DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159249 poruka u 7014 tema- 6814 članova - Poslednji član: Veselin

Јун 24, 2018, 06:30:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Soliste i jasle  (Pročitano 81121 puta)
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #120 poslato: Фебруар 28, 2016, 02:00:22 »

Dva covjeka, 4-5 sati rada, cca 20 eura materijala (ako izuzmemo ploce)...
Da nas je bilo vise ne bi bila gotova za duplo vise vremena >Cheesy
Mislim da je skroz ok Smiley
I nevezano uz ovu temu (a da se nadovezem na jednu drugu raspravu), radila su dvojica lovaca koji ne nose vojne uniforme u lovu nego 'skupu' opremu (oni koji ne vole i ne znaju raditi)...

Sačuvana
reze73
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #121 poslato: Фебруар 28, 2016, 02:18:53 »

Odličan!Svaka čast!  drinks
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #122 poslato: Март 05, 2016, 11:15:34 »

Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #123 poslato: Јун 18, 2016, 06:36:58 »

Ovo su moja solišta, staro (balon) i novo (panj) :

Sačuvana
Milan98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Август 06, 2016, 11:55:17 »

Lepo uradjeno, ima li neko ko u lovistu ima hraniliste za d.svinju pravljeno od bureta ili starog bojlera? Ubaci se zrnasta hrana, zavari sa obe strane i izbuse rupe zavisno od hrane unutra, i svinje guraju to ono po malo ispada i uvek se tu vracaju
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #125 poslato: Август 26, 2016, 04:27:38 »

Pozdrav svima,
Postavljanje automatske hranilice u LD Soljom Nova Crnja.Trenutno imamo deset komada ovakvih,plus standardne stare hranilice.Uskoro će većina biti ovakve,u koje uglavnom idu Bafijevi granulati.

Dobar Pogled
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: Април 03, 2017, 10:16:29 »

da  li je ko primijetio neku razliku ako su solila od nekog prirodnog  materijala  ili od  boca  i ostalih plasticnih stvari, da li se divljac  plasi od nap. boce jer to njoj nije  prirodno i kako je najbolje privuci divljac  na solilo , i gdje ih je najbolje postaviti,ako vec ne znamo kuda se tacno krece divljac
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: Април 05, 2017, 09:22:50 »

mi to ovako radimo a hranu razbacamo po zemlji sijeno u racve drveca tako nam se najbolje pokazalo

Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #128 poslato: Децембар 06, 2017, 05:10:59 »

Danas svratih da pogledam ...
Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #129 poslato: Децембар 21, 2017, 08:05:18 »

Malo popunili u matičnom društvu...

Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #130 poslato: Фебруар 07, 2018, 11:19:31 »

Moja Hranilica U Srbiji koja je 365 dana popunjena Hranom i siliste je tu u blizini.
redko kad Lovim u mojoj maticnoj sekciji ali iskoristim priliku da se vidim sa lovcima moje sekcije.
Ali je hratiliste redovno popunjeno hranom divljac u perijodu kad je hrana u oskudnom stanju redovno posecuje. U neposrednoj blizini sam podigao uz pomoc drugara i visoku ceku joja vise sluzi za osmatranje nego za lov.

Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #131 poslato: Фебруар 16, 2018, 07:53:55 »

Obilazeci i popunjavajuci solista,imao sam priliku da na par mjesta vidim havariju koji samo zlobni um moze da uradi.Devastirane hranilice,solista polomljena a ceke porusene. Pitam se samo kakav covjek to mora biti ili koje vaspitanje kucnog  odgoja usadjeno u djecu(ako su djeca)da to uradi. Nadam se da ce nekad neko vidjeti  te hrabre osobe na djelu,pa makar ih kamere uhvatile. Samo da se objelodani njihov profil ,jer je sigurno slucaj za posmatranje.
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #132 poslato: Фебруар 16, 2018, 09:29:15 »

Kod mene pre par godina naručeno da se izradi 5 pokrivenih jasli koje se mogu premeštati traktorskim prikolicama po potrebi. Za mesec dana ukradeno 3 i ako su postavljene tako da nisu vidljive sa seoskih puteva. Od tad samo improvizovane, em niko ne krade em se bolje uklapaju u ambijent.
A što se solišta tiče u vidu rasečenih plastičnih flaša okačenih na drvo, i meni nekako bodu oči.
Solišta mogu da se naprave u postojećim panjevima koji se odozgo malo izdube, ili od pruća pletenih korpi postavljenih u raklji drveta tako da se usled kiše i rose slani rastvor sliva po stablu.
Pozz...
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #133 poslato: Фебруар 16, 2018, 09:55:54 »

...ma to neki zaludan čobanin vidi da može da mu koristi kući za njegove ovce,koze...itd

Ja sam pravio za zrnastu hranu onako mala zgodna stane 50-ak kila hrane.Kačio na drva imam i slike na kameri ali nevredi nemožeš mu ništa.

Sad planiram jedno malo veće ali da ubetoniram metalni stub i nekako zavarim,fiksiram...neznam ni ja.
Meni su odnosili so u kamenu,u kolutovima,iz koša vadili kukuruz...itd.ko ih šiša nemogu oni da ukradu koliko ja mogu da iznesem Wink
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #134 poslato: Фебруар 16, 2018, 10:24:37 »

Jedan moj prijatelj tad reče " Nekako mi je lakše kad ukradu nego kad polome i unište, ne opravdavan al ovo ukradeno će neko da koristi a koju korist ima onaj ko nešto uništi, to je mnogo veći bolesnik od lopova, takvog ne bi
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: