DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:06:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: "Warne" montaže...  (Pročitano 13998 puta)
Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #15 poslato: Септембар 04, 2011, 07:35:26 »

Ako mislite na moju Leupold montazu, QR je na 375 H&H, medjutim
kako sam skinuo meh. nisane i nemam nameru da vise menjam optike na njemu
je mi trebaju za druge puske, narucio sam kao sto sam napisao
Warne maxima base M902/830M i Leupold PWR prstenove (LOW).
Mislim da ce to ispasti OK.
Ovo sam uradio nakon Bogdanovog pisanja o QR i uopste o Leupoldu.
Mislim da covek zna sta govori kad su optike i montaze u pitanju.

p.s. Sa QR nisam imao problema.
Kome treba QR za M70 sa 30mm HIGH prstenovima nek se javi Tozi, ove moje proverene
poslacu njemu.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #16 poslato: Септембар 05, 2011, 11:45:48 »

Možda ova baza za ZASTAVIN M70?
http://www.kenfarrell.com/YUGO-48-1-0.html

ili ova...
http://www.kenfarrell.com/MAU-98-1-0.html
ili ova...
http://www.kenfarrell.com/MAU-96-1-0.html

ili.....? Buni me to što ni tu nema da fiše Mauser FN, što je sigurica da paše, za ove druge oznake Mauser-a nemam pojma koja ide...

ova..

http://www.kenfarrell.com/MAU-98-1-0.html

I Bogdan je u delimicno u pravu. Za ovu montazu moraju fabricke rupe na tvojoj pusci biti izbusene po propisu. Ako nisu...postaje problem. Kod Zastave, na M-70, svaki peti karabin je ukrivo izbusen.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 06, 2011, 03:26:54 »

Dobro je izbušen, karabin je urađen kako treba, ni cena nije bila standardna, a to je i Toza potvrdio već, sa rupama i sandukom nema nikakvih odstupanja  hi
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Септембар 08, 2011, 10:01:57 »

Ako je i rastojanje izmedju prednjih i zadnjih rupa u redu, onda nema boljeg resenja od jednodelne montaze..

Samo, nece biti da je za M70 prava ta za Mauzer 98.. Pravo resenje bi trebala da bude ova..

http://www.kenfarrell.com/scan/fi=products/st=db/co=yes/sf=category/se=FN%20Mauser/op=eq/sf=prod_group/se=Scope%20Mount/op=eq.html
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 08, 2011, 11:44:09 »

Ovo su moji omiljeni i zbog vertikalne veze se jako lako montiraju tj nem nerviranja oko pomeranja optike kod srafljenja.
http://www.midwaydeutschland.com/apps/eproductpage.exe/showproduct?SaleItemID=918191
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Септембар 09, 2011, 07:14:46 »

To moze samo ako koristis jednodelnu montazu, a i tada nisu najbolje resenje. Vertikalno raseceni prstenovi ne mogu da se honuju, i zato nikada nisu savrseno u osi..

Montaze na sledecim slikama tipa su uvek najblji izbor na jednodelnoj bazi.

Ako moraju pojedinacni prstenovi., ovaj tip, bez obzira ciji pravi najmanje problema u montazi

No, ako postoji za taj odredjeni model puske, i optika ne treba da se skida, od Reaper montaze nema bolje. Ni za kakve pare. Naravno, za Zastavu se ne pravi.

Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Септембар 09, 2011, 04:12:05 »

Posto koristim dvodelne baze i upravo mi je dosla warne-weaver za browning blr pa ce svakako i da se lepi baza sa dvokonponentnim lepkom.
Citao sam interesantnu info o lepljenju gde nemacki puskari preporucuju da se pre lepljenja povrsina za to namemenjena tretira sa grafitnom olovkom te se lepak lako skida i neprave se ostecenja na pusci posto se bez tog tretmana jedino grejanjem moze konpletno odstraniti lepak.
Skoro na svim karabinima imam dvodelne warne sa pomenutim prstenovima i posle x ispucanih metaka i vrlo intenzvnog lova nikad nisam imao problem.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Септембар 11, 2011, 07:59:40 »

Ti si bas patriota.. Poredis BLR i Zastavu..

St se lepljenja tie, nemac pravi bedding umesto lepljenja. No lepljenje, uz odmascivanj povrsine je daleko bolje.
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 13, 2012, 07:02:36 »

Warne fiksna ili skidajuća na CZ 550? Tubus neće biti više od 42mm.Ima li neko konkretna iskustva?
Sačuvana
Alovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 13, 2012, 06:35:58 »

Za cz550 na tržištu nemaš nižu montažu od Warne-a medium. Imaš skidajuću i fiksnu varijantu. Skidajuća radi ko Doxa, to jest perfektno drži nulu. Iz ličnog iskustva pričam.

Kod nas ima nekoliko montiranih na 9,3x62 koje rade besprekorno, to jest niko (uključujući i moju malenkost) se ne žali.

Prihvat prstena, to jest baze na CZ550 su izuzetno precizno izfrezovane na CNC-u (inžinjeri iz Zastave, obratite pažnju!  punish), tako da apsolutno nema potrebe da se honuju kvalitetni prstenovi (a i ne preporučuje se nikako da se honuje Warne, s'obzirom da su vertikalnog dizajna i takođe glodane na CNC-u). Jedino se mogu posuti kalafonijumom ili koristiti trake protiv proklizavanja optike, mada je obrada prstenova fabrički toliko dobra da nema potrebe za tim. U svakom slučaju, ko je paranoidan da mu optika ne prokliza, može da ovo odradi.

Znači za CZ550 (i CZ527) su verovatno najbolje moguće rešenje na tržištu (za normalne pare). Tu je i Tally, koji je nešto skuplji i u određenim krugovima veoma cenjen, ali je neznatno viši od Warnea. Ako neko ima kinte za bacanje, EAW pravi sijaset odličnih rešenja za CZ550.

Jedino bi trebalo da osoba koja montira prstenove ispoštuje proceduru, to jest korake prilikom montiranja, s'obzirom da se radi o vertikalnom dizajnu. Za prvu pomoć ima i na youtube-u kako, mada ako nekom treba video pomoć, preporučuje se puškar ...

Nema greške sa Warne-om!
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 14, 2012, 08:17:18 »

Ako drži 9,3x62 držaće,valjda,i .270w clapping.Bitno je da su baze čvrste i da se ne pomjeraju pri skidanju,mada ja nikad ne skidam optiku,osim kad je prodajem.
Sačuvana
dock
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Август 28, 2012, 08:51:37 »

Za cz550 na tržištu nemaš nižu montažu od Warne-a medium. Imaš skidajuću i fiksnu varijantu. Skidajuća radi ko Doxa, to jest perfektno drži nulu. Iz ličnog iskustva pričam.

Kod nas ima nekoliko montiranih na 9,3x62 koje rade besprekorno, to jest niko (uključujući i moju malenkost) se ne žali.

Prihvat prstena, to jest baze na CZ550 su izuzetno precizno izfrezovane na CNC-u (inžinjeri iz Zastave, obratite pažnju!  punish), tako da apsolutno nema potrebe da se honuju kvalitetni prstenovi (a i ne preporučuje se nikako da se honuje Warne, s'obzirom da su vertikalnog dizajna i takođe glodane na CNC-u). Jedino se mogu posuti kalafonijumom ili koristiti trake protiv proklizavanja optike, mada je obrada prstenova fabrički toliko dobra da nema potrebe za tim. U svakom slučaju, ko je paranoidan da mu optika ne prokliza, može da ovo odradi.

Znači za CZ550 (i CZ527) su verovatno najbolje moguće rešenje na tržištu (za normalne pare). Tu je i Tally, koji je nešto skuplji i u određenim krugovima veoma cenjen, ali je neznatno viši od Warnea. Ako neko ima kinte za bacanje, EAW pravi sijaset odličnih rešenja za CZ550.

Jedino bi trebalo da osoba koja montira prstenove ispoštuje proceduru, to jest korake prilikom montiranja, s'obzirom da se radi o vertikalnom dizajnu. Za prvu pomoć ima i na youtube-u kako, mada ako nekom treba video pomoć, preporučuje se puškar ...

Nema greške sa Warne-om!

Nema greške sa Warne-om!

Posedujem CZ550, recite mi gde bih mogao da kupim Warne montazu?
Sačuvana
night22
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Октобар 05, 2012, 08:06:49 »

I ja bi volio da čujem odgovor na isto pitanje, gdje da je kupim? Oni što je imaju ne šalju u Bosnu! Ovo mi treba:
http://www.midwayusa.com/product/166523/warne-30mm-permanent-attachable-ring-mounts-cz-550-brno-602-19mm-dovetail-matte-medium
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 05, 2012, 08:20:04 »

Možda švapski ili austijski ebay,naravno preko kumova,rodbine,prijatelja koji su tamo.
Sačuvana
Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #29 poslato: Октобар 05, 2012, 09:14:06 »

I ja bi volio da čujem odgovor na isto pitanje, gdje da je kupim? Oni što je imaju ne šalju u Bosnu! Ovo mi treba:
http://www.midwayusa.com/product/166523/warne-30mm-permanent-attachable-ring-mounts-cz-550-brno-602-19mm-dovetail-matte-medium

http://kinneysshootingsupply.com/warne-cz550-14bm-30mm-matte-black-medium-rings-p-752.html
platis Visa karticom.
Postarina je 10.35 dolara.

Ja sam uzimao u BG.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: