DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

137963 poruka u 5850 tema- 5790 članova - Poslednji član: MikiF

Октобар 23, 2014, 02:23:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Krusik BK.  (Pročitano 11454 puta)
profesor306
Senior
Van mreže Van mreže

« poslato: Октобар 05, 2011, 12:58:28 »

Da li neko od vas koristi ovaj metak??? voleo bih da cujem misljnja kolega koji znaju nesto o ovoj municiji... interesuje me sacma 3mm za lov zeca kao prvi metak!!
  Za moju  pusku 16 cal. ne postoji metak bez koncentratora ili casice sem S&B koji mi se ne svidja nimalo, nisam zadovoljan... cuo sam da ovaj metak(BK) takodje nema casicu pa me zanima kakoav je u lovu , da li ima snagu-probojnu moc, posim itd..Huh?

Hvala
Sačuvana
Zlatar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 05, 2011, 03:56:05 »

Već tri godine pucam BK mada 8cu uglavnom,retko sam pucao drugi put do 30-35m možda i nisam,obara bez greške za fazana dovoljno. Nisu mi ovde slike zečeva,po celom telu ravnomeran posip od glave do repa i pad u kolut.Sačma ispod kože i plitko u mesu,nema lomljave kostiju.Sa koncentratorom ako zec dobije a to je obično pozadi,rastureni butovi,polomljene koske.
Ja ne menjam municiju,prvi obavezno BK a drugi zavisi od terena i šta se lovi.
Sačuvana
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #2 poslato: Октобар 05, 2011, 04:51:48 »

Odličan metak i ja ga u 3mm koristim za fazan i nikada mi nije trebao drugi metak, a drugi je super patak. Za zeca osmica i peglaj samo, odličan
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #3 poslato: Октобар 05, 2011, 07:42:04 »

Uzeo sam ga ove godine da ga probam po prvi put.Cuo sam za sve pohvale o tom patronu.Utiske prenosim odmah nakon prve nedelje lova 16.10.2011
Sačuvana
profesor306
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 06, 2011, 01:10:58 »

Uzeo sam ga ove godine da ga probam po prvi put.Cuo sam za sve pohvale o tom patronu.Utiske prenosim odmah nakon prve nedelje lova 16.10.2011
  vazi kolega cekam tvoje iskustvo iz prvog lova pa ako se i tebi svidja kupujem kod mene je otvaranje tek 30 okt. tako da cu videti kako si prosao.. najvise me zanima probojna moc, interesuje me koliko sacma penetrira u divljac!!?? imao sam losih iskustava sa S&B pogodim fazana na 20 metara on izbaci gomilu perija i nastavi ja mu opalim drugi dogodi se isto tako i pocne da aterira i odleti nekih 100 tinak metara, kada sam dosao opet do njega pas ga uhvati jer je bio prilicno slab i spor.. prilikom "obdukcije" video sam da mu je cela leva strana modra i imao unuterasnje krvarenje od udara ali samo su dva zrnca prodrla u njega ova ostala su samo udarila i nisu imala snagu da probiju perije i meso... tako da vise to ne koristim nikada zato me sado interesuje kolika mu je pronojna moc..
   Hvala vam kolega na savetima  verovatno cu se i ja vama pridruziti u koriscenju ovog patrona.. nadam se da ce biti uspesno...
Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Октобар 06, 2011, 11:59:32 »

Posle mnogo lutanja od prosle godine koristim hrvatski m-90 i prezadovoljan sam ,veoma brz metak do 35 m ne treba preticnaje ,cak i u hladnim danima . Lovio sam samo sitnom sacmom 8 i 10 . U par situacija probao sam po koji metak koji menjam sa kolegama Krusik specijal i mogu reci takodje da sam prezadovoljan , isti ili mozda cak i bolji je od pomenutog M-90 . Ove godine za probu pocinjem sa Krusikovim specijalom BK , dok cu povremeno ubacivati i sa korpicom , pa prenosim rezultate 16. Ako budu indeticni rezultati prelazim na Krusik , cisto ono da kupujemo domace  Wink

Inace S&B je najgori metak koji sam koristio u zivotu , na plasticne mislim ,corona i ne znam kako se drugi tip zvao . Bolji je bio i madjarski Nike Fiochi od toga , a ko je koristio ovaj Nike Fiochi onda zna o cemu pricam .
Sačuvana
arsa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Октобар 07, 2011, 07:34:04 »

Kolega nisam znao da je korona S&B toliko loša,ja kupio ćaletu jednu kutiju na sajmu scratch_ones_head
Sačuvana
Alovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Октобар 07, 2011, 07:49:41 »

Realno, Krušik pokriva ogromnu većinu potreba domaćeg lovca. Jedino su tanki u patronama krupnoće 4.5mm na gore i jedinačnim zrnima. Za lov prepelice, zeca, fazana i d.patke za najčešće kalibre realno ne treba ni jedna druga municija, ma kako fensi bila. Mislim, može, al' je čisto bacanje para.

U svakom slučaju, dobro je što je naše tržište municije otvoreno (što nije slučaj sa svim državama u okruženju, pogotovo onim koje imaju pretenzije da plasiraju proizvode na srpskom tržištu) - rezultat je da je posle privatizacije, Krušik ozbiljno shvatio domaće tržište (koje i te kako ceni kvalitetan sačmeni metak) i sredio, pre svega radnu disciplinu i odnos prema kontroli kvaliteta, tako da u zadnjih 3-4 godine prave, može se reći i više nego solidnu municiju  sa kojom mogu bez srama da stanu rame uz rame sa bilo kojim renomiranim svetskim proizvođačem.

Eto dokaza kako dobra privatizacija može da bukvalno preko noći dovede u red bahate državne fabrike koje su se zbog ranijeg monopolskog položaja sa visine odnosile prema domaćem kupcu.

Zastava je na redu ...
Sačuvana
profesor306
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 07, 2011, 10:36:27 »

Kolega nisam znao da je korona S&B toliko loša,ja kupio ćaletu jednu kutiju na sajmu scratch_ones_head

JA sam sa tim metkom pucao u jedan eramicki tanjir na nekih 30 koraka... tanjir sam stavio na jedno drvo pogodio sam ga , tanjir je pao sa drveta i tak tada se razbio na pola, sacma nije imala snage da polomi tanjir.... moj drug je pucao sa njim patke na jednoj bari -sreca pa je puycao patke pa je mogo da vidi sta se4 desilo sa sacmom, pucao je u vis po uglolom od 50% od prilike, a sacma je zavrsila nekioh 20 metara ispred njega u vodu, takoreci se samo izrucila iz cevi...
 JA ne znam mozda je to slucajnost ali ja vise to cudo ne stavljam u pusku.. koristio sam opnaj kartonski metak  koji je moram priznati preplep po izgledu iprelepo mirise posle opaljivanja iz njega ali to je sve sto je dobro sa tom municijom...!!!
   Zacudilo me je to da od sve municije ovde na forumu koliko postoje, nema teme o municiji BK. zato sam se malo plasio kako ce se ponasati taj metak jer nista ne znam o njemu..
  Jedva cekam ove kolege koje pocinju pre mene da love sa ovim  metkom da vidim kako ce da se pokaze...iskreno se nadam da ce to biti moj izbor sledecih godina... pozZ dobar pogled..
Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 07, 2011, 12:03:09 »

Samo jos jedna konstatacija , kvalitet Krusika je sad na zavidnom nivou ,ali ako neko cita ovo iz Krusika molio bih da dizajn ,kvalitet i dimenzije kutije odmah menjaju ! Raspadaju se ( sad mi prodavac uzeo selotep pa sa svih strana ih lepi da se ne raspadnu ) , kutija veca ,sira mozda i za pola cm , pa se sve drma u kutiji i seta , a dizajn kao da su dali nekom detetu da se igra pa da stavlja slike zeca,fazana na kutiju , natpisi bez veze , a to verovatno moze da odbije mnoge potencijalne kupce da kad vide kakva je kutija ni ne pomisle da kupe metak .
Sačuvana
Alovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Октобар 07, 2011, 12:14:50 »

Jeste!  good ... kutija je od tako nekvalitetnog kartona da je za plakati!  shout Malo da porade i na pakovanju proizvoda, mada im je donekle oprošteno zato što je realno pravi mali podvig da za tako kratko vreme poboljšaju sopstvenu ponudu na domaćem tržištu!

Ima mnogo lovaca koji su se žestoko opekli na Krušikove patrone u relativno bliskoj prošlosti, a ona o zmiji i gušteru još važi. Svaka sitnica je bitna da bi se povratilo poverenje domaćeg kupca koji je veoma probirljiv po pitanju municije (s'obzirom kakav nam je standard, pravo je čudo koliko je bogata ponuda najkvalitetnije svetske sačmene municije po prodavnicama).
Sačuvana
Kale1204
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Октобар 07, 2011, 06:53:25 »

Drago mi je su u krusiku poradili na kvalitetu.
Ja sam jedan od tih  koji su se opekli na krusikovu municiju,naime, pre dve godine sam koristio za zeca njihov specijal 3,5mm,kalibar 16 i nismo se nasli nikako,zec je redovno posle dva dobra pogotka odlazio 100,200 metara,a prilikom obdukcije vidim da je jadnik nafilovan sacmom od vrata do zadnjih nogu.Probao sam ponovo u sledecem lovu i opet dobri pogodci i opet isto bezanje... i zakljucak je:krusik nikako.
Sto se mene tice,neka se uhodaju jos godinu,dve pa cu razmotriti svoj stav o krusikovoj municiji.
Sačuvana
Miroslaw
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Октобар 07, 2011, 07:03:22 »

jel pustao neko Bk kroz hronometar bas me interesuje brzina ovog patrona ili ako neko zna iz neki drugih izvora neke podatke o pocetnoj brzini???
Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Октобар 07, 2011, 10:07:46 »

Oko ili nesto preko 400 m/s sigurno  :Smiley
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #14 poslato: Октобар 08, 2011, 08:42:29 »

Odlican je Krusik, lovio sam prepelice prosle sezone, ispalio nekih 400-500 patrona, Qualia, prezadovoljan, za neke promasaje krivim sebe, municija radi perfektno (mada nije bila opcija bez koncentratora tamo gde sam kupovao).

Ovaj BK, je odlican za fazana, na bliza odstojanja, verovatno ima i lep posip. Resio sam, ove sezone pucam krusik (fazan, zec) iako volim italijanski fenseraj  lol
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: