DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 06:40:07
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blaser Drilinge D99  (Pročitano 7772 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 04, 2018, 09:33:12 »

Nije mi jasni zasto kad vec zivite i lovite u zemljama koje su daleko ispred nas sa lovom i svim ostalim niste tako na forumima? Tamo su lovci sa kojima imate da diskutujete o svemu.

A čime bi se tamo izdvojili iz mase.
-Skupom opremom?
-Velikim iskustvom iz Evropskih lovišta?
-Evropskom Kulturom?

Tamo nema prodavanja mooda u bubrege ko što pokušavaju da nam uvale ovde.
Na njihovu nesreću samo pokušavaju.
Sačuvana
kris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 04, 2018, 12:32:17 »

Mene kao ni vecinu lovaca ovde na forumu ne fascinira ta skupa oprema i njihovo ponasanje i bekultura. Otici trbuhom za kruhom , stici do malo para pa se onda ponasati kao da je ceo svet tvoj dokazuje koliko su ljudi plitki i neobrazovani. Tamo gde oni love nikada nece moci ma koliko para imali da udju u neke slojeve drustva nego cr uvek ostati tu gde jesu sa kompleksom nize vrednosti.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 04, 2018, 05:11:34 »

Samostrel 007, Da ne bih raspirivao raspravu sve sam ti rekao predhodnim postom koji se nije odnosio konkretno SAMO na tebe, pa se ne osećaj u svemu i jedino prozvanim, ali da ti dodam još nešto da bi bolje shvatio.

1. Da li ti stvarno misliš da mi ne uvidjamo obrazac pravljena šlagvorta što reče Šeki, kao na temi "Da vratimo krilaša na forum" i ako ga niko nije banovao niti njegov povratak zavisi od volje većine ili manjine, gde se on sam odjednom vraća. Znači čisto foliranje koje je pokušano i na ovoj temi.
2. Da li stvarno misliš da u postavljenim forografijama ne uočavamo razliku između onih koje nemaju nikakav značaj edukacije ili jedinstvenih primera osim samopromovisanja.
3. Da li tvoj drugar shvata da nemaju svi isti pristup lovu i lovačkom oružju i opremi i da ne slaganje sa njegovim stavovima po tom pitanju ne predstavljaju zavist već sukob mišljenja. Konkretno postoje lovci koji u oružju i opremi vide alat i oni koji u istom vide statusni simbol bez obzira sa koliko novca i mogućnosti raspolažu.

Forum niti je moj, niti sam Admin, niti Moderator, član kao i ti i mnogi drugi, apsolutno ravnopravni bez obzira na starost, poreklo, obrazovanje, materijalno stanje... kakvi bi trebali da budemo i u lovu i u životu.

Svestan sam da pojedini napadi na krilaša pojedinih članova nisu bili argumentovani pa čak i zlonamerni, ali većinu je on sam izazvao svojim nadmenim stavom i ponašanjem.  

Kad shvatite ovo što sam napisao i uspete da se pomirite sa tim da je ovaj post dobronameran a ne provokatorski, nećemo sigurno više ulaziti u bilo kakvu raspravu.
Pozz...

hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
GPK
Gost
« Odgovor #18 poslato: Фебруар 04, 2018, 06:35:34 »

Vidite ja sam cutao na ovoj temi ali pojedinci me vide i tamo gde me nema to je vec njihov problem.

Dragi moj kolega Buhag ili kako vec i ja licno u oruziju vidim Alat ali postoji Alat i Alat.

Svi sebi kupuju alat sa sredstvima sa kojim raspolaze nevidim zasto bi automehanicar kao ni Lovac sa skuplim i kvalitetnijim alatom pokazivao statusni simbol? Zar se kvalitetnijim alotao ne postize visi kvariter Rada Ucinka?

Ja taj neci kolega to tako shvatam da se KVALITETNIJIM ALATOM POSTIZE VECE ZADOVOLJSTVO VISI I KVALITETNIJI UKUPNI REZULTAT.

Ovde je ocigledna Mrzost prema meni ljudi me mrze pojedini sto se razlikujem ali sta da radis sve je to zivot.

Rece jedan filozov vise mi se svidja DA ME MRZE A DA MI SE DIVE , NEGO DA ME VOLE I NUDE MI MILOSTINjU:

Veliki Pozdrav Svima i Tema je Blased Driling D99 ima to Dragane na Forumu Postavio sam ja tu temu pre deset godina ovde pod mojim prvim korisnickim imenom KrilasGoran
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 04, 2018, 07:05:05 »

Rece jedan filozov vise mi se svidja DA ME MRZE A DA MI SE DIVE , NEGO DA ME VOLE I NUDE MI MILOSTINJU...

Ne verujem da te iko MRZI. Ja sigurno NE, ako ima takvih mogu samo da ih žalim, ali još više žalim takve koji ti se DIVE, ako ih u opšte ima.
Šta ti dečko radiš?
NIŠTA TI NISI SHVATIO!!!
Probao si drugačiji pristup po povratku ali ne vredi, za ktatko vreme postaješ onaj stari. Ja pa ja, svi me mrze, svi mi zavide... Čudna je to patologija...
Ne valja ti poso momak.
Ajd zdravo...
Pozz...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #20 poslato: Фебруар 04, 2018, 07:38:16 »

Vi ste se svi postavili tako citajte vase upise i vase izlaganje.

Do sada sve sto sam radio u životu bilo je samo korisno i produktivno i od koristi.

I hvala ti na komplimentu na ono Dečko.
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Фебруар 05, 2018, 07:48:04 »

Unormalizujte se molim vas i pratite temu

Gorane zar to nije ova i jedina tema .Ista ta koju si ti zapoceo.Trazio sam tu temu i ovo sam nasao.Tacno davno pisano i logicki razmisljano moguce da tako neko nesto i ima i zato sam zatrazio pomoc i izvestaj .
Licno gledano taj drilling mi nije lep ali kolko sam video dok sam ga drzao mogo sam da zakljucim da mu je okidanje zaista dobro sto kod starijih drilinga nije slucaj.
postavlja se pitanje o termo stabilnim cevima sto takodje nije slucaj kod starijih modela.vise ispaljenih hitaca jedan za drugim ne remete sliku pogodaka ali u prakticnom lovu mi i ne pucamo seriju ko u strelistu.dva susa i to je to.
preciznost mu je izuzetna kako karabinskim tako i kuglom.
pojavile su se zalbe na koroziju sto me cudi kod Blasera.
Licno Bok drilling mi je mnogo lepsi ali i kod starijih modela su cene dosta jake i prelaze cenu ovog Blasera D99 u polovnom naravno ocuvanom i dobrom stanju.
Drilling za lov licno vidim vise kao zelju za posedovanjem jer pored ostalih pusaka na kraju i nije potreban ali opet puska koja pokriva mnoge situacije i kod mene bi pre svega svrhu nasla u lovu cekanjem.
Drugo kad vec koristim kombinaciju za cekanje svakako da cu prednost i bolju namenu naci u drillingu.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Фебруар 05, 2018, 07:52:58 »

Unormalizujte se molim vas i pratite temu

Gorane zar to nije ova i jedina tema .Ista ta koju si ti zapoceo.Trazio sam tu temu i ovo sam nasao.Tacno davno pisano i logicki razmisljano moguce da tako neko nesto i ima i zato sam zatrazio pomoc i izvestaj .
Licno gledano taj drilling mi nije lep ali kolko sam video dok sam ga drzao mogo sam da zakljucim da mu je okidanje zaista dobro sto kod starijih drilinga nije slucaj.
postavlja se pitanje o termo stabilnim cevima sto takodje nije slucaj kod starijih modela.vise ispaljenih hitaca jedan za drugim ne remete sliku pogodaka ali u prakticnom lovu mi i ne pucamo seriju ko u strelistu.dva susa i to je to.
preciznost mu je izuzetna kako karabinskim tako i kuglom.
pojavile su se zalbe na koroziju sto me cudi kod Blasera.
Licno Bok drilling mi je mnogo lepsi ali i kod starijih modela su cene dosta jake i prelaze cenu ovog Blasera D99 u polovnom naravno ocuvanom i dobrom stanju.
Drilling za lov licno vidim vise kao zelju za posedovanjem jer pored ostalih pusaka na kraju i nije potreban ali opet puska koja pokriva mnoge situacije i kod mene bi pre svega svrhu nasla u lovu cekanjem.
Drugo kad vec koristim kombinaciju za cekanje svakako da cu prednost i bolju namenu naci u drillingu.

A zasto mislis da ce ti drliling bolje posluziti od kombinacije,tesko da moze toliko vise da ti pruzi driling od kombinacije,mislim za ceku,sasvim je dovoljna i kombinacija za te stvari.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 05, 2018, 08:05:58 »

Pa rekoh da se vec klackam duze vremena oko toga.Nisam ni sam nacisto
Rekoh ova mala kombinacija sa 5,6x50R mi je naprimer za predatore ekstra ali problem ovde u Kantonu je da nesmem da koristim taj kalibar cak ni za lisicu.
Glupost ali taj neki sto je pisao zakon izgleda mnogo pametan.
Znaci nikakve koristi od puske i ovih dana se srecno udomila i nasla drugog gazdu.
Ne zanima me drilling sa dve sacmene cevi vec iskljucivo sa malim i vecim kar.metkom
Opet sa takvom kombinacijom pokrivas sve na cekanju a gde lovim mogu svasta da ocekujem.
Drugo kad idem dole volim mir i cesto sam u planini na ceki i obicno bacam neke primame gde su mi kune i lije kao i jazavci redovni gosti.
Realno coveku treba jedna Sacmarica i eventualno dva karabina ili jedan srednji-sve ostalo malo izmisljanje.Mislim ovo se svodi na nas normalne lovce.Ali opet ako covek moze da uzme i naravno ja cekam da naleti nesto sto je povoljno zasto ne uzeti
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 05, 2018, 08:16:18 »

To je ovako u teoriji najbolja kombinacija,tri cevi,od toga jedan manji,jedan veci kalibar i sacma,samo nisam ehpert i neznam kako bi moglo da se upuca sa ta dva razlicita kalibra sa jednom optikom.
To nisam nigde ni procitao,jel neko uopste poznaje te stvari i jel moguce da se upucaju dva razlicita kalibra na jednoj pusci?
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 05, 2018, 08:28:44 »

Imam takodje jos jednu kombinaciju 12/70-8x57jrs .Puska je uzeta polovna .Pri kupovini na vrhu sacmene cevi kod suzenja imala je jedna naduvenost.Puskar je to ispeglao sa konstatacijom da nebi trebalo da ima problema pri ispaljivanju kugle.Medjutim puska treba da se sredjuje da se  skidaju suhlove baze i bruniranje itd.Pre te investicije sam hteo da ustanovim preciznost puske.Pucano na 50 m sa mehanikom karabinski metak zadovoljavajuce iako pucano vise hitaca jedan za drugim.
Probao kugle RWS Brenneke tri pucnja sva tri ispod mete i to sigurno 20-30 cm.Sad je pitanje dali to na vrhu sto je peglano ima uticaja ili moze biti to sto je patron 12/67,5 a najverovatnije ta cev neradi dobro sa tom kuglom i pitanje dal ce i sa kojom da radi kako treba..Tako da sam i tu odlucio da ostavim to puskaru na proveru pa cu videti dal vredi u to ulagat.Ako ne ta ista puska ima i sacmene cevi pa cu koristiti sacmene a taj novac sto bi ulozio u sredjivanje radije uloziti u drilling.
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 05, 2018, 08:38:32 »

Preko ima mnogo tih starih drillinga u kombinaciji dve sacmene jadna karabinska.Mnogi ugradjuju u jednu sacmenu jos umetnutu cev dabi bas dobili manji i veci kar.metak.(pisao sam o tome vec)
Pri montiranju tih umetnutih cevi puska se upucava prvo sa vecim maticnim metkom.Umetnuta cev je ujedno i slabiji kalibar ima uvek na vrhu srafove za stelovanje tako da se posle upucavanje tog metka vrsi stelovanjem cevi i upucavanju prema velikom.
Kod ovih novih pusaka drillinga kao i kod D 99 funkcionise isto tako samo sto dodatno jos cevi nisu lemljene do kraja kao na starima vec su slobodne zato ih i nazivaju termostabilnima
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: