DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:25:44
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prvi Partizan Uzice  (Pročitano 44345 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #135 poslato: Фебруар 16, 2017, 06:37:50 »

Sto se spicastog od 12,7  gramakao u starijeg malo pritupog brata tice [ koji je iste tezine]   nijedan od njih nije   otisao dalje od vrata veprova ili svinja    usao u telo  a kamoli ga probio.Govorim o grlima 100+ kg.
Pucao sam ih nekoliko pravo u celo u mozak pali su na mestu ali iz glave nisu prosli dalje.Zadnja mi je sa pogotkom u celo bila jedna krmaca iz polovine Decembra meseca  a dobila je  zaredom dva PPU SP 12,7  grama    8x57 IS.Kosti gornjeg dela lobanje od ociju nazad   su bile polomljene na malu parcad.Ali dalje od toga nista. Daljina 50 metara.
Dok sam nesto ranije pucajuci SBT GAME KING 14,23 grama takodje u kalibru 8x57 is imao drugacije iskustvo.Vepar je dobio po sred cela zrno mu je probilo glavu proslo kroz grudni kos i u telu je ostala kosuljica a olovo je izaslo napolje .

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #136 poslato: Фебруар 16, 2017, 06:53:48 »

Veci deo  prosle sezone sam pucao PPU SP 12,7 grama.   Izuzetno sam zadovoljan preciznoscu  ali bih voleo da je kosuljica jos malo deblja kao i da u olovu ima malo vise antimona. 
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #137 poslato: Фебруар 16, 2017, 08:07:55 »

Sa tim tupim SPTM u 8x57IS  nisam nikada pucao njasvi u vugla, niti bilo sta preko 200m. Al sve što sam pucao bilo je bum-tras-kraj.
Meni dosta. Kad krenuh sa fensericom od kalibara i zrna u lov idem više u patikama nego u čizmama, jbg lakše se i brze trči posle pucanja. taunt
Pozz...
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #138 poslato: Фебруар 16, 2017, 09:54:28 »

O ovim je riječ, zar ne? :Smiley

Nedavno dođoh do ovih.
E sad imam jedno pitawe. Pošto imam samo nekoliko komada njih, bez izgleda da ću u skorije vrijeme doći do još, a optika mi je upucana na PPU SP 12,7 g, kal. 8x57 JS (naravno) a koristio bi ih za lov čekanjem na manjim daqinama, oko 50 metara, da li je nužno vršiti ponovno upucavawe optike, ili može proći i ovako.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Фебруар 16, 2017, 10:30:26 »

Nedavno dođoh do ovih.
E sad imam jedno pitawe. Pošto imam samo nekoliko komada njih, bez izgleda da ću u skorije vrijeme doći do još, a optika mi je upucana na PPU SP 12,7 g, kal. 8x57 JS (naravno) a koristio bi ih za lov čekanjem na manjim daqinama, oko 50 metara, da li je nužno vršiti ponovno upucavawe optike, ili može proći i ovako.

Najbolje je da probate sa jednim metkom i vidite dali ima eventualnih odstupanja i za koliko.Za svaki slucaj.
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Фебруар 16, 2017, 10:39:52 »

kaže jedan stari lovac kod mene: kad sam s time pucao nisam se nikim megdanio čiji je vepar
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #141 poslato: Фебруар 16, 2017, 10:44:15 »

Sa tim tupim SPTM u 8x57IS  nisam nikada pucao njasvi u vugla, niti bilo sta preko 200m. Al sve što sam pucao bilo je bum-tras-kraj.
Meni dosta. Kad krenuh sa fensericom od kalibara i zrna u lov idem više u patikama nego u čizmama, jbg lakše se i brze trči posle pucanja. taunt
Pozz...
Secam se pre petnaestak godina gore u Jaloviku na Antinoj vrtaci naidje mi jedan vepar   i ispucah ja nekoliko  metaka u njega. On nepade i ode prema crvenim stenama.U  tom magacinu sam imao PPU SP 12,7 grama ali  svi do reda imali nabore  kosuljice na suzenju prema vrhu. Zamenih sanzer drugim u kome su bili  PPU ali tupi. Presretoh ga  u gabru i ljiljaku  tu odmah iznad stena  i on krenu pravo  na mene.Pucao sam u celo a gde bih  drugo ,pao je kao pokosen.Taj tupi je prosao  kroz ceonu kost i glavu sve do grkljana, probio ga i ostao do same koze.Pucao sam ne dalje od pet metara.Cuvam to zrno.

Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #142 poslato: Фебруар 17, 2017, 04:13:57 »

Nedavno dođoh do ovih.

Može proći garant,samo izađi i probaj.  hi

Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #143 poslato: Фебруар 17, 2017, 06:50:43 »

Hoću, ako mi kaž3š gdje. spiteful
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Март 22, 2017, 06:59:09 »

Juce sam se opet prijatno iznenadio sa PPU 8X57 IS   sp 12,7 grama.Vremesna M24, Vortex Diamon black 2-7x 35,   PPU  metak i vremesni strelac su pravili odlicne grupe sve do 2 cm na daljini od 100 metara.
Inace mozda bi grupe bile i bolje kada  znam da je pomenuti karabin do pre par godina  [ pre  operacije istrosenog dela na ustima cevi]  prvi slao u metu a sledeci van nje.A meta je bila 1x1 metar.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #145 poslato: Март 22, 2017, 10:48:56 »

Juce sam se opet prijatno iznenadio sa PPU 8X57 IS   sp 12,7 grama.Vremesna M24, Vortex Diamon black 2-7x 35,   PPU  metak i vremesni strelac su pravili odlicne grupe sve do 2 cm na daljini od 100 metara.
Inace mozda bi grupe bile i bolje kada  znam da je pomenuti karabin do pre par godina  [ pre  operacije istrosenog dela na ustima cevi]  prvi slao u metu a sledeci van nje.A meta je bila 1x1 metar.

Za postovanje majstore. Proverena dobitna kombinacija. Mnoge poznate marke oruzja i municije ovo mogu da sanjaju.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: Март 26, 2017, 12:44:45 »

Nisam ja majstor vec ucenik koji  se eto jos uvek uci.  Ono sto me posebno raduje je to da  je i vlasnik karabina  [posto je prihvatio  i ispravio   nekoliko gresaka  koje je pravio prilikom nisanjenja i gadjanja]  imao sasvim solidne grupe do 3,5 cm.
Iznenadio sam se i Vortexsom da prilikom promene priblizenja  tokom gadjanja nije vukao pogodak u nijednu stranu   .
Sačuvana
viktorpetr
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Август 15, 2018, 06:15:46 »

Sa PPU SP 11,7g u kalibru 308 win sam imao velike probleme, uopšte nemam grupu, pogodci šaraju i po 50cm jedan od drugog, predjem na Geco i imam grupu u 3 cm i nakon toga i odstrel srndaća tammo gdje sam i nišanio. Nisam vjerovao u to a slušao sam priče za PPU i evo sada sam i sam imao te probleme.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #148 poslato: Август 16, 2018, 10:07:21 »

Sa PPU SP 11,7g u kalibru 308 win sam imao velike probleme, uopšte nemam grupu, pogodci šaraju i po 50cm jedan od drugog, predjem na Geco i imam grupu u 3 cm i nakon toga i odstrel srndaća tammo gdje sam i nišanio. Nisam vjerovao u to a slušao sam priče za PPU i evo sada sam i sam imao te probleme.

Geco.Koje zrno i gramaza? Koji karabin koristis?
Sačuvana
viktorpetr
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #149 poslato: Август 16, 2018, 11:38:07 »

Geco Teilmantel 11,7g... Karabin ruski jednometak IZH18MH kupljen nov prošle godine.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: