DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 05:16:41
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: "Warne" montaže...  (Pročitano 13997 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Март 29, 2019, 09:35:47 »

U velikoj vecini slucajeva moze se stanje popraviti  ako prstenovi nisu kako rekoste saosni.A nece biti saosni ako je izmedju ostalog sina kriva [ ako je u pitanju jednodelna] ili ako su dve a nisu u pravcu.
Pa ako nisu u pravcu moraju se dovesti da jesu i tako postaviti da posle pritezanja vijaka tako i ostanu..
Isto tako i ako je jednodelna sina ona mora ostati  prava posle njene  montaze i pritezanja vijaka..
A honovanje , pa kod Warne  prstenova je to malo teze izvesti ali ako za time ima potrebe  nije i nemoguce.

Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Март 31, 2019, 09:12:57 »

Samo ako su sanduk+baze(šina)+prsteni + tubus optike 100% u merama obezbedićeš maksimalno naleganje...
Ako samo jedna pozicija nije(a najčešće nisu 2-3) eto problema...
Iz mog iskustva samo kombinacija najskupljih (karabin-montaža-optika) moglo je da ima adekvatno naleganje i bez honovanja i to ne uvek...
Vertikalnu prsteni mnogo su osetljiviji na navedene greške... Kod njih ili nemaš potpuno naleganje na bazu ( šinu) ili na tubus optike.....
Može se uglavnom i to kod njih ispraviti ali sa mnogoooo više rada i pasovanja nego kod klasičnih horizontalnih ... Plus imaju i druge mane ali ne bih sad naširoko o njima ... Lično ih izbegavam i nikom ih ne bih preporučivao... Jeftini jesu... Ali ima i drugih jeftinih a mnooogooo boljih... Doduše naj skuplji su uglavnom i naj bolji, na žalost.
Pozz...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Март 31, 2019, 12:10:11 »

Pa najskuplji  jesu dosta kvalitetni ali i oni nisu savrseni.Zeznu  kod sklapanja u fabrici.Ja neverujem u savrsenost nijedne montaze pa obicno pre montiranja optike  na njih sve razmontiram i proverim.
A nema nijedne  bez greske pa makoliko da kosta.Svaka zahteva pre montiranja optike  male dorade.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #48 poslato: Април 02, 2019, 02:13:54 »

A šta bi postigao honovanjem vertikalnih Warne prstenova???
Niti sam ih honovao niti čuo da iko jeste... Ako fabrički karabin-baza-prsteni kod ovog tipa montaže nisu saosni i nemaju dobro naleganje na tubus optike, nema ispravke ... Honovanje uzaludan posao...

a ko je rekao, sem tebe , da nemaju dobro naleganje. Vidš, ja imam drugačija iskustva za model koji ide na picatinny šinu... Bez ikakvih problema. Ok, možda imam sreće,  ali i dalje mi nije jasno zašto ne mogu da se honuju jer imaju vertikalnu podelu. Sve je stvar alata, zar ne.

hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: