DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7344 tema- 7080 članova - Poslednji član: Nemanjaaa1

Новембар 25, 2020, 02:45:03
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Finska posla-Sako i Tikka  (Pročitano 35596 puta)
Sale
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Октобар 03, 2008, 11:36:14 »

Već duže vreme čekam da neko od iskusnijih sa ovog foruma postavi topic na kome ćemo popričati o istinskoj lovačkoj vrednosti i smatram želji mnogih lovaca sa ovih prostora.
Radi se o dva Finska brenda SAKO i TIKKA. Samo imena ovih proizvođača su možda smešna sve ostalo je ozbiljno do bola.
Sako 85 Hunter

Tikka T3 takodje Hunter

Stavio sam oba brenda pod isti topic jer ih je oba nedavno kupila Beretta. Na žalost naš zastupnik se nije setio da i njih stavi u svoju ponudu. Šteta. Možda će na ovom Loristu. I jednu i drugu pušku sam dršao u ruci, kada sam nedavno bio u Sloveniji, i jednostavno nemam reči. Pre svega mislim na Sako 85. Cena za Sako je cca 1800 EUR za Tikku T3 cca 950 EUR.
Molim sve koji su imali iskustva sa ovim oružjem da napišu neku reč. Čisto radi edukacije nas ostalih.
Hvala
Sačuvana
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 04, 2008, 09:27:49 »

Nisam video niti koristio Sako niti Tikka karabine. Ono sto znam o njima je da koriste iste materijale ali da je Sako uradjen sa uzim tolerancijama sto mu obezbedjuje bolju preciznost. Tikka je daleko od toga da je dosta losija po tom pitanju. Nadam se da ce se ove dve prelepe stvarcice naci i u ponudi kod nas, naravno uz ovlascene servise. 950eu za Tikku nije puno sobzirom da se nasa Zastava sa teskom cevi prodaje za iste pare.

thunder11
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #2 poslato: Октобар 06, 2008, 12:22:53 »

Koristim dve kako ih ovde zovu "Sajko" puske
Gornja je "pre Garsija" model. Famozni L461 u seriji za koje je Fajen radio kundake.
Cev je Douglas match, kalibar 222 rem.
Voleo bih ali ne verujem da ce Sako vise izlaziti na trziste sa ovakvim puskama.
Dole je sedamdeset petica u .243win. Laminirano drvo i teska, sakova cev. Sako 75 je jos uvek uspeo da ostane vise Sako nego Beretta dok model 85 odlazi u neke druge vode.
U svakom slucaju oba modela sa pravom noze Sako zigove. Kvalitet izrade, preciznost,pouzdanost i kvalitet materijala su daleko iznad proseka.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #3 poslato: Март 21, 2011, 05:19:08 »

Već duže vreme čekam da neko od iskusnijih sa ovog foruma postavi topic na kome ćemo popričati o istinskoj lovačkoj vrednosti i smatram želji mnogih lovaca sa ovih prostora.
Radi se o dva Finska brenda SAKO i TIKKA. Samo imena ovih proizvođača su možda smešna sve ostalo je ozbiljno do bola.

Tikka T3 takodje Hunter

Stavio sam oba brenda pod isti topic jer ih je oba nedavno kupila Beretta. Na žalost naš zastupnik se nije setio da i njih stavi u svoju ponudu. Šteta. Možda će na ovom Loristu. I jednu i drugu pušku sam dršao u ruci, kada sam nedavno bio u Sloveniji, i jednostavno nemam reči. Pre svega mislim na Sako 85. Cena za Sako je cca 1800 EUR za Tikku T3 cca 950 EUR.
Molim sve koji su imali iskustva sa ovim oružjem da napišu neku reč. Čisto radi edukacije nas ostalih.
Hvala
Izvinjavam se sto vracam staru temu,al doslo vreme da se razmislja o nekoj novoj masini . spiteful Da li se moze kupiti kod nas,  sorry Ako je ima koja je cena i ima li je u plastici i recimo nekom srednjem cal. ,najbolje u 270 wsm.
Ako nema sta bi jos moglo da se kupi slicno po karakteristikama koje sam naveo.
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #4 poslato: Март 21, 2011, 06:10:37 »

Toga kod nas na žalost još nema. A kad će biti pitaj boga.Izgleda da se trgovcima ne isplati uvoziti ,mala ima zarada tj ispod 50%.
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Март 21, 2011, 06:22:32 »

Ako nema sta bi jos moglo da se kupi slicno po karakteristikama koje sam naveo.
A nesto slicno u 270wsm ili dr. srednji cal. u plastici?
Ajde dajte mi neki izbor rtfm. Taman se resim da kupim,mada mi se i ne zuri do sajma u N.S cu vec videti sta mi je za kupiti.
Sačuvana

А и последња три!
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #6 poslato: Март 21, 2011, 06:42:53 »

Vidi u Capriolu za stayer-a ako ti se svidja nešto ovako
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Март 21, 2011, 06:45:51 »

Ekstra je al je i poooskupa od ,,plasticne,, tike ili remingtona predpostavljam poooodosta. Svaba je to  sorry
Sačuvana

А и последња три!
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #8 poslato: Март 21, 2011, 07:20:10 »

whistle
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
virus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Март 21, 2011, 07:22:35 »

Hunter 017   Ja hteo nabaviti jedan sako 85 ali_ u Srbiji klinac niko ga ne uvozi ,pa se za sada prepakovao na jedan X bolt broving u inox verziiji preporucijo bih ti to ,ja se nadam da ce do kraja godine za  zimski lov biti moj sledeci partner . Inace broving mozes nabaviti u GROFU . hi
Sačuvana

lovac - prirodnjak
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #10 poslato: Март 21, 2011, 07:33:34 »

Hunter017 uzmi sebi ceski karabin model 550 sigurno je dobar svi ga hvale a nije preskup ovde kod mene kosta oko 850 eura.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Март 21, 2011, 07:34:37 »

I sa Tikom, i sa Sakom sam u najmanju ruku razocaran. Dosta para za previse problema, na jednoj Tikiki, i jednom Saku koje sam probao.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Март 21, 2011, 07:55:17 »

Ceska mi se ne svidja ,ove finske sad ne valjaju ,znaci nista ne vanja . Totalno sam zbunjen  wacko
Sačuvana

А и последња три!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Март 21, 2011, 08:25:35 »

Tikka je imala debelih problema sa ustima cevi i korozijom.. A Sako pravi prevelike grupe, debelo iznad onoga sto se ocekuje. I jos bia municiju.
Sačuvana
IgyBoy
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Март 21, 2011, 08:28:40 »

S korozijom imaju problema i ceza 550. Ako vam nije problem napisati s kojom municijom ste probali sako, i dali s motanim metkom ili kupljenim u ducanu?
Sačuvana

Zagorje moje nigdar ne bi menjal..Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti..
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: