DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:53:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLorist - Hunting clubStatistika o populaciji i odstrelu divljači
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Statistika o populaciji i odstrelu divljači  (Pročitano 7170 puta)
kikarans
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Јун 29, 2011, 11:59:13 »

Poštovani,
Da li možda neko raspolaže sa statističkim podacima o populaciji i odstrelu divljači na teritoriji Srbije (ili Vojvodine) u proteklih par godina?
Konkretnije, zanima me stanje šakala i lisice na lovištima. Podaci mi trebaju za izradu diplomskog rada koji je vezan za lovačku manifestaciju "Hajka na šakala i lisicu". Zvala sam dosta drustava, ali nisu bili voljni da mi izađu u susret.

Hvala   
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #1 poslato: Јун 29, 2011, 09:56:42 »

Postovana gospodjice!

Povuce me ovaj Vas post da napisem par reci u vezi istog!
Kao prvo imate kriv nastup,jer kao visokoobrazovana osoba znate kad se negde dodje da se predstavi i onda krene u diskusiju.
Verovatno ste student lovnog turizma,ili sumarstva pa ste zbog tematike verovatno manje ili vise pratili ovaj Forum i znate da se treba predstaviti.
Diplomski rad bi trebao da bude neka kruna i ispit visegodisnjeg skolovanja i osposobljavanja za neki posao tako da bi trebao imati neku vrednosnu tezinu iz koje bi se moglo videti da se nesto naucilo i da su se izvukla neka znanja i sposobnosti,a ne povrsno i neverodostojno sakupljeni i objavljeni podatci koji verovatno ne bi dali nikakvu pouku.
Mislim da bi podatke trebali sakupiti na terenu sa sto vise kontakta sa aktivnim ucesnicima aktivnosti koje Vas zanimaju,a ne nadati se da ce Vam ih neko poslati.
Evo recimo da ja ili neko drugi hoce da Vam pomogne kako da to uradi na osnovu ovako konnstruisanog Vaseg posta.
Ukoliko zelite podatke iz drustava morate otici u njih i tamo zamoliti i sesti sa sekretarom i kroz pricu i razgovor doci do podataka,jer sigurno niko nece u LD da sedne 2-3 sata da pise nekom nepoznatom podatke na osnovu nekog nejasnog posta.
Ako se potrudite na ovom Forumu,a i na drugim imate teme koje Vas zanimaju iz kojh se moze izvuci odredjeni deo podataka,gde,kad koliko......
Bar tu videti gde se te manifestacije odrzavaju pa posetiti ta mesta i dobiti informacije iz prve ruke!
Srbija i Vojvodina imaju saveze "lovacke" koji bi trebali imati azurirane podatke.
Videti na Forumu da krauc,traper,gazda neso(Ry je van konkurencije jer su mu aboridzani pogonici)i drugi love dosta lisica pa stupiti sa njima u kontakt i pokusati saznati nesto mozda korisno.
Mislim kad bi krenuli tim nacinom da bi bilo onih koji bi izisli u suret i pomogli,a i Vi bi napravili jedan poucan i korektan diplomski rad iz kojeg bi i Vi i mi ostali izvukli neke korisne zakljucke na obostrano zadovoljstvo.
Verovatno ce te ovo shvatiti kao pmetovanje ili kritiku,a ja ovo pisem kao savet ponukan cinjenicom da od danas i ja imam cerku studenta na PMF i da bi joj dao ovakav savet na onakav post!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јун 29, 2011, 10:36:20 »

Nikice  hi i da castis!  drinks
Sačuvana
roedeer
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #3 poslato: Јун 30, 2011, 10:09:12 »

Možda ne bi bilo loše razmisliti o tome da forum bude zatvorenog tipa, kao što postoje takvi, čisto zbog "zelenih". Ne znam zašto sam ovo napisao, ali ne može da škodi..  hi
Sačuvana

Theory is nice to think about; facts determine the truth.
kikarans
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јун 30, 2011, 12:54:52 »

Gospodo, zaista ste stekli pogrešnu predstavu.

Nije uopšte tako kako ste shvatili, i zaista sam se posvetila radu, ali kad iz lov.društva me ignorišu već 5 nedelja, u lovačkom savezu rekli mi da zovem lovačka društva, šta mi preostaje nego da podatke potražim kod upućenih.(Zar ne bi trebali statistički podaci da budu javni, tj.objavljeni na sajtovima). Trebala sam da diplomiram pre 2 meseca.
 Još jedna stvar, statistika ne čini diplomski rad. Analiza statistike čini. Tako da nisam tražila da mi napišete diplomski, već pomognete u dostupnosti informacija.(kad budete pomagali ćerki, mislite na to).

Ali naišla sam na pomoć koja mi je trebala od strane onih koji su imali razumevanja.
Izvinite na gubljenju Vašeg vremena

Svako dobro...
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #5 poslato: Јун 30, 2011, 03:41:07 »

(kad budete pomagali ćerki, mislite na to).

Ali naišla sam na pomoć koja mi je trebala od strane onih koji su imali razumevanja.
Izvinite na gubljenju Vašeg vremena

Svako dobro...
Opet se niste predstavili i to nije dobro.
Kad budem,ako budem pomagao cerki reci cu joj ono iz predhodnog posta upucenog Vama.
Cestitam i Vama i ljudima koji su Vam pomogli da danas imate diplomski koji jos juce niste!Nisam gubio vreme i Vama svako dobro...........

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 30, 2011, 05:08:26 »

Nikice  punish mogao si da uradis caskom diplomski sa boljom tematikom  rtfm a ne da oteras ovakvu curu finu!  spruce_up Sta da misli o nama lovcima osim da samo lazemo i hvalimo se!  give_rose
Sačuvana
reze73
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 30, 2011, 08:54:41 »

Na mladima svet ostaje i treba pomoći svakome.  friends Sutra će nam krojiti kapu,kao upravnici lovišta.  good Želimo promene,mlade ljude na odgovornim mestima,a problem je razmena informacija o broju divljači.Neka dostavi potvrdu sa fakulteta da su podaci potrebni za izradu diplomskog rada i da se u druge svrhe neće koristiti,i biće podataka.Srećno!  good
Sačuvana
kole
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 01, 2011, 10:28:45 »

Ma provokacija, zeleniiiiii  bad  bad  bad
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #9 poslato: Јул 01, 2011, 11:19:16 »

Statistika za lisice??? Pa mi nemamo ni statistiku vakcinisane dece a kamoli lisica...
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 01, 2011, 12:29:13 »

axaxxaxaaxaxaxxaxaxaxaxaxa Mito ti si car....
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јул 01, 2011, 12:40:23 »

Hvala Deki  hi
Al ti si ipak veci car!  pioneer
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #12 poslato: Јул 01, 2011, 12:49:27 »

dance lol Aj jedan da bude car ,a drugi kralj ili lav da znamo kome kako da tepamo friends
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јул 01, 2011, 02:37:17 »

Statistika za lisice??? Pa mi nemamo ni statistiku vakcinisane dece a kamoli lisica...

Mislim da se varas Mito ... znam gde ima i evidencija odstrela od 80-ih pa na ovamo cak i sa mestom odstrela ,datumom i sl.   Wink  Konkretno kod nas problem bi nastao sa evidencijom iz sredine 90-ih do sad pre koju godinu , jel tad sve sto se nalazilo na putevima sirom Srbije od pojedinih lovaca zavrsavalo bi kod nas "za poene " ,pa se dobijalo malo veci broj odstrela nego sto je on realan .
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јул 01, 2011, 04:22:11 »

Pa to ti kazem Kizo, fali svega 15 godina...
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: