DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

136483 poruka u 5726 tema- 5705 članova - Poslednji član: bukimilos

Јул 23, 2014, 07:55:07
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristSitna divljač (Urednik: swift)Lov Poljske Jarebice(perdix-perdix)
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Poljske Jarebice(perdix-perdix)  (Pročitano 29433 puta)
Stefan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #30 poslato: Октобар 11, 2008, 11:03:07 »

U Nisu se love dva dana, a ima ih u stvarno velikom broju.
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Октобар 12, 2008, 10:16:56 »

U Nisu sam bio pre par meseci, moji lovacki koreni poticu od Nis. i zakucao sam na vrata udruzenja i tom prilikom doneo foto mog cukundede iz 1919 sa ekipom iz Nisa. odusevljeni su bili slikom, na kraju se ispostavilo da je na slici i izvesni Kalca(za koga sam mislio da je proizvod Sremceve maste), verujem da je ista sada izlozena u udruzenju. Tom prilikom sam upoznao -cini mi se Misa(sekretar) i stvarno je bio gosttoljubiv i ok. On mi je i rekao za dan lova, i tom prilikom me pozvao.
mada mi je ostao duzan neke informacije vezane za cukundedu!!Pozz
Sačuvana

Dobar pogled!
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #32 poslato: Новембар 18, 2008, 04:38:46 »

Vidim da je Oskar naveo ovo kao temu u novom broju Lorista ali bih malo vise o tome ovde!Radi se o tome da je u mom kraju doslo do istrebljenja jarebice ili kako vec uglavnom ja je nisam video na tim prostorima dugo!Neko se nece sloziti samnom i jos uvek tvrde da ih ima ali gde ???Opet ostavimo to na stranu,ja sam u razgovoru sa mojim prijateljima i istomisljenicima pokusao da nadjemo resenje kako bi je ponovo nastanili na tim prostorima ali nismo sigurni u efektan rezultat toga pa sam hteo sa vama da pokusam da pronadjem najbolje resenje i najbolji nacin kako to da odradimo!Inace radi se o LD Dunav Grocka,u mom lovistu nema zitarica,sve je uglavnom pod vocem i neznam kako bi je zadrzali na takvom terenu preko cele godine!?Da li je dovoljno samo pustiti nekoliko maticnih jata i prehranjivati ih preko zime ili postoje jos neke tajne oko nastanjivanja?
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #33 poslato: Новембар 18, 2008, 04:49:36 »

Ako negreshim, odavno smo imali ovu temu nachetu..  Undecided
Sačuvana

Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #34 poslato: Новембар 18, 2008, 05:07:37 »

Ako negreshim, odavno smo imali ovu temu nachetu..  Undecided
Ima LOV JAREBICE u kojoj je napisano ponesto o tome na podrucju Nisa,Prokuplja...vidim da je ovo problem na vecini teritorija u Srbiji,ako sam pogresio sto sam otvorio nov post neka neko prebaci tamo gde bi ustavri trebalo uz izvinjenje naravno!
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #35 poslato: Новембар 19, 2008, 03:19:46 »

Sa ponosom mogu da kazem da smo puni sa jarebicom! Toliko je ima da je skoro neverovatno! Narocito pored Morave i Nisave, ima je i u brdsko-planinskom podrucju, ali znatno manje. Nekako mi se cini, sto je naj cudnije, da ih iz godine u godinu ima sve vise! Sto me iskreno raduje! U nekoliko lovista oko Nisa sam cuo da je drasticno smanjen broj jarebice, mislim da je posledica komercijalnog lova. U Nisu cak ni goste ne mozemo da pozovemo u lov na jarebicu, a lovimo je samo dva dana godisnje! Do skoro je to bilo samo jedan dan godisnje!
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Nenad_1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Новембар 19, 2008, 03:32:54 »

Nazalost ne mogu da se pohvalim kao Nikola. U lovistu u backoj gde lovim prosle godine sam video jedno jato od destak komada i pre dve nedelje dok smo lovili zeca jedno jato iste velicine. jarebica se ne lovi ali i pored toga je nema. Stariji pricaju da su je svojevremeno hvatali mrezama i da ih je bilo jako puno. Nestanak objasnjavaju nestankom salasa i primenom herbicida.
Sačuvana
sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Октобар 15, 2010, 10:32:00 »

Posto vidim da u ovoj temi nije pisano nista odavno, a jarebice nemam u lovistu, pa bih  volio cuti tudja iskustva vezana za unosenje jarebice u loviste.
Ja se sjecam poslednjih jarebica negdje prije desetak i vise godina, a posto sam zavolio lov sa pticarima volio bih da je ima zbog treneninga pasa i ljepote i atraktivnosti te ptice i svakako da pokusam da proguram svoju ideju za unapredjenje lovista u kome lovim.
Mislim da cu uspijeti progurati ideju da lovacko drustvo iduceg proljece ubaci odredjen fond te divljaci, a da prethodno dobro ocistimo teren od predatora. Interesuje dali ima neko ovde ko moze da mi napise neko svoje iskustvo vezano za takav poduhvat, koliko divljaci uopste prezivi, dali moze divljac ta da nastavlja reprodukciju ?
Unapred hvala!
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Октобар 15, 2010, 11:47:18 »

Posto vidim da u ovoj temi nije pisano nista odavno, a jarebice nemam u lovistu, pa bih  volio cuti tudja iskustva vezana za unosenje jarebice u loviste.
Ja se sjecam poslednjih jarebica negdje prije desetak i vise godina, a posto sam zavolio lov sa pticarima volio bih da je ima zbog treneninga pasa i ljepote i atraktivnosti te ptice i svakako da pokusam da proguram svoju ideju za unapredjenje lovista u kome lovim.
Mislim da cu uspijeti progurati ideju da lovacko drustvo iduceg proljece ubaci odredjen fond te divljaci, a da prethodno dobro ocistimo teren od predatora. Interesuje dali ima neko ovde ko moze da mi napise neko svoje iskustvo vezano za takav poduhvat, koliko divljaci uopste prezivi, dali moze divljac ta da nastavlja reprodukciju ?
Unapred hvala!
Bas je to razlog zasto je ovo atraktivna ptica za lov, nije moguce naseljavati je iz vestackog uzgoja, tj. moguce je, ali samo za lov, dalja reprodukcija u prirodi nije moguca... Inace bi ovo primenjivali svuda u evropi... Zato su tereni jugo-istocne srbije atraktivni za obuku pasa i lov ove divljaci!  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« Odgovor #39 poslato: Октобар 15, 2010, 01:37:20 »

Nidzo ako ja zimus dojdem i razvucem mrezu tamo gde sam ih letos vidjao u velikom broju, sa mislis oce li se reprodukovati na mojim terenima posto nisu iz vestacke reprodukcije.
Dali je neko probao tako nesto, uhvaceno jato recimo u Nis prebaciti na drugi teren, mozda bi nastavila sa reprodukcijom jer je jato celo i vecina parova zajedno. 
Sačuvana

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Октобар 15, 2010, 02:01:07 »

Nidzo ako ja zimus dojdem i razvucem mrezu tamo gde sam ih letos vidjao u velikom broju, sa mislis oce li se reprodukovati na mojim terenima posto nisu iz vestacke reprodukcije.
Dali je neko probao tako nesto, uhvaceno jato recimo u Nis prebaciti na drugi teren, mozda bi nastavila sa reprodukcijom jer je jato celo i vecina parova zajedno. 
Nisam dovoljnoi strucan da dam odgovor, ali mislim da ukoliko je to moguce da bi italijani ooodaaavno to primenjivali!   scratch_ones_head  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Октобар 15, 2010, 02:14:00 »

Kod nas,a to je granica izmedju Zapadne Srbije i Sumadije,ravnicarski predeli,nema je odavno.Od kako sam poceo da idem u lov,a ima 15 godina od tada,nije se lovila a na terenu je bilo 2-3 jata od po 10-ak jedinki.Sada nema nijednog.A,opet fazana iz prirodne reprodukcije ima u odlicnom broju i tako iz sezone u sezonu.Sta bi moglo da bude uzrok tome,mozda povrsinski kop i neprestani zvuci bagera i traka za odlaganje jalovine?
Sačuvana
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Октобар 15, 2010, 02:41:49 »

Mislim da nece biti nikakvih problema ako im staniste odgovara i ako imaju dovoljno hrane i uslova za reprodukciju.. Sa zecevima je malo drugacije, sa jarebicom mislim d anece biti problema........

Pozdrav  beach
Sačuvana
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Октобар 15, 2010, 03:04:22 »

Naseljavanje uhvacenih jarebica bi sigurno bio najsigurniji nacin,ako staniste odgovara,kako kaze kolega Nesonix.Ali,prvo bi trebalo utvrditi dali su jarebice na tom terenu u proslosti bile prisutne i zasto su nestale.Ako je u pitanju nebriga coveka{uznemiravanje,upotreba pesticida,nekontrolisani lov,izostanak zimske prihrane i sl.}i prekomeran broj predatora,onda od toga nema nista.
sve u svemu lako nestaju,auzasno se tesko obnavljaju.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Октобар 15, 2010, 03:13:34 »

Mislim da nece biti nikakvih problema ako im staniste odgovara i ako imaju dovoljno hrane i uslova za reprodukciju.. Sa zecevima je malo drugacije, sa jarebicom mislim d anece biti problema........

Pozdrav  beach
Konsultovao sam Upravnika LU Nis Stojanovic Nebojsu, koji takodje kaze da ovo daje rezultate, vec se primenjuje u svetu,  ali u nedovoljnoj meri... dok kod vestacke reprodukcije u trecoj generaciji nece da lete, vec samo trce (iskustvo iz prakse), a jaja legu razbacana po terenu a ne u gnezdu!  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: