DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

138033 poruka u 5853 tema- 5792 članova - Poslednji član: dosijex

Октобар 25, 2014, 11:09:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumAdministratorZakonodavstvo (Urednik: oscar)Nosenje oruzja-Krivicno delo?
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nosenje oruzja-Krivicno delo?  (Pročitano 10661 puta)
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 17, 2012, 12:42:33 »

Do izmena koje su izglasane u septembru 2009, Krivicnog zakonika  i izmena cl.348, nosenje oruzja za koje imate dozvolu za drzanje je bilo prekrsaj.
Ovim izmenama, cl.348 st.4 KZ nosenje oruzja za koje je izdat oruzni list za drzanje je krivicno delo pri cemu je zaprecena kazna od 2 do 12 godina zatvora.
Sta mislite o tome?

Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #1 poslato: Јануар 17, 2012, 09:33:08 »

Glupost!!!
Sačuvana

stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 17, 2012, 11:26:45 »

imas li negde u pdf format da vidim kako je to napisano jer prvi put cujem za to
Sačuvana
arsa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 17, 2012, 03:38:53 »

Ovo je prava bruka šta nam država radi angry2
Sačuvana
zeljkox
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 17, 2012, 04:29:23 »

Do izmena koje su izglasane u septembru 2009, Krivicnog zakonika  i izmena cl.348, nosenje oruzja za koje imate dozvolu za drzanje je bilo prekrsaj.
Ovim izmenama, cl.348 st.4 KZ nosenje oruzja za koje je izdat oruzni list za drzanje je krivicno delo pri cemu je zaprecena kazna od 2 do 12 godina zatvora.
Sta mislite o tome?

Ja pokusavam da shvatim sta ovde pise..
NOSENJE oruzja za koje je izdat oruzani list ZA DRZANJE je krivicno delo. Pa sta sa tim sad?
Sta nije jasno?
Najbolje da se sa pistoljima ljudi setaju po gradu.  focus
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #5 poslato: Јануар 17, 2012, 05:10:18 »

Oni koji se po gradu setaju sa pistoljima bez papira setace se bez obzira na zakon. Jedino mi koji smo legalni vlasnici oruzja cemo biti sankcionisani... Manje od 1% krivicnih dela izvrsenih vatrenim oruzjem je izvrseno nelegalnim oruzjem i to je vise puta dokazano!
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јануар 17, 2012, 05:11:16 »

Manje od 1% krivicnih dela izvrsenih vatrenim oruzjem je izvrseno nelegalnim oruzjem i to je vise puta dokazano!
Htedoh reci manje od 1% je izvrseno LEGALNIM oruzjem
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 17, 2012, 07:55:42 »

imas li negde u pdf format da vidim kako je to napisano jer prvi put cujem za to
Ako mislite na zakon na kji se pozivam, pogledajte na netu da nadjete zakon o izmenama i dopunama KZhttp://www.parlament.gov.rs/%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8.45.html
Treba vam clan 154 navedenog zakona koji je donet 31.08.2009 godine.

Ja pokusavam da shvatim sta ovde pise..
NOSENJE oruzja za koje je izdat oruzani list ZA DRZANJE je krivicno delo. Pa sta sa tim sad?
Sta nije jasno?
Najbolje da se sa pistoljima ljudi setaju po gradu.  focus

Drago mi je da je vama jasno posto do navedenih izmena to nije bilo krivicno delo, vec preksrsaj. Cini mi se jhe pritom da bila propisana kazna do 10 000,00 dinara za taj prekrsaj.

Takodje ukoliko budete procitali navedene clanove ne verujem da vam nece ostaviti ni jedenu dilemu.
Kazna od 2 do 12 godina je jajko visoka obzirom da neko ko ima odobranje od drzave za drzanje oruzja, ova kazna podrazumeva uz najvece ublazavanje kaznu od najmanje 6 meseci zatvora.
Ovim nisu pogodjeni revolverasi kako bi neko rekao.
Sačuvana
zeljkox
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 17, 2012, 08:35:43 »

Drago mi je da je vama jasno posto do navedenih izmena to nije bilo krivicno delo, vec preksrsaj. Cini mi se jhe pritom da bila propisana kazna do 10 000,00 dinara za taj prekrsaj.

Taj deo nisam prvobitno shvatio tj nisam znao. Ne posedujem nista osim lovackog oruzja tako da nemam razloga da budem protiv tih novih izmena. Oruzju nije mesto na ulici. 10 000,00 dinara ili zatvor, kakve veze ima. Ako NE SMES da nosis oruzje, ne treba da ga nosis! Ne treba ti neka kazna zatvora da te plasi i odbija od nosenja oruzja za koje nemas dozvolu za nosenje... Valjda.

Ja zapravo mislim da ljudi zdrave svesti svakako nisu nosili oruzje van svoje kuce pa ce ovim novim promena zakona biti malo vise pogodjeni oni koji su krsili taj zakon. Za takve ljude 10000din nije nista... Zatvor je vec druga prica, mesto gde mogu malo i da razmisle sta rade tj sta su radili sa oruzjem u zivotu...
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 17, 2012, 08:39:31 »

u saobracaju ljudi ginu  mnogo vise nego od oruzja
Sačuvana
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 17, 2012, 09:01:00 »

Mislim da je to dobro u jednu ruku  hi
A opet sa druge strane kao sto vec neko rece -onaj ko nosi nelegalno
nosice i dalje bez obzira na zakon i izmjene zakona  angry2
Samo raste broj nelegalnog oruzja jer pojedinci misle ako platim obuku za rukovanje oruzjem+
nabavna+potvrde da nisi kaznjavan=pistolj na crno bad  nono  nono  nono
KAZEM TAKO MISLE POJEDINCI  angry2  angry2  bad  bad
Sta me briga LEGALAN SAM !!  good  hi  hi  drinks
Sačuvana
ZLATAN
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 17, 2012, 09:21:49 »

Kod nas je taj zakon davno izasao. Jedno je dozvola za nosenje pistolja a drugo za drzanje. Dozvolu za nosenje je daleko, daleko teze dobiti i nemoze svako to traziti jer moras imati debele razloge zasto hoces da nosis pistolj. A za drzanje to se misli na drzanje "samo kod kuce" da nisi goloruk je dosta lakse dobiti i ne prestavlja nikakav problem. A ONAJ STO CE GA NOSITI NA CRNO ON I NE MARI ZA ZAKON PUNO.
Sačuvana
arsa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јануар 17, 2012, 10:12:55 »

Sve je to ok. Ali za par godina vlasnik pištolja samo za takse otplati oružje u celosti,a šta posle? Mislim da takvo dranje nigde ne postoji!!!
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 17, 2012, 10:30:01 »

Covek u kuci svoga oca pronadje oruzje, a prekoraci rok od 30 dana,  spakuje oruzje u kola i odnese policiji, posto mu oruzje nije potrebno u nameri da ga preda-pokloni i on je verovali ili ne u delu.
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јануар 18, 2012, 09:09:43 »

Uzmes bagremovu granu, zategnes preko nje kanap jer ti sin hoce da se igra indijanaca...u tom trenutku pored avlije naidje policijska patrola i pita  GOSPODINE, IMATE LI DOZVOLU ZA TETIVNO ORUZJE? Pa to je malo za dete, znate , igracka....  AJTE VI LEPO SA NAMA PA SUDIJI OBJASNITE STA JE TO!!!!
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: