DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:10:03
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Metak 1050 bara  (Pročitano 44850 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #135 poslato: Јануар 22, 2016, 07:19:19 »

To sto pise nepise bez  veze.A i na cevima odozdo nepise tek onako na koliko bari je ispitana cev .A  ispituje se uvek sa pojacanim punjenjem.Imate dosta toga ovde na forumu napisano pa procitajte.
Nesto ranije sam pomenuo pusku  Sentetijen D Mas model robust.Ipitana je na 1200 bari a ima standardno busenje 12x 70.
Na oruzju nijedan zig ili broj nije tu tek tako.A to sto vam pricaju po prodavnicama trgovci...
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #136 poslato: Јануар 22, 2016, 08:49:26 »

Skoro sam siguran da prodavac ima na umu tvoju dobrobit a ne svoju zaradu... haha
Zameni to sa nekim kolegom ko ima noviju tanđaru...a on tebi neka kupi nešto što ti paše...10bari je možda na papiru malo ali nije...
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #137 poslato: Јануар 23, 2016, 12:24:10 »

Tormentacija se po pricipu radi 30% vise od onoga sto pise.Kolege bez problema pucaju tog miraza iz TOZ-A i iz IZ-A.
Na turkinjama pise 1250 bar-a,a brave i kljucevi nista nisu bolji nego kod starijih modela ruskih sacmara na kojima pise 650 bar-a.
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #138 poslato: Јануар 23, 2016, 10:46:40 »

Pa  uz duzno postovanje  negleda se samo koloko je sta debelo nego  i od kog materijala je napravljeno.To jest od koga celika pa nacin bravljenja   kvalitet pasovanja  to jest ulozenog rucnog rada koji je za vrhunski kvalitet neophodan.
A priznacete bolje je ispostovati napisano negoli praviti eksperimente sa zivim ljudima  " lovcima" drzeci se principa ma Rus je to napravio moze se iz toga sve pucati sto moze da stane u leziste.
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Јануар 23, 2016, 12:49:15 »

Upravu ste, ja sam zvao da pitam da mi zemene i objasnio im sta kako. Oni kazu da je to standardna municija i da ne gledam to sto pise, a to pise zato sto na zahtev, tog prodavca gde sam kupio, Mirage im isporuci jace punjenje.
Druze i na tarabi je pisalo p...a pa jedan polomio k..c!
Ako na patronu to pise znaci da je metak sa pojacnim pritiskom i nije problem da ga ti pucas ali lepo ti u ovoj temi pise o toj municiji i par kolega ti je ovde i strucno objasnilo da ta municija nije bezbedna po tvoju pusku i tebe. Na tebi je da cinis sa time sta ti je volja,ali vecina ti ovde misli dobro i daje ti dobronamerne savete!prodavci su tu da prodaju robu i to im je posao tako da me to od njih ne cudi!I meni je jedan prodavac isto uvalio takvu municiju od tog proizvodjaca otac je opalio dva metka iz IZ27 i  ostale je hteo da pobaca jer kaze kad do sada nije unistio pusku nemora ni sada!Ja sam ih posle sagoreo iz 153 i veruj mi nikada ih vise nisam kupio! hi
Sačuvana
Vlada_hunter
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Јануар 24, 2016, 02:16:09 »

Ok, hvala vam. Necu da rizikujem i da eksperimentisem. Posto nece da mi zamene u radnji gde sam kupio, neka stoje za neku noviju ruskinju, a mozda ih i prodam. U svakom slucaju hvala najlepse.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #141 poslato: Јануар 24, 2016, 10:56:02 »

Vlado ne nagovaram te,prenosim ti licna iskustva moji prijatelji pucaju tog Mirage iz IZ 18,iz TOZ-a,zadnjih godina bez ikakvog problema,mada ima ona stara NEMOJ PA SE NEBOJ.
Sačuvana

vajsmiler
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Јануар 21, 2017, 02:55:22 »

Pozdrav prijatelji, ja sam se takodje malo zeznuo pri kupovini patrona. S obzirom da je sezona lova na divlje guske, na preporuku prodavca kupio sam patrone Baschieri Pellagri Mythos Semimagnum u kalibru 12/70, sa punjenjem od 40 grama. Na njihovom sajtu piše da ti patroni razvijaju pritisak od 850 bara. Ja  lovim sa Simson Suhl 100e bokericom čije je ležište 12/70 a na njoj ne piše koliki pritisak trpi. Takodje imam i IŽ 54 na kojoj piše da trpi pritisak od 700 bara. Pročitao sam šta se pisalo na ovu temu,  pa me interesuje da li bih smeo sa da pucam sa ovim patronima ? Imam ih svega 10 komada, taman to da ispucam pa da predjem na neku slabiju municiju...
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #143 poslato: Јануар 21, 2017, 04:50:32 »

Obzirom na godinu proizvodnje obe tvoje puške su testirane na maximalni pritisak od 850 bara.
To što na IZ 54 piše 700 bar (ili možda Mpa). je maximalni pritisak municije koja bi iz nje mogla bezbedno da se koristi obzirom da je testirana na 20% veće pritiske.
Sva municija koja u cal. 12/70 razvija veće pritiske od 740 bara bezbedna je za upotrebu samo u puškama sa ležište od 76mm i dužim ili u puškama ležišta 70mm na kojima jasno postoji oznaka da su testirane na više pritiske od minimalno propisanih (930bara) odnosno na minimum 1050+ bara.
Pozz...
Sačuvana
vajsmiler
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Јануар 21, 2017, 07:22:12 »

Hvala na odgovoru  hi Pozdrav!
Sačuvana
aleksa101
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #145 poslato: Новембар 09, 2019, 12:31:23 »

Kupio sam Baschieri&Pellagri metak 12/76,4 mm, 50 g, sa oznakom magnum 50,MAX 1050 BAR..
Posedujem MP 153 12/76..
Pocetnik sam i ne znam da li ovu municiju mogu ispaljivati iz ovog poluautomata, s obzirom na bari cevi, iako me je prodavac uveravao da to nije nikakav problem..
Zamolio bi starije kolege za pojasnjenje
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: Новембар 09, 2019, 10:17:47 »

Starije kolege ne pucaju tu municiju.                     
Sačuvana

Gogsa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Новембар 10, 2019, 10:25:15 »

Kupio sam Baschieri&Pellagri metak 12/76,4 mm, 50 g, sa oznakom magnum 50,MAX 1050 BAR..
Posedujem MP 153 12/76..
Pocetnik sam i ne znam da li ovu municiju mogu ispaljivati iz ovog poluautomata, s obzirom na bari cevi, iako me je prodavac uveravao da to nije nikakav problem..
Zamolio bi starije kolege za pojasnjenje
Evo link sa web stranice
https://www.baschieri-pellagri.com/en/catalogo/cartucce+da+caccia/baby+magnum@magnum/1/index.aspx

Kako tamo pise punjenje je Nikel lead,pritisak 830 bar,brzina isto zadovoljanajuca.Ja mislim da ne bi trebalo da imas problema.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: