DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 07:10:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristUzgoj i prehrana (Urednik: swift)Zimska prihrana sitne divljaci
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Zimska prihrana sitne divljaci  (Pročitano 117968 puta)
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #300 poslato: Јануар 10, 2015, 12:24:36 »

Odradili smo još jednu prihranu:

Porodična šetnja u prirodi

Fazani su se već poslužili

Mlađi sin se umorio ...
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #301 poslato: Јануар 10, 2015, 12:41:31 »

To hranilište je napravio predsednik LD, sekretar LD i još par lovaca, To je ogledni primerak i svaka grupa mora ovakvo da napravi umesto starih hranilišta najkasnije do 01.10.2015. LD obezbedilo materijal za izradu lovcima ostaje samo rad. Ovo je napravljeno od ličnih sredstava za primer. Pored tih hranilišta po grupama LD ima još deset hranilišta koja se popravljaju i održavaju na radnim akcijama, automatske hranilice 2 komada i čak 10 stalnih hranilišta za divlje svinje sa raznim vrstama hranilica.
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #302 poslato: Јануар 10, 2015, 12:42:27 »

Bravo za tatu i juniore , -tako se vaspitava podmladak
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #303 poslato: Јануар 11, 2015, 12:52:07 »

Hvala, dečaci imaju dobre urođene osobine, tj. lovački pedigre, sad polako stiču i radne osobine.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #304 poslato: Фебруар 06, 2015, 05:23:04 »

Интересатних ствари за прехрану дивљачи има на овом сајту.
http://brushbustersoutdoors.com/
Sačuvana

Нема живота пре кафе
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #305 poslato: Октобар 08, 2015, 11:16:33 »

Malo smo radili,mladi buduci lovac Nikola i ja.
Sačuvana
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #306 poslato: Октобар 08, 2015, 09:50:51 »

Malo smo radili,mladi buduci lovac Nikola i ja.

Tako i treba na vreme ih navici gde ima hrane  hi
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #307 poslato: Јануар 04, 2016, 02:36:02 »

Poslastica za fazane u ove zimske dane ...
Sačuvana
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #308 poslato: Мај 15, 2016, 06:32:19 »

Колеге храните ли још увек дивљач ? Нити има плодова са дрвећа, нити пољопривредних култура. Код мене у Војводини је све и даље голо. Зимус сам напунио 6 хранилица и направио 3 солишта.
А овог пролећа сам истресао овај највећи ловачки ранац кукуруза, јуче око пола тог ранца и направио још једно солиште. Планирам ускоро опет један ранац да истресем.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #309 poslato: Мај 15, 2016, 10:00:40 »

Ja preko cele godine bacam hranu zimi malo vise ali bolje da uvek ima.U jeku sezone ovsa pa kukuruza iako su imale divlje svinje izoblje hrane meni su dolazile na hraniliste.Ostala mi ta navika od kada sam napravio hranilista da uvek ima hrane i tako je uvek.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #310 poslato: Мај 15, 2016, 10:21:22 »

Ponovo smo kontra diktorni,Germanizacija a prihrana divljači ili privikavnje na gubilište.U germaniji je najstrože zabranjeno hraniti divljač pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #311 poslato: Мај 16, 2016, 12:22:19 »

U Austriji i Nemačkoj postoje hranilišta, solišta ali je limitrirano koliko sme najviše hrane da se nađe u tom hranilištu (neznam tačno ali radi se o par kg na primer kukuruza) ako inspekcija nađe više sledi kazna novčana.Sad ima ovde na forumu lovaca koji žive i rade u ovim državama i love tamo pa znaju razloge zašto je to tako.
Ja laički mislim da se radi o sledećem (uz ogradu da to možda nije tačno): Tamo su lovišta iscepkana ima lovišta veličine par stotina hektara, dosta lovišta veličine oko hiljadu hektara i slično, retka su lovišta kao kod nas od 5.000-10.000Ha i veća. I ako pogledamo biologiju određenih vrsta divljači vidimo da je njihov radijus kretanja odnosno njihov životni prostor zahvata i nekoliko takvih lovišta, i sada kada pi ''Peter'' iznosio džakove kuruza u svoje lovište od 300ha a ostali oko njega po Zakonu kilu kuruza, kod Petera bi se sjatila gomila divljači, zato su se lepo dosetili, može svi kila i amin, ko iznese više a inspekcija (nadzor) pronađe kazna drakonska i tačka.
Ako je drugačije molio bih da neko navede razlog jer me baš interesuje...
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #312 poslato: Мај 16, 2016, 04:42:08 »

Koja je svrha prihrane,da se divljač odvikne da sama traži hranu.G Čaušesku i G Broz su to odlično znali i to debelo koristili da dođu do trofeja svetskih prvaka.Obiđite hranilišta kada su pokrivena snegom pa pogledajte tragove, svi mogući predatori su se potpisali i oni znaju gde popušta koncentracija i gde je lak zalogaj. Verujem da ima stručnijih od mene koji mogu to mnogo bolje objasniti.Pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #313 poslato: Мај 16, 2016, 06:24:04 »

Bole mene brige....ja hranim kako ja hocu i koliko hocu jer placam svojim parama.Kada mi udruzenje bude finansiralo gorivo,hranu,iznosenje 1,5km na ledjima kad je blato ili gorivo za traktor kad je suvlje onda cu da razmisljam to tada volim kad su mi srnice buckaste i da gledam prasice kako mi spavaju ispod kosha kad se naruckaju.
Ceke koje sam pravio,kod svake ima hraniliste za 4-5 god kada sam na Kosmaju prvu ceku napravio pucao sam jedno nazime,kada sam napravio drugu posle 2god pucao jos jedno nazime,a nagledao sam se krda tako da je meni odstrel na zadnjem mestu.Srnecu divljac vise i nebrojim koliko je ima,lanad sva na broju bez gubitaka ima i sakala i lisica tako da te germanske teorije zavere kod mene jos nevaze.Nije Broz bio bez mozga kako drugacije na cekanju da odstrelis vepra sem na hrani kad su tu ostale prasice da ga mame ili u prolazu da se ocese gde i ostale ili u pogonu posto iscepa par gonoca sve ima svoju car ja volim izcekivanje.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #314 poslato: Мај 16, 2016, 07:31:03 »

Браво Мико, свака ти је на месту. Потпуно се лажем са тобом. Само што бих ја нагласио и да ми хранимо када се НЕ ЛОВИ, па у складу са тим не видим како ћемо угрозити дивљач или је довести на "губилиште".
Ја сам једини ловац из моје секције, а да то знам, који је пабирчио кукуруз и износио у ловиште. Можда је још неко али нисам чуо.
Када ловачка буду плаћали све то, онда могу и да кажу тако и тако се ради. Овако немају основу за то.
Мени исто као и теби, тако сам закључио, представља задовољство прехрана дивљачи. Јуче бацио кукуруз и видео такав траг вепра да у животу нисам видео већи. Буквално је траг као цела моја испружена шака и наравно сликао га. Оставио сам храну у његовој близини па нека једе ако се врати, а има и за остале.

Сутра бацам нову туру и и чистим од старе шта је остало јер се убуђало мало и видим да не једе дивљач.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: