DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7344 tema- 7080 članova - Poslednji član: Nemanjaaa1

Новембар 25, 2020, 02:48:30
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Finska posla-Sako i Tikka  (Pročitano 35597 puta)
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #75 poslato: Август 31, 2011, 11:44:20 »

Tikka je takodje "planinska" puska ,jos laksa od  mog bivseg Remingtona.
Ono po cemu se razlikuje jeste raspored "ustede" materijala.Cijev kod Tike je normalne debljine.Izbacili su tzv recoil lug,onaj glomazni metalni dio karakteristican za Mauzere koji se oslanja na kundak .Branik obaraca je integralni dio plasticnog kundaka.Sanduk  je zatvorenog tipa,tanji,ali sa vrlo malim otvorom za izbacivanje caura,sto doprinosi cvrstoci.
Idealna puska za standardne kalibre,i do sada je vecina vlasnika odusevljena.
Medjutim Rajko je rekao jednu bitnu stvar koja je promakla vecini,a Rajko je uglavnom u pravu(nece se valjda uobraziti Smiley.
Tikka T3  nije puska za 7mmRem-mag ili nesto slicno.
Puska je veoma lagana,trzaj u bilo kom magnum kalibru bi bio brutalan.Ne znam koliko onaj njen recoil-lug moze trajati kod jakih kalibara poput 300WM,a da ne osteti drveni kundak usled vibracija.Sinteticki kundak je izuzetno otporan ali za drvo nisam siguran.
Po mom misljenju treba biti oprezan i prilikom montiranja optike za Tiku.Sva optika veca od one koju ja imam (Zeiss-Conquest 3-9x40)je vec preglomazna i narusava balans.Zaboravite one sulunare koje stavljaju po Evropi poput objektiva od 50mm ili vise.

Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #76 poslato: Август 31, 2011, 11:50:18 »

I na kraju-Tikka se radi samo u jedoj akciji.Ista duzina akcije je i za 243W  i za 270W.
Kome treba lagani karabin koji ce gadjati kao mnogo tezi-Tikka je dobar izbor.
Kalibri poput 270W,7x64,25-06,30-06,8x57 ili slicno.Jaci kalibri od ovih nisu za to oruzje.
Pozdrav -Brada
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Септембар 01, 2011, 02:07:25 »

Opet ja.Citajuci ponovo moj tekst vidim da sam napisao da je kod Tike  izbacen tzv- recoil lug,sto je djelomicno tacno.Naime,taj dio postoji,ali je on u kundaku a ne fiksiran izmedju cijevi i sanduka kao kod Rem 700.Skidao sam kundak i vidim da postoji usjek u kundaku u kojem se nalazi komad metala koji opet ulazi u usjek na sanduku puske,ali nema cvrste veze.
To  je jedini dio koji po meni moze praviti probleme kod jakih kalibara,uz malu masu puske.
Sačuvana
DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: Септембар 01, 2011, 06:29:58 »

Kolega BRADA, zašto ne stavljati na TIKKU optiku sa objektivom od 50mm?
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #79 poslato: Септембар 01, 2011, 04:30:25 »

Puske Tikka T3 light su veoma lagane-vjerovatno lakse od bilo kog drugog obrtnocepnog karabina evropske proizvodnje.
Onakve kakve su imaju dobar  balans,pusku je moguce donijeti u rame veoma brzo.Ne znam sta bi se dogodilo kada bi na nju montirali glomaznu optiku poput onih koje sam gledao po Evropi.
Uostalom,to je puska koja se moze nositi bez zamora po cijeli dan ,na nju pase optika najvise do 3-9x40.Zasto upropastavati pusku dodajuci joj nesto glomazno.Sama masa te puske ti govori da je namijenjena za cjelodnevno nosenje,lov pretragom,cak i brzo pucanje ako treba.Zasto upropastavati toliki trud finskih inzenjera koji su se svojski potrudili da smanje masu puske a zadrze preciznost.Puske sa optikom precnika 50mm i vise su namijenjene nocnom cekanju divljih svinja i predatora u Evropi,to su specijalizovana oruzja.
Optikom poput 3-9x40 je moguce loviti i nocu,a puska je upotrebljiva za sve dnevne lovove.
 Puska Tikka T3  je sama po sebi jedan uspjesan kompromis preciznosti i male mase.Sigurno je da ima mana,ali su one zanemarive u odnosu na vrline.Na tu takozvanu "kompromis" pusku treba staviti  slicnu optiku.Moje misljenje je to-a ti stavljaj sta hoces,mozes ili imas.
Pozdrav

Sačuvana
DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Септембар 01, 2011, 08:49:38 »

Sve je to OK. Ja kad bi uzeo TIKKU koristio bi je isključivo za lov sa čeke a tu veliku prednost ima objektiv 50mm, razlika u težini između 40 i 50mm je oko 50-100g što i nije neka razlika. Svako ima svoj ukus a na moju pušku nikad više objektiv 40mm, ipak za lov srndaća pred sami mrak je bolji 50mm, više svjetlosti, bolja slika i sl. Pozdrav
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Април 12, 2020, 10:52:00 »

Proslo je skoro 10 godina od kada se pisalo o puskama Tikka i Sako u vreme kad nije bilo zvanicnog uvoznika. Pisalo sa ne mnogo odusevljenja ima li sada nekih novih iskustava?
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Април 18, 2020, 05:35:00 »

Tiki ima gomila u Cap., i nisu previshe sqpe, al ne znam nikog ko je neq qpio... Sirotilja + se sa sirotilju druzim...  Wink
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Април 18, 2020, 05:53:50 »

Uvek sa stilom odgovor She, drugar je uzeo T3x prezadovljan je ima sjajne grupe, neki manji kal. Dosta lovi i sjajno radi. Negde oko 1000e je bila.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: Април 18, 2020, 07:45:50 »

Nema nam Ry-a, a izvesno bi znao koju pametnu o novostima u minulom periodu. Npr., setih se da mi neko reche da je Tikka smanjila malo broj PVC deleva, shto je fino...
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: