DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 07:42:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaGoniči i Tragači po krvi (Urednik: #)Srpski Trobojni Gonic popularan u nasem narodu kao TROBOJAC
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Srpski Trobojni Gonic popularan u nasem narodu kao TROBOJAC  (Pročitano 29411 puta)
milosilickg
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Sitan ali dinamitan

« poslato: Септембар 17, 2011, 12:20:57 »

Vidim da su na ovom delu foruma zastupljene sve rase gonica samo nema Srpskog trobojnog gonica.Mlad sam u ovom sportu ali sam nabvio jednog trobojca odusevljen sam koliko je to plemenito i lepo kuce.Dajte neki komentar o uzgoju neku sliku komentar o obuci....
Sačuvana
milosilickg
Junior
**
Van mreže Van mreže

Sitan ali dinamitan

« Odgovor #1 poslato: Септембар 17, 2011, 06:40:11 »

Evo mog stenca 8 meseci...
Sačuvana
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #2 poslato: Септембар 17, 2011, 07:03:18 »

cuvaju ih kolege iz grupe sada su po 13m rade extra svinju ubacicu slike..licno ja nisam bio odusevljen tom rasom  cuvao sam jednog 2 god. radijus kretanja 50m od mene zato je trag radio i pratio makar bio star par dana,, nisam mogo da ga naucim da se odvaja  zato sam ga udaljio,,,,
Sačuvana

*mp153/12-89*
milosilickg
Junior
**
Van mreže Van mreže

Sitan ali dinamitan

« Odgovor #3 poslato: Септембар 26, 2011, 11:39:35 »

Interesuje me jer je ova rasa zastupljena slabo kod nas zato sto je losa ili niko ne zeli da komentarise o ovoj rasi
Sačuvana
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #4 poslato: Септембар 26, 2011, 07:38:29 »

star je 10 mes. uzet iz Cacka od Tome Boskovica..
Sačuvana

*mp153/12-89*
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #5 poslato: Септембар 26, 2011, 07:43:16 »

slike su kad je imao 8 mes,radi extra svinju u gateru,,nadam se da ce ove sezone imati vatreno krstenje drinks drinks
Sačuvana

*mp153/12-89*
miroslav79
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Септембар 26, 2011, 10:07:00 »

Do prosle godine sam imao dve zenke ove plemenite rase ali sam zbog raznih zabrana i ubijanja od strane ludaka iz drugih LU prestao da ih drzim i poklonio jednom prijatelju.I dalje stojim iza toga da je najbolji lov sa gonicima i najlepsi dozivljaj ali eto bolje da se povucem nego sutra da jurim budalu koja digne pusku na njih a verujte mi sve ih je vise bar kod mane u lovistima iako zakon zabranjuje ubijanje pasa.Psi Tome Boskovica mi se mnogo svidjaju eksterijerno ali nisam imao priliku da ih vidim na terenu,a slike mojih trobojko mozete videti na temi psi gonici za lov zeca i njihova obuka.Pozdrav goniclijama drinks drinks drinks
Sačuvana
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #7 poslato: Октобар 01, 2011, 02:45:07 »

evo malo videa za ljubitelje ove rase.lijepi su ali u mom kraju se nesto nisu pokazali ali hi.http://www.youtube.com/watch?v=zmKsonYNJYY&feature=related
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #8 poslato: Октобар 02, 2011, 04:22:06 »

trobojci gone zeca.samo ne znam jesu li ovo nasi trobojci ali su nisti kao oni,sve u svemu dobra ,,muzika``. sarcastic
Sačuvana

dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #9 poslato: Октобар 02, 2011, 04:23:03 »

trobojci gone zeca.samo ne znam jesu li ovo nasi trobojci ali su nisti kao oni,sve u svemu dobra ,,muzika``. sarcastic
http://www.youtube.com/watch?v=8OF6a4_MjuE&feature=related
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 13, 2012, 10:21:37 »

Prvi ker na slici je lepo odhranjen i ocuvan ali je nadgradjen.Drugi ker ima lepu glavui uvo ali je nadgradjen i ima slaba ledja  i u slabimnskom delu je predug sto jekod te linije slaba tacka kod vecine vidjenih.
 Gledajte da imate kerove sa jakim ledjima jer ako su u slabinskom delu predugi i sa sedlastim ledjima u lovu nece moci dugo da teraju....
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 14, 2012, 09:58:37 »

Ker treba biti dobro upakovan od lovne linije i mora imati prirodno jaka ledja a ne ledja slaba koja treba istrcavanjem popravljati i utezati.Kada rukom ledja odozgo pritiskate [blago ] ona se moraju vracati  u pocetno stanje kao opruga.treba imati dobro uglovane prednje i zadnje noge ,makazasto i potpuno zubalo,dobro usadjenih i nosenih usiju,oko kestenjaste boje,korektnooblikovanog i uglovanog vrata  naglasenog grudnog kosa mora imati ravna i jaka ledja dobro nosen rep, potpunu belu ogrlicu a  mera njegove duzine nesme  biti veca od njegove visine vise od deset procenata.
Nema kera bez mana  ali  svi se moramo truditi da  standard bude zadovoljen .Kod kerova sa ogrlicom belom i visokim belim carapama eventualni nedostaci izlaze na videlo kao sto su crne ili braon tacke po vratu ili nogama na belinama , sto se smatra za tesku manu   .Beline nesmeju preci jednu trecinu tela .Ovaj ker na slici to zadovoljava ali bi trebao da ima manje crne oznake na glavi .
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 14, 2012, 10:05:20 »

Sliku dvaput smanjujem ali nazalost ni sada je nemogu poslati.To se jedino desava na srpskim forumima i mislim da bi admini trebali nesto menjati po tom pitanju.Na drugim forumima  sve to ide bez problema  .....
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 15, 2012, 08:52:38 »

Probaj ovako: http://www.lorist.co.rs/new/forum/index.php/topic,173.0.html
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 15, 2012, 02:47:24 »

Lako je tebi Sale kad znas  i umes. Probao sam i upetljao se, slabo se snalazim sa ovo sokocalo .Sacekacu drugara da se vrati sa posla pa ce mi on pomoci da smanjim i postavim sliku.
Trobojni gonici su nepravedno zapostavljeni u zadnje vreme  ima jako malo kvalitetnih pasa.Prodaju se preko granice ,a i sto lopuze pokradu u lovistu i iz dvorista takodje zavrsava preko..I ja sam ostao samo na lovnim psima jer su mi uginuli i Astra i Bobi a ono sto sam poklonio drugarima u  kraju gde lovim je pokradeno  u lovu...Trebamo se svi truditi da  su nam kerovi i   izlozbeni i radni koliko to na prvi pogled izgledalo tesko.  Retko lovci tako gledaju na stvari obicno im je vazno da teraju pa pare i ukrstaju radne kerove razlicitih rasa...To je velika greska koja ce nas sve skupo kostati...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: