DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159348 poruka u 7027 tema- 6819 članova - Poslednji član: Lovac u čeki

Јул 19, 2018, 12:41:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 25   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Najbolji terenac u lovistu  (Pročitano 182771 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #15 poslato: Јун 16, 2008, 11:15:07 »

Preksinoc, pada kisa u reviru, pada i mrak a neki "baja"
pegla sa "meckom G" kroz blato.Sta kroz blato, kroz mamaljigu...

Ja se setih, da moj favorit, LR Discavery ima i opasnog konkuremta u G Mecki.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
danilop
Gost
« Odgovor #16 poslato: Јул 01, 2008, 11:15:21 »

Ne radi se o tome da je LADA bolja od Tojote na bilo kom terenu, pa i našem - nije naravno, inače bi Tojota propala i svi bi japanski(engleski, američki) stručnjaci učili ruski i trčali u Toljati na kurseve dizajna automobila. Prosto se radi o tome šta se dobija za uloženi novac i koliko je to što se dobija konkretno potrebno prosečnom lovcu na datom tržištu(ovde pričamo o lovcu u Srbiji). Tu je LADA neprevaziđena.

Ako se ima kinte (30,000€ i više)moj lični izbor bi se sveo na bilo koju jaču tojotu 4WD, recimo landcruiser za razmažene, a hillux(tacoma) za tipove koje šminka preterano ne interesuje. Hillux prelazi zilione kilometara i praktično je neuništiv. Ko prati engleski Top Gear, mogao je da se uveri koliko je Tojota izdržljiva  http://www.youtube.com/watch?v=Lrk6vsb77xk&feature=related !

Za ostale - LADA Niva, naravno (eh, samo još da Baćuške ugrade klimu :Smiley)!
Sačuvana
SUMO
Gost
« Odgovor #17 poslato: Јул 03, 2008, 07:51:08 »

Danilo, zbog te klime me dusa boli ovih dana, nosam po dve litre vode `ladne non stop.
A za Hajlaks, pa Bata Ribar kupio drugi i kaze samo 3.0 nikako 2.5 Smiley
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #18 poslato: Јул 03, 2008, 08:28:28 »

u njemackoj se prodaje sa klimom, samo neznam jel serijski il to importeri naknadno ugradjuju
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #19 poslato: Јул 03, 2008, 08:36:05 »

Ma klima nikako nije luksuz, kako se predstavlja!

Vožnja na 50 i više stepeni celzijusa u kolima je isti rizik kao 3-4 čašice ljute - zabrinjavajuće pada koncetracija Cheesy
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #20 poslato: Јул 03, 2008, 08:58:12 »

A za Hajlaks, pa Bata Ribar kupio drugi i kaze samo 3.0 nikako 2.5 Smiley

Ma nisu Ameri blesavi kada u ponudi za Tacom-u, (što je ime za Hilux na USA tržištu) imaju samo Tojotine benzince (ne z*j*bavaju se oni mnogo sa dizelima). U ponudi za Tacomu(Hilux) je i 4.0 V6, koji je aždaja i na žalost ga nema u ponudi za Evropu. Samo nude ove "politički korektne" D-4D :Smiley! Marketing Tojote na EU tržištu se bazira na ekologiji. Pa ne kupuje se terenac iz ekoloških razloga Grin. Ko se iskreno brine za ekologiju - vozi bicikl.

Ne vidim razloga da se za terenac štedi na motoru - za off-road što jače to bolje(naravno ko ima tehniku na gas-pedali). Mislim, kada daš 25.000€ na makinu, imaš sigurno i nekoliko 'iljadarki preko. Koja je onda poenta da se štedi na jačem motoru i/ili na gorivu?
Sačuvana
HuntR
Gost
« Odgovor #21 poslato: Јул 08, 2008, 08:56:26 »

shaga otac mi je iz banjana da li znas nesto o lovu u tom kraju crne gore,verovatno dolazim na more ove godine kod rodbine,kakva je procedura da neko iz srbije lovi u crnoj gori.inace sto se srbije tice najcesce korisceno terensko vozilo je fergusonce sa korpom pozadi,a verujem da je posle takvog transporta i najvise divljaci palo.inace zimus sam bio u lovu gde smo dopremljeni do mesta za lov pincom naseg drustva,mislim da je to samo za sebe dozivljaj i po.
Sačuvana
shaga
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Wild Boar

WWW E-mail
« Odgovor #22 poslato: Јул 09, 2008, 06:42:55 »

shaga otac mi je iz banjana da li znas nesto o lovu u tom kraju crne gore,verovatno dolazim na more ove godine kod rodbine,kakva je procedura da neko iz srbije lovi u crnoj gori.inace sto se srbije tice najcesce korisceno terensko vozilo je fergusonce sa korpom pozadi,a verujem da je posle takvog transporta i najvise divljaci palo.inace zimus sam bio u lovu gde smo dopremljeni do mesta za lov pincom naseg drustva,mislim da je to samo za sebe dozivljaj i po.
"IZ BANJANA DJE KRTOLA RADJA RANA" kazu stari ljudi Grin
Nisam nikada gore lovio ali poznam dosta ljudi odozgo (nemoj mi samo reci da si i ti Miljanic  Grin Grin Grin) svudje li vas ima!!! Grin
Mislim da sto se tice lova neces imati nikakvih komplikacija, samo treba da najavis nekome koga znas da ode kod predsjednika drustva i da mu kaze da ces doci i vjerovatno ces morati da platis lovnu kartu nekih 10-20 eura i to je to.....priznanicu mozda i neces dibiti  Grin Grin Grin ali nema veze ici ces u lov do iznemoglosti Grin
Ovo je mozda trebalo poslati na PP ali nema veze.
A sto se tice pinca vozio sam ga u vojsci (duzio sam jednog sistemskog za vezu) i imam samo tijeci hvale za to vozilo.Nema mjesta gdje ga nisam doveo na CG primorju: Orjen, Lovcen, Rumija, Obosnik, Crni Rt, Stegvas, ..................NEPOSTOJI PREPREKA
Sačuvana

A u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita
http://www.youtube.com/watch?v=Qpi-3qM6rj4
SUMO
Gost
« Odgovor #23 poslato: Јул 09, 2008, 02:03:32 »

I sto me strecnu, Banjani su i kod Uba Smiley

Sačuvana
Resavac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јул 11, 2008, 09:11:26 »

Evo i ove moje skalamerije

... a i stalnog člana posade

Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јул 11, 2008, 09:37:18 »

Jednu ovakvu kampanjolu je prerađivao jedan majstor iz Zrenjanina, ubacio je dizel motor od TAMića, i u fazi probanja uhvati ga radar pri brzini od 70 km/h. Policija ga zaustavi, kaže -vozili ste 70, a on sav srećan kaže- Molim Vas napišite 90, ne veruje vlasnik da može toliko da ide!
Sačuvana

Resavac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јул 11, 2008, 10:24:35 »

Može da se ugradi i golfov dizel motor 1,6. Ova ide 90 km/h i brže sa njenim motorom, ali se tada na auspuhu čuje "fini rad": 50 evra, 50 evra, 50 evra... Wink
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јул 11, 2008, 01:53:00 »

Vadi taj motor napolje ako možeš, to mu je jedina mana... Kao klinac sam vozio penzionere ovakvom kampanjolom u jednom lovu, da se ne šetaju i da ih rasporedim na liniju dočeka u kružnom lovu na zeca. U sred velike bare jednostavno se zaglavio, nije bio uključen reduktor za sva četiri (ili kako se već zove).Ja sav važan, stiskam one poluge, pomeram, vučem, ona ni da mrdne! Sramota me bilo da kažem da ne znam da prebacim vuču na sva četiri, i kažem da moraju da poguraju. E sad zamislite tri penzionera kako mogu da poguraju, još u sred bare! Ja svo vreme i dalje pokušavam da uključim redukciju, oni guraju, ni makac! U momentu kad sam nekako uključio redukciju, auto je bukvalno iskočio iz bare a oni svi dole! Mislio sam, sad kad uđu, ima da me sašiju sa četvorkama (to je veličina sačme u koju se stariji lovci kunu, svaka čast izuzecima). Kad rasprava među njima, -E da ja nisam pogurao - Ma šta ti, da JA nisam pogurao - Ma mene snaga još drži...itd. A ja u sebi -e da ja nisam uključio redukciju... Grin Neću ih nikad zaboraviti
Sačuvana

danilop
Gost
« Odgovor #28 poslato: Јул 12, 2008, 11:54:59 »

Jeli ima neko iskustava sa ATV-ima? Viđam ih sve više po ulicama i putevima, samo još ne kod lovaca:

http://www.youtube.com/watch?v=mDtmOy_1teo
http://www.youtube.com/watch?v=M_BYLLv5JMU
http://www.youtube.com/watch?v=C561bBmAiYQ
http://www.youtube.com/watch?v=DTTMeIvZAqw
http://www.youtube.com/watch?v=zA3asO26xZc
http://www.youtube.com/watch?v=FKfACeHYRVo

Ili SxS, za konzervativno nastrojene ... Cheesy

Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јул 12, 2008, 12:05:51 »

Hm moj terenac necete verovati de taj moze da prodje,posto zivim na selu to ferguson 539 slikano je zimi ,pa je pokriven da ne nazebe  :Smiley
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 25   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: