DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 02:48:43
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Huglu Puske  (Pročitano 28641 puta)
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #45 poslato: Децембар 13, 2017, 12:33:54 »

... a patrone ručno punjenje. Umjesto filcanog čepa sabijen toaletni papir... blush2

I kad metak slaga.. lol lol lol
Sačuvana

Lesi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Децембар 13, 2017, 12:56:40 »

Ponekad znao i potkundak ostati u ruci a papir se razmota po par metara lol  yahoo
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Децембар 13, 2017, 01:21:20 »

Kod jednog mog kolege jos uvijek kad opali neki bolcni poispadaju pa uvijek ima ekser dva u rancu.
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Децембар 13, 2017, 08:21:59 »

5cm cevi ne mogu biti 200g, nema sile na svetu!  rtfm

Kd bismo tih 5cm pomnožili sa 15(npr. 75cm cevi), značilo biH da su cevi same teške 3kg, a one su beše cca. pola od toga...   hi

Inače, slažem se da su za lof uvek bolje što kraće cevi, tj. minimum za konjkretni qliber...

drinks

Naspram milion mana koje imam, imam i poneku dobru osobinu. a jedna od njih je da kad utvrdim da sam pogriješio to priznam. Tako, večeras đavo (ili ti šejtan) mi ne dade mira pa izvažem svoju pušku sa kraćim i dužim cijevima, i utvrdim sljedeće:
-puška sa cijevima od 71 cm je teška oko 3,3 kg, a cijevi same 1,4 kg
-puška sa cijevima od 66 cm je teška oko 3,2 kg, a cijevi same 1,3 kg
Dakle, razlika je ipak oko 100 grama. Izvinjavam se onima koje sam držao u zabludi. blush2
Ali onih 200 grama za koje sam se zakačio mi i daqe ne daju mira, pa nazovem kolegu sakojim sam zajedno vagao i poredio puške i riješim tu enigmu. Njegova Huglu 103 CE je 200 grama teža od moje.
Što se tiče kvaliteta oružja, njegove ljepote i upotrebne vrijednosti - ja svo svoje oružje elementarno održavam, ali mu ne robujem i mislim da sam praktičan u tom pogledu. Volim i ja više Rusiju nego Tursku, ali današnje tursko oružje, je po nekim mojim ličnim zapažanjim, a i po informacijama dobijenim od drugih, bolje od ruskog prisutnog na našem tržištu, bar kad su u pitanju sačmarice dvocijevke (namjerno zaobilazim u ovoj tvrdnji poluautomate) pa je i moj izbor. Kolegi koga spominjem da ima Huglu 103 CE, prethodna puške je bila nova Iž 27, sa kojom je lovio dvije godine i poslije nekoliko popravki prodao je i sad sa ovom već intezivno lovi 6 godina bez ijednog problema. napominjem da nisam promotor nikoga, samo nastojim biti objektivan i bez predrasuda.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Децембар 13, 2017, 10:34:11 »

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Децембар 14, 2017, 01:30:54 »

Cuveni Webley & Scott je poverio proizvodnju sacmarica Huglu I jos poneki cuveni svetski proizvodjaci. To ipak govori o kvalitetu. A nema prozvodjaca oruzja i optike na svetu da nema reklamacija, lomova,kvarova,pucanja cevi i kljucnih delova.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Децембар 14, 2017, 07:16:07 »

nije problem u proizvodnji oruzja 21.vek je vec u kvalitetu materijala
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #52 poslato: Децембар 15, 2017, 10:26:59 »

nije problem u proizvodnji oruzja 21.vek je vec u kvalitetu materijala

Dodao bih i u vrsti materijala...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #53 poslato: Децембар 16, 2017, 08:51:33 »

Ili sto bi majstori rekli materijal mora da "sazri".
Sačuvana

nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Октобар 23, 2018, 01:09:42 »

Kolege sta mislite o Huglu Eagle ili Ventus puskama?
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Октобар 24, 2018, 07:07:54 »

Ili sto bi majstori rekli materijal mora da "sazri".

Samo da ne prezri materijal kao  sto zna da uradi celik od kog je izradjena brava[ loking blok] na Huglu ranger 1c pa da pukne ko cerovo dinjce.  scare
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Октобар 25, 2018, 08:01:43 »

Na ovoj temi nije dugo pisano, a i moj poslednji upis je bio prije oko godinu dana. A kolega Nikola je nešto pitao, a dobio (ili nije)odgovor, koji se temelji na paušalnim ocjenama i predrasudama. Ja ću reći nešto, doduše što sam već govorio. Lovim sa puškom Huglu 104 A već 8 godina i nikakvog problema nisam imao. Ni ja ni još dvojica kolega koji imaju puške Huglu modele 103 D i 103 CE. Pa bih ja, uz prihvatanje da ovo nije dovoljan period da se donese konačan sud, i da treba još da "uzori" iznio neke svoje zaključke i možda dao odgovor kolegi Nikoli. Mislim da se cijevi sve pušaka Huglu rade od iste vrste čelika i svima je unutrašnja trasa tvrdo hromirana, a sa vanjske strane od korozije zaštićene crnim hromom.Razlika između modela se uglavnom ogleda u estetskim detaljima, mehaniznima okidanja i materijalu od koga je izrađena baskula. Što se tiče modela Eagle, glava-baskula je urađena od legure dur aluminijuma sa čeličnim insertima oko kojih se rotiraju cijevi prilikom prelamanja i tećina joj je oko 3 kilograma. Specifičnost proizvođača turskih pušaka je u tome što nisu "izmišljali toplu vodu" već su primijenili moderne provjerene zapadne, kao i tehnologije koje omogućavaju jeftiniju masovnu proizvodnju, što ostavlja prostor za niže cijene gotovog proizvoda. Opet ponavljam, nisam ničiji promoter i ne namećem svoje stavove drugima, već iznosim lična zapašanja i iskustva.
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Октобар 25, 2018, 10:36:28 »

Na ovu temu bih dodao takođe utiske iz ličnog iskustva mada su u pitanju druga dva proizvođača Turskih pušaka.U pitanju su YILDIZ I HATSAN,koje posedujem već deset godina,kao i HUGLU o kojem je i tema imaju zajedničku crtu da su se svi proizvođači odlučili za varijantu beli i crni hrom kao zaštitu,što je odlična kombinacija.Vrlo prosta rešenja su primenjena kod ovih pušaka,alu legura baskule,sa insertom od tvrdog
materijala,govorim za Yildiz,nema oštećnja u zoni naleganja cevi na glavu.Kod Hatsan PA,samopodešavajući gasni klip radi sve gramaže bez zastoja.Barem je tako kod moje puške,uglavnom mislim da daju više nego što koštaju.U međuvremenu su i pojeftinile u odnosu na druge popularne proizvođače,tako da je Yildiz sada 500 EUR.
Da opet vratim temu na Huglu da ne bi puno odstupali,jedna od firmi koja je u gornjoj grupi Turskih firmi po kvalitetu,pa je preporučujem bez obzira što je ne posedujem( za sada).
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Октобар 25, 2018, 12:52:13 »

Kad smo kod licnog zapazanja a i  doduse skromnog iskustva moje malenkosti da kazem jos par reci.
Poluautomat koji sam spomenuo Huglu ranger ic 12/76  ima tu manu da mu je brava slaba.To jest da sesto pukne u delu koji trpi najveca opterecenja . Turci koriste celik AISI 4140   koji nemoze da podnese  kontionalnu upotrebu mocnog metka 12/76.Pa brava popusti kada se najmanje nadamo i posle loma brave pukne obavezno i udarna igla.I eto belaja.
Da koriste umesto celika AISI 4140 na promer celik AISI 4340 onda bi uz odgovarajucu termicku obradu[kaljenje i temperovanje] brava bila puno puno jaca.Ovako dzaba i zamena fabrickom novom bravom ako je izradjena od celika AISI 4140. hi
Sačuvana
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Октобар 26, 2018, 02:19:39 »

Lovim od 2005 od pusaka sam imao Iz27,mc21-12,toz16bm,franchi bokericu,Cz-usa912,izh18 cal 20,i sada toz34.Sve predhodne sam kupovao malo lovio i prodavao sada lovim sa toz34 i neki plan mi je i toz na oglase i kupovina Huglu puske.Malo me ljudi plase kao Turske nisu pouzdane i slicne price.Municiju 12/76 ne bih nikad koristio licno smatram za taj novac neka izdrzi 10 godina,Eagle i Ventus mi se vidjaju jer su lake posto u lovu ne nosim remnik e sad mozda malo zeza taj trzaj jer su lagane ma da i municiju koristim ili Rc 32 grama ili miraz T2.Zanimljive su jer imaju 5 cokova,jedan obarac i bas lepo leze u ramenu Eagle model sam drzao ove godine na sajmu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: