavi,zato samo koristiti kao krajnji proizvod i nista drugo.Kada zavrsis sezonu,ocisti iznutra,to je bitno,obrati paznju na prelazni konus jer je leziste uglavnom 76mm, a mi koristimo mahom 70 patrone.U toj zoni se malo hvataju naslage u manjoj meri ali obrati povremeno paznju.
Pozz
Sačuvana
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Септембар 15, 2019, 07:52:24 »

Da li neko u Srbiji uvozi Sarsilmaz puske?
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Септембар 15, 2019, 10:31:29 »

Svojevremeno je uvozio Dule iz N.Sada,prodavnica MAGNUM,ali to bese davno proslo vreme.Nisam upoznat da je neko drugi nastavio,sto ne znaci da nisu prisutne na trzistu.Verujem dsa ce neko javiti ako ih ima.
Sačuvana
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: Септембар 18, 2019, 07:52:18 »

Secam se da je streliste Tamnava imalo trap pusku Sarsilmaz.Sada sam gledao na netu i svidela mi se model SP-XS 512 bokerica.Pitacu sada na sajmu u NS ove sto vec uvoze Turske puske dal bi uvezli ovu Sarsilmaz.
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #74 poslato: Октобар 13, 2019, 09:52:19 »

Na nedavno zatvorenom Loristu,kod Grofa je bila lepa ponuda HUGLU RENOVA poluautomata sa vrlo pristojnim cenama,najniza 57000 din.varijante sa drvetom i karbonskom zastitom.Sistem je inercioni,sa dopadljivim dizajnom zatvaraca koji je za razliku od uobicajenog oblika zaravnjen sa bocne strane.Sina je ventilirana i izdignuta za razliku od ranijih modela.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: