DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:56:13
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Municija 270W  (Pročitano 10834 puta)
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Октобар 13, 2018, 08:23:50 »

Ipak ,ispravka u 270 nije uvezen u kontigentu samo americkih kalibara ... ima ga  u 223 , 243, 308 , 30-06 , 308 win . Toliko popularan posebno na fb , pa me bas cudi sto ga nisu uvezli . focus  ... jos posebno ti kad procitaju preveden doslovce tekst Caka Havksa cini mi se , imaju bajku o tom kalibru .
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Октобар 13, 2018, 08:34:53 »

Kizo, PPU 8.4 vecina pushaka jako loshe nosi, al isto tako 9.7 nose sasvim ok. Dzoniju bi kao eftinu soluciju preporuchio bash taj tezi PPU, a kao sqplju - Partition...  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Октобар 13, 2018, 01:26:51 »

Kolega Sejtan , kod mene svaki ppu jako lose nosi bilo 8,4 ili 9,7 ,ali sta i ocekivti od zastave kad ti sad promene cev ... bila je jedna starija serija sa zelenim kapislama ,a plavo ( ljubicasto ) bela kutija od 8,4 koju je i Bo\e pomozi nosio . Po  meni s**** i izvikan kalibar do bola ... sa 9,7 spor i pad , sa 8,4 moze da se slazem da ne radi,jel sto sam pitao ljude sto ga imaju svi pucaju9,7 jel 8,4 za koju je namsten  ne ide ... da imam para da pucam metak od 5 evra kupio bi 8x68 ili neki sort magnum ne ovo s**** .
Radili su ga dva puta u zastavi , nema ko ga nije cackao posle toga , dugacka cev od 65 ,beding , promena optike ,montaza , razna doterivanja zatvaraca i okidanja i nista ... E sad rece neko ,hoces da pucas da ppu i da valja,ali kako onda drugi kalibri rade odlicno sa bilo kojom ppu municijom 8x57 , 30-06 , 7x64 , 308 , 223 ... samo g.vnetu 270 sve smeta i sve fali ?
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Октобар 13, 2018, 02:15:13 »

Tjah, izgleda da TI bash nisi imao sretje - kazesh da kolegama solidno nosi 9.7? Pad nije losh, josh kad bi metak imao deklarisaTu Vo, bilo bi VRH!  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Октобар 13, 2018, 06:39:16 »

Glavni problem Zastava+PPU u cal. 270Win. je što PPU ovaj kalibar proizvodi u samo 2. laboracije od kojih jedna ne radi u 90% karabina.
Konkretno, sad pucam PPU pored još nekih kalibara iz 7x64 koji PPU proizvodi u 8 laboracija. Sa 9,0 SP i sa 9,7g HPBT Grupe za poželeti, ako može Sheky nek postavi sliku sa poslednjeg prepucavanja od pre mesec dana na novu seriju PPU 9,0g na 100m. Posle prvog hica vraćen samo 3 klika levo i otpucana 3kom u 22mm.
Dok na primer SP 11,2g nosi 5-7cm a PSPBT 10,4g tako da ne postoji grupa, raštrka ih u 25-30cm.
Zamisli da za 7x64 PPU proizvodi samo ove 2 laboracije, da li  treba doneti zaključak da je loš kalibar ili karabin.
Mnogi koji nisu mogli da se sastave sa Zastava+PPU 270Win. prešli su na municiju S&B i extra su zadovoljni. Nije baš tolika razlika u ceni. Jednostavno Jeftino+Jeftino ne rade uvek dobro, u stvari retko kad rade dobro.
Pozz...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Октобар 13, 2018, 06:54:16 »

Glavni problem Zastava+PPU u cal. 270Win. je što PPU ovaj kalibar proizvodi u samo 2. laboracije od kojih jedna ne radi u 90% karabina.
Konkretno, sad pucam PPU pored još nekih kalibara iz 7x64 koji PPU proizvodi u 8 laboracija. Sa 9,0 SP i sa 9,7g HPBT Grupe za poželeti, ako može Sheky nek postavi sliku sa poslednjeg prepucavanja od pre mesec dana na novu seriju PPU 9,0g na 100m. Posle prvog hica vraćen samo 3 klika levo i otpucana 3kom u 22mm.
Dok na primer SP 11,2g nosi 5-7cm a PSPBT 10,4g tako da ne postoji grupa, raštrka ih u 25-30cm.
Zamisli da za 7x64 PPU proizvodi samo ove 2 laboracije, da li  treba doneti zaključak da je loš kalibar ili karabin.
Mnogi koji nisu mogli da se sastave sa Zastava+PPU 270Win. prešli su na municiju S&B i extra su zadovoljni. Nije baš tolika razlika u ceni. Jednostavno Jeftino+Jeftino ne rade uvek dobro, u stvari retko kad rade dobro.
Pozz...

drinks
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Октобар 13, 2018, 07:20:09 »

2.

3.

Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Октобар 13, 2018, 07:25:58 »

4.

Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Октобар 13, 2018, 07:41:06 »

Hvala Sheky, hvala drinks
Kratak komentar fotki 1. Sa prepucavanja na novu seriju 9,0g PPU pre mesec dana, 2. Isti karabin fabrička meta, Geco 10,7g SP, 3. Isti karabin prvo upucavanje (pravo iz kutije posle montaže optike) sa S&B 10,4g PTS.
Za kraj moj bivši Steyr 270Win.sa PPU 9,7g SP. Ne sačuva i druge mete sa raznom mundzom al taj 270win je i PPU 8,4 nosio u 2,5 cm A priloženi PPU 9,7g kada je pucana grupa 5kom u 23-24mm
Nije kriv kalibar i PPU nego Zastava više ni vodovodnu cev ne može da napravi kako treba, a kamoli karabinsku.
Pozz...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Октобар 13, 2018, 09:15:04 »

^ Još im nisu priopćili da je drug Zagorec umrel...  wacko

A imau mašine EXTRA, u odnosu na pre 30ak jahre... Eh, da im dodje PRIVATNIK, ozbiljan, jako bi brzo umeli raditi...
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
dzony
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #40 poslato: Фебруар 27, 2019, 09:14:11 »

Do sada sam koristio PPU SP od 9.7g i sto se tice preciznosti iz mog Francija nemam nikakvih zamerki. Medjutim ono sto mi se ne svidja kod ovog metka je sto se raspada prilikom pogotka u DS i iz tog razloga planiram sad na leto da uzmem nesto drugo.

Za sada u ponudi u Srbiji od stranih prozvodjaca u srednjem cenovnom rangu ima samo Hornady SST i S&B PTS. Za Nosler Partition od ceskoskog S&B sam dobio informaciju da ce sad na leto da ga uvezu, mada u to cisto sumnjam... Takodje Geco plus ga nema nigde vise u punudi, a mislim da bi bio najbolji izbor za ono sto meni treba.   suicide_fool

Tako da moji izbor definitivno ce da bude Hornady SST, samo se dovoumim oko gramanze. Da li dati 40 din vise i uzeti tezi od 9.1g ili ce poso da vrsi i onaj laksi i jeftiniji od 8.4g?
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Фебруар 27, 2019, 09:18:48 »

SST ti je isto SP zrno, samo sa PVC aerodinamičnim vrhom... Ne veruem da bi išta bio zadovoljniji na krmad, pogotovo ako uzmeš 8,4g u odnosu na PPU 9,7...
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
dzony
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Фебруар 27, 2019, 06:05:37 »

Znam da je SST ustvari SP zrno samo sa plasticnim vrhom, medjutim ne bi trebao bas toliko lako da se raspada jer ima interlock prsten koji bi trebao to da spreci. Ne treba da zanemarimo i vecu brzinu od nekih 80m/s koja je na strani Hornadija u odnosu na PPU.
Tako da kad se sve sabere i sagleda trebalo bi da je SST bar za nijansu ako ne i vise bolji od SP koji puni PPU. Da ne zaboravim da posle ispaljenih 2-3 PPU metka potrosim minimum pola sata na ciscenje, kao dimnjak da cistim.

Uostalom imam jos nekih mesec dana do sajma u Nisu da se odlucim, a mozda se i do tada obestini ona prica o Nosler Partitonu pa na kraju ipak uzmem njega, videcemo... hi
Sačuvana
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Фебруар 27, 2019, 10:19:48 »

Gde ima SST?
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Фебруар 27, 2019, 11:50:43 »