DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161215 poruka u 7249 tema- 6961 članova - Poslednji član: Početnik991

Септембар 19, 2019, 12:27:55
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEOPTIKE (Urednik: swift)Načini upucavanja optike, kako vi to radite?
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Načini upucavanja optike, kako vi to radite?  (Pročitano 21798 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Септембар 15, 2018, 12:10:26 »

Streliste je kratko,meta je na 25 metara,optika 1-4x24  kako najbolje da je upucam i na koliko,da li uvelicanje da drzim na 4x?Hvala na pomoci!

Kolega, obicno se upucava oruzje, a mi smo ostali uskraceni za informaciju koje je oruzje koje zelis da upucas, koji kalibar itd.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Септембар 15, 2018, 05:27:55 »

Izvinjavam se na propustu,kalibar je 8x57  karabin  m48 bez mehanickih nisana sa niskom montazom,zrno se nesecam tacno gramaze ali znam da je belotovo a imam i ppu municije pa cu probati oba da vidim sta bolje nosi.
Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #32 poslato: Септембар 24, 2018, 07:07:00 »

Isli smo na proveru uzeli novu zalihu ppu 11.7sp pucano na 100m grupa 14mm sa 25mm prebacaja puska haenel jaeger 10 sa leupold std i zeiss duralyt 3-12x50 zadovoljni smo ne pipamo nista nije bilo razlike u odnosu na proslu seriju. Pozdrav
Sačuvana

Puska gadja,kundak pogadja
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Септембар 24, 2018, 07:32:34 »

Ma, qd si jopet uzo PPU, ich to ne valja...  wacko

lol

clapping    drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Септембар 24, 2018, 08:35:14 »

Dobar je dobar je...nego vide onaj psp bt 10.7gr ali nzm je l si ga probao Sheki nekada je l zna bilo ko kakav je? hi yahoo
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Септембар 24, 2018, 08:41:09 »

Niko od mojih bližnjih nije to probao, nedavno je edan jaran imao PERVERZNE rezultate sa HPBT 12,3g... Veruem da će koleza Buhag znati nešto o PSP BT  good

Inače, ovo ti je savršen metak ZA SVE MOGUĆE POTREBE, imaš i vrh grupu, tako da nikakve potrebe za bilo kakvim experimentisanjem nemaš, jedino radi meraka i sl...  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Септембар 24, 2018, 10:06:30 »

Ma ne menjam nista nego me zanima gledao sam ga ovi u prodavnici kazu da je malo tvrdji od obicnog sp pa pitam ovako cisto neko iz iskustva da kaze hi
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Септембар 24, 2018, 11:15:12 »

Od PPU, PSP BT nije ništa tvrdji od klasičnog SP. Što se grupisanja tiče ili je samo za nijansu bolji od SP ili katastrofa. Konkretno iz jedne od mojih pušaka koja nekoliko fabričkih laboracija slaže u 25-30mm, SP BT pakuje u A4 format. Iz druge u drugom kalibru koja nosi SP u 3,5cm PSP BT je oko 2,5-3cm. Ako juriš preciznost probaj HPBT u nekim i sa SP preciznim puškama znao je da prepolovi grupu. Na žalost učinak na divljač mu je srednje žalostan.
Jedan savet,  3 kom nisu grupa, sa 3 kom se samo odredjuje POI ili ti srednji pogodak, grupa je minimum 5 komada, sporo ispucaninih sa razmacima 2-3 min. kako bi cev stigla da se ohladi.
Pozz...
Sačuvana
dzudzubajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Септембар 25, 2018, 09:52:32 »

Ja sam ranije pucao sp 11.7g i sa njim je bilo podnošljivo, recimo grupa 2-3cm na 50m. Za svinje sa čeke ok, ali kad se pucaju lisice na većim daljinama, nije dovoljno dobro. Dešavalo se da bude i boljih grupa, ali to zavisi od kutije do kutije. Npr ovo je jedna od boljih grupa sa SP (50m)

Kum je pazario hpbt i dao mi da probam. Od tri metka dva u istu rupu, treći ode možda 1cm pored (vrlo verovatno zbog mene). Ja izneverovao. Pričamo posle uz kafu, reko' ma to je slučajnost, kum uopšte nije imao toliko dobre grupe. Odemo opet na strelište kad opet slaže metak u metak. Iskopao sam sliku iz arhive, hpbt 3006 je dole desno...

Probao sam i pspbt ali mi se ponaša kao običan sp.
Što kaže buhag, HPBT ume da proda na divljači, ipak nije namenjen za to. Ako gađaš nešto tvrđe vrv će se otvoriti ok, ali imao sam slučajeve da pogodim lisicu/šakala i da odnesu solidno pogodak, čak je jedna otrčala kao da je nisam pogodio. Ja za svinje ipak nosim SP, ne rizikujem a na 50m preciznost je sasvim ok Smiley

Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Септембар 25, 2018, 01:50:05 »

U pravi si buhag nije grupa nego sam ostao bio na 2 metka, a vec krecu malo ozbiljniji lovovi i odem uzmem novu zalihu  i morao sam da probam ovo je bilo stavljanje u stalak i 3 komada jedan za drugim vremenski razmak 20tak sekundi i to je to nisam hteo vise da trosim municiju ovo mi je ok zadovoljan sam hi
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Септембар 26, 2018, 09:56:40 »

Od PPU, PSP BT nije ništa tvrdji od klasičnog SP. Što se grupisanja tiče ili je samo za nijansu bolji od SP ili katastrofa. Konkretno iz jedne od mojih pušaka koja nekoliko fabričkih laboracija slaže u 25-30mm, SP BT pakuje u A4 format. Iz druge u drugom kalibru koja nosi SP u 3,5cm PSP BT je oko 2,5-3cm. Ako juriš preciznost probaj HPBT u nekim i sa SP preciznim puškama znao je da prepolovi grupu. Na žalost učinak na divljač mu je srednje žalostan.
Jedan savet,  3 kom nisu grupa, sa 3 kom se samo odredjuje POI ili ti srednji pogodak, grupa je minimum 5 komada, sporo ispucaninih sa razmacima 2-3 min. kako bi cev stigla da se ohladi.
Pozz...

Nije uvek do municije. Narocito ako na njoj pise PPU. SP ima mek olovni vrh koji prilikom ulaganja iz magacina u cev se osteti i znatno pokvari preciznost. Par puta sam bio prisutan da prilikom upucavanja sa PPU SP pogoci saraju po meti. Promenili smo nacin punje ja. Metak u cev direktno i odmah se grupa poboljsava. Problem najbolje moze Buhag da objasni. Duzina metka, oblik i tvrdoca zrna, uvodna rampa, da li je metak levo ili desno u magacinu dovode do ostecenja zrna i rasipanja pogodaka pod uslovom da je sve ostalo na karabinu dobro.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Септембар 26, 2018, 10:07:39 »

Ako je uvođenje loše, oštetiće se svaki sveCki metak SP tipe, ne samo PPY!  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Септембар 26, 2018, 10:32:17 »

Baš tako Sheky, kod dobro ispoliranih i prema kalibru pravilno uradjenih uvodnih rampi nema problema. Što se tiče uvodjenja metka u ležište, rotacioni okviri kao kod starog Mannlicher-a ili jednoredni kao kod starijih Sauer, Krico ili Tikka u kombinaciji sa Push feed akcijom su majka mara.
Pozz...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: