DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161435 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 08:10:28
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Meopta optike  (Pročitano 35311 puta)
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #15 poslato: Мај 27, 2011, 09:25:26 »

Takodje je za preporuku ducan u Osjeku ...
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #16 poslato: Мај 27, 2011, 09:46:20 »

U gornjem postu sam greskom napisao 4-14, trebalo je 4-16x44
Pomenute optike koristim na karabinima u kalibru .222rem. i .243win.
Iste te opticke nisane sam nabavio iz USA i za nekolicinu prijatelja
http://www.eurooptic.com/meopta-meostar-4-16x44-riflescope.aspx
samo sto su do pre godinu dana bili oko 100$ jeftiniji
Oni ih koriste na kalibrima 6.5x55, 7mm rem mag (ovog sam u nedelju upucavao na novu municiju) i 30-06.
Jedini problem koji se do sada desio je u stvari krivica vlasnika, tj. njegovog prijatelja koji je jednostavno unistio gornji turret nastojeci da ga skine odvrtanjem ne znajuci kako se to radi.
Moram pomenuti da je Mr. Alex, inace vlasnik gore pomenute firme pristao da zameni i tako unisten nisan i posalje novi.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #17 poslato: Мај 30, 2011, 09:07:10 »

bolje Leupold i Meopta u lovistu,nego IOR u vitrini i da sluzi samo za papir

svaka čast zemljače good
delimo isto mišljenje hi

(a zašto na svakoj temi o optičkim nišanima, ili bar približno svakoj, mora da se poredi, upoređuje, "pametuje", piše  scenic... sa(i o) IORom kojega je prava retkost pronaći ili bar sresti što po domaćim prodavnicama što u domaćim lovištima?!?! wacko a da bi mogli svi da poredimo, upoređujemo ...)
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #18 poslato: Мај 30, 2011, 11:04:45 »

ne vidim razlog zasto ne porediti
licno se ne osecam lose citajuci poredjenja u kojima nemam iskustva iz prve ruke
Upamtim sto sam cuo ili procitao i prvom prilikom se sam uverim

u ostalom, ako se ovo gore odnosilo na mene ja ne potenciram i ne forsiram ni jednu optiku
ako bih nesta i zeleo da prenesem na mladje onda je to definitivno lov i streljastvo bez optike

primetih medjutim da je broj zainteresiranih veoma mali
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Мај 30, 2011, 01:08:20 »

Rayo hi
nije se odnosilo na tebe već na pojedine koji u svaku temu "ubace" i IOR rtfm
OK ako je reklamiraju ali preteraše više! Ima tema o toj optici pa neka se tamo piše i poredi jer ovako svaka tema završi na istom stinker a već sam pisao da je vrlo retka na domaćim nam terenima i da sem ovakvog puta, i sličnih, nemamo mogućnosti da je bolje upoznamo a samim tim i poredimo sa dostupnim.
"ništa drugo ne valja samo xxxyyyxy a to samo ja znam jer ga imam, a kad ga već imam svuda ću da oglasim i razglasim, naravno i nahvalim kad već dobro je a još bolje je kad moje je!" stinker
Sačuvana
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Мај 30, 2011, 03:42:39 »

Poređenje je svakako poželjno jer se tako dobija kompletnija slika o kvalitetu neke optike, mada više bih voleo čuti poređenje sa Leupold optikama, u kom rangu je recimo Meostar R1 kada se poredi sa Leupold optikama, ili recimo nekim drugim "opipljivim" optikama koje se mogu kod nas u radnjama sresti.... IOR je vrh u to niko ne sumnja, ali videti IOR u Srbiji je prava retkost... Swar Z3, Duralyt, Bushnell, Leupold i td... To je već poželjno poređenje
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Мај 30, 2011, 06:44:28 »

Sremac i Winetuu.

Apsolutno niste u pravu. Itekako ima smisla u svako poredjenje ubaciti IOR, iz prostog razloga sto je n u samom svetskom vrhu, a cene su mu jos uvek pristupacne. Ako poredimo samo ono sto se nalazi na nasem trzistu, onda je situacija vise nego tuzna. Izbacimo onda i Burris, i Leupold, posto su kod nas nabavljivi modeli nejeftiniji modeli Leupolda, i cak i i bolji Bushnelli siju.

Do pre nekoliko godina ovde nije bilo ni S&B, ni Swarovskog, i dan danas su oni preskupi za nase trziste, pa opet, sa njima je ok porediti. A kada za 40% manje para moe da se kupi optikasa kojom svaki od ovih tesko da moze da dokazze da ima nesto bolje, onda to ne treba pominjati.

IOR-a uopste nema malo kod nas, ima vise od 10 komada, i svi su se jako lepo pokazali.

Cinjenica je da je optika nesto sto se ne kupuje u Srbiji. Darko je kupio Burrisa, za male pare, koliko znam prezadovoljan je sa njim, a za te pare ovde ne bi mogao da kupi ni daleko losiju optiku.

Jedini problem IOR-a je sto je iz susednog dvorista, a mi gajimo predubedjenja. Skoro jedan uvoznik rece nisam lud da prodajem rumunsku ptiku po tim  cenama.. A ko god je probao IOR-a, vrlo rado bi ga uzeo. Na kraju, razlika u ceni i kvalitetu je tolika da se itekako isplati sesti u kola i malo se prosetati do Bucuresta.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #22 poslato: Мај 31, 2011, 07:22:57 »

Sremac i Winetuu.

IOR-a uopste nema malo kod nas, ima vise od 10 komada, i svi su se jako lepo pokazali.

Nadam se da nisam izvukao iz konteksta,ali tolko komada recimo neko ima swarovska ili S&B pojedinacno. Tako da je broj od 10 i vise kom. stvarno mali pa i za ovako malu zemlju.
Kolko sam razumeo svi zele poredjenja sa optikama koje su zastupljenije kod nas ,a slicnog su kvaliteta.
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
Ličina
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јун 18, 2011, 07:47:09 »

Zavisi za šta ti treba. Lov noću-lov danju... U svakom slučaju linija Meostar je vrh optika i ima bolji prijem svetlosti od Artemis. Meopta je inače kvalitet i o tome ne razmišljaj. Konkretno poznajem dobro meostar 3-12x56 sa tačkom. Vrh. Mislim čak da je jeftina za tu klasu.
Sačuvana
kempi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јун 18, 2011, 12:33:27 »

A koliko je jeftina u eurima recimo ?
Sačuvana
Ličina
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јун 18, 2011, 01:04:20 »

Ja sam je preko prijatelja dobio za 670 eura. Odrekao se marže u ime prijateljstva i hvala mu. Inače je oko 800 eura. Mislim na model 3-12x56 sa crvenom tačkom MEOSTAR. Ako uzmemo u obzir da je Meopta ozbiljna firma koja stoji iza svoga proizvoda, baš kao i Šmit Bender i Svarovski, a cena joj je 900 eura ispod recimo mog Šmit Bendera Zenit 2,5-10x56 , a pritom u lovu poredih prijem svetlosti u najtežim noćima, nikome nebih preporučio da baca pare. Ja sam S&B kupio jer sam tad mogao, a tad nije bilo Meopte Meostar. Sada kad bih imao novac a počinjao sa lovom kupio bih Meoptu Meostar3-12x56 jer je moj prijatelj prezadovoljan na Brovingu 9,3x62 TOPINA! Pričam o lovu čekanjem... U šumi gde nema neba sve su optike nemoćne. Osim u jesen kada lišće spadne i kada je šuma "ređa", pa još pdne malo inja, snega, a on kao avet izađe na kukuruz, uf uf, odo ja ulov, hahahahaha
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #26 poslato: Децембар 23, 2011, 02:45:43 »

Au što klikće Meopta , milina jedna   beach
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #27 poslato: Децембар 27, 2011, 01:01:06 »

Ala ga mita metnuo skoro ko majstor Ry  music
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #28 poslato: Август 28, 2013, 06:09:39 »

Evo malo da osvježim temu,jednim dijelom ću malo izaći iz okvira teme ali mislim da će biti od koristi.Radi se u vezi kupovine optike a odluka je pala na izbor nama dostupan u lovačkim radnjama a to su :

1. Meopta Artemis 2000 1.5-6×42, končanica 4A, tubus 30mm

2. LEUPOLD VX-III 3,5-10X40 DUPLEX

Ove pomenute optike su razlike u 50eura,a cijene se kreću oko 700 e.
Zamolio bih sve kolege koji su došli do saznanja ili ličnog iskustva oko kvaliteta od pomenuti optika da daju svoj skroman komentar.Jedna od ovih optika se montira na Brno ZH 308.
Sačuvana

Ranovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 28, 2013, 08:35:42 »

evoga moj komentar Smiley
 agree prvo tosu dve razlicite optike neznam kako ich uopste uporedjujes ne mislim na marku vec na uvelicanje,jedna je za ceku a druga nesto izmenju ili pirsch a same marke tuje prilicno tesno obe su iste delimicno meopta malo modernija a leopld mozda kvalitetnija al su obe americke preporucujem evropske optike u Tom cenovnom rangu kao sto rece jedan po forumu sutra kadje budes prodao otimaceti iz ruke a americku bas i nece ona je vecno tvoja.

moja preporuka napisi ti zasta mislis da koristis tu optiku stoces da kupujes i kakav tije lovni teren vise sume ili citine opisi to malo dobices ovde sigurno dobru preporuku.
 biggrin
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: