DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 07:37:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prvi Partizan Uzice  (Pročitano 44287 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Децембар 13, 2012, 12:21:39 »

hi zanima me kaka su Vaša iskustva kada je u pitanju Grom u kalibru 8X57 do sada sam koristio soft point  belotov HPC i sa njim nisam zadovoljan jer ne ostavlja krvni trag.
Do sada sam pročitao razne komentare kada je u pitanju Grom neki ga hvale a neki kude.
Grom za šta je napravljen, više je nego dobar. Uostalom, lična iskustva, pa i moje, su već napisana i bila bi samo ponavljanje.
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Децембар 22, 2012, 02:37:19 »

do sada uzorak od 10 ds, govorimo o pogotku iza plećke - bijeg do 70-80 metara uz jasan krvni trag, ako malo više pogodiš ne ide nikud jer lomi kičmu, kupovni grom nisam mogao upucat pušku, do 50 - 60 cm  od metka do metka, napunjeni cca 5-7 cm što za potrebe lova zdovoljava i da ne moram trošit zrnje na isprobavanje
Sačuvana
DOK
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Октобар 05, 2013, 05:39:13 »

Hajde malo da prokomentarišemo. Metak danas opaljen prilikom lova. PPU 300WM 9.7g SP. Šta mislite da li da im napišem pismo zahvalnosti što sam ostao neozlijeđen inače radi se o metku iz fabričke kutije (netaknutom). Dužina prskotine je oko 4cm i potpuno zahvata stijenku čahure. Poslije ovog debelo ću razmisliti da li ikad više kupiti PPU metak!!!
Sačuvana
kempi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Октобар 05, 2013, 05:50:48 »

Da obavezno im trebas to reklamirati i meni sedesavala ista stvar sa metkom 300wm. Sta je razlog neznam ali bi oni trebali znati za to
Koliko je star taj metak ?
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #19 poslato: Октобар 05, 2013, 06:54:34 »

Dok...dobro si prošao druže !
Sačuvana

DOK
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Октобар 05, 2013, 07:04:22 »

Kupljene dvije kutije prije dvije godine. Nisam ni primijetio šta se desilo dok nisam došao kod kolege da obradimo odstrijeljenu srnu. Tek kad sam pokazao lovočuvaru čahuru, on je i primijetio oštećenje. Sav sam se naježio pri pomisli šta se moglo desiti. Nakon ovog ispalim odmah još dva metka čije čahure su uredne nakon ispaljivanja. Razmisliću o kupovini PPU municije u buduće !!!  angry2  angry2

Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Октобар 05, 2013, 07:22:39 »

A šta se moglo desit?

Ne znam čemu panika?

Čahura je bila vjerovatno tanje stijenke i napukla.

Jesi li bez problema izvadio čahuru?

Takve stvari se dešavaju recimo kad jednu te istu čahuru puniš nekoliko puta pa se stijenka istanji i nikad se nikome ništa nije desilo. Jest da malo izgleda naočigled, ali ništa spektakularno u smislu kad razmislim šta se moglo desit.

Nije se moglo desit ništa.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #22 poslato: Октобар 05, 2013, 08:06:24 »

Ruzno,ali nije za paniku.
Sačuvana

DOK
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Октобар 05, 2013, 08:10:47 »

Nisam primijetio ništa neobično dok mi lovočuvar nije rekao za oštećenje. Kolega Huntercro kod nas je zakonom zabranjeno punjenje municije, radi se o fabrički napunjenoj municiji, da sam je ja punio vjerovatno bih i sumnjao u štošta ali ovako ću se pitati svaki put šta će se desiti kad povučem obarač (a imam još podosta te municije, opet naš zakon koji dozvoljava kupovinu dva pakovanja godišnje) E sad šta je moglo da se desi neću ni da mislim o tome ali jedno sigurno znam a to je da PPU neće više niti u jednu moju pušku!!!
Sačuvana
ostrodlaki70
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Октобар 05, 2013, 09:09:28 »

Cudno da na pukotini nema tragova sagorelog baruta.
Pozdrav
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Октобар 05, 2013, 11:12:06 »

ma ljudi, poznato je da Srbija ima od pamtivjeka oružarsku industriju i poznato je da isto tako da je Zastava kakva je, kad hoće hoće kad neće neće ko da je iz inata
isto tako ta tvornica metaka PPY to mi ne ide pod kapu da neće uložiti u strojeve ili nemaju kadra da taj metak bude nijansu bolji, pa tko ga ne bi pucao u ovo vrijeme krize i besparice
onda nadalje nećeš jednostavno da čuješ glas kupaca koji ti na terenu isprobavaju i javljaju sve greške
pa nije li ABC zrno nemarom naših ljudi otišlo kod austrijanaca
i tako da dalje ne nabrajam,
od Igman Konjic do Zrak Sarajevo, proizvodi koji znaju biti dobri, loš marketing i ostalo i ode mast u propast
Da se vratim na temu, kod ove čahure ipak se radi o kalibru 300 wm, velika čahura zapreminom i unutra se desi bukvalno eksplozija koja tjera zrno van iz čahure kroz cijev, pristisci rastu i probijaju na najslabijim dijelovima i nek je ta stijenka čahure djelić mm tanja tu je čahura pukla. Ostale nisu pukle jer su u standardnoj debljini. Poznato je da relativno debele stijenke imaju normine čahure, i samim time i manju zapreminu, s druge strane tu norminu čahuru možemo puniti 7-8 puta, dok bi ova partizanova u magnum kalibru jedva izdržala 3-4 puta. Uglavnom nema mjesta za paniku, može se eventualno desit da dio plinova izađe na toj pukotini ali je ipak ta čahura u ležište na knap pa se to može odrazit po meni na nešto niži pogodak.             

Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #26 poslato: Октобар 05, 2013, 11:24:15 »

Desavalo mi se nekih davnih godina woodmaster mi je otkidao dance od caure cal 30-06 ali samo na municiji Prvog partizana.U ovom slucaju mislim da kvalitet materijala nije odgovarajuci,a nije u pitanju debljina mesinganog dela.
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #27 poslato: Октобар 06, 2013, 08:01:57 »

Zaista nema mesta nikakvom strahu.

Svi karabini imaju neki od sistema za odvodjenje gasova iza komore a sve za slucaj pucanja caure, probijanje kapisle i sl. Znaci da se to desava svuda na svetu, sa raznim puskama i sa raznom municijom. To pucanje caura se jednostavno dogodi kod bilo kog proizvodjaca. Zato se i prave one rupice za odvod na sanduku, zatvaracu i sl.  Nije ovo pojava koja je cesta, niti je PPU jedini metak kome se to dešava.Ja nemam informacija da je to permanentna pojava kod PPU-a.

Imam slicno iskustvo sa Winchesterom, Belotom i Igmanom..do sada.Sa PPu nisam imao ovakav problem ali sam imao probijanje kapisle. Sve u svemu, već vidjeno.     
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
DOK
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 06, 2013, 08:46:31 »

desit da dio plinova izađe na toj pukotini ali je ipak ta čahura u ležište na knap pa se to može odrazit po meni na nešto niži pogodak.            

Nema naravno razloga za paniku, da je pukotina u zadnjem dijelu to je druga priča. Čahura nije crna (tragovi baruta) jer sam je pola dana nosio u džepu a da nisam ni znao šta se desilo a onda smo je očistili da je detaljno pregledamo. Citirao sam vas jer se upravo ovo i dogodilo a to mi je u prvi momenat bilo čudno, divljač je bila na nekih 200-tinjak metara, karabin je upucan na 150 (optika Swar Z6i 2-12x50 na uvećanju 8x) pogodak je bio skroz nisko kroz grudni koš, pri pogotku srna je odskočila uvis i napravila nekoliko takvih skokova što mi opet nije karakteristika pogotka u plećku (koju sam gađao). Tek kad sam otišao do nje vidio sam mjesto pogotka koje mi je bilo malo čudno ali tad nisam znao o čemu se radi. Tek kad sam vidio promjenu na čahuri sve mi je bilo jasno.
Pozdrav
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #29 poslato: Октобар 06, 2013, 10:36:46 »

Dok,kada si pomeno da je lovočuvar primjetio pukotinu na čahuri,vjerovatno ti je onda pričao za događaj kada je upucavana puška na "majdanu",pa je došlo do havarije,nisam dobro razumio detalje dešavanja i razlog,ali znam da su gasovi izbili i došlo je do nekog oštećenja.Da li ima to veze sa pomenutim proizvođačem ili je nešto drugo bilo u pitanju?
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: