DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161419 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 13, 2019, 05:55:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MONTAŽA ZA ZEISS SA ŠINOM  (Pročitano 18757 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #15 poslato: Септембар 14, 2014, 09:00:58 »

Sta radis Stalcer za levo desno,posto vecina starijih optika sa sinom ima gore dole pom.koncanica
Sačuvana

stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Септембар 14, 2014, 09:03:27 »

zadnji deo ima suport sa lastinim repom za levo i desno. ima 4mm za levo i 4mm za u desno.
zagledaj sliku malo bolje vidi se
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 06, 2015, 05:47:40 »

Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Септембар 06, 2015, 08:12:53 »

Smeta li punjenju i praznjenju karabina prednji nosac posto prekriva deo otvora za punjenje?
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 06, 2015, 11:03:00 »

ne.radi normalno
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #20 poslato: Септембар 07, 2015, 12:22:56 »

Ne bih da solim pamet, jos manje da je prodajem nezanteresranim kupcma ali smatram moralnom obavezom da cenjenom publikumu skrenem paznju na izvesne probleme glede lastinog repa.
Ujedinjenoj Jevopi umesto poljupca treba smarcina da se probudi iz mauzersko-stajerskog sna.
Prakticni amerikanci,ma kako ih mi glupim smatrali su napravli shinu koja pokriva sve probleme i potrebe praktcne strane montranja optickog i ostalih nisana.

Svaki majstor koji drzi do sebe ce pre montaze da izmeri uglove lastinog repa i samim tim neminovno da ustanovi da nisu isti.
Uzrocno-posledicno desice mu se neminovno, turpijanje iste,sa leve, desne ili obe strane a potom honovanje prstenova da bi osu optckog nisana doveo u osu cevi  izbegao neujednacen prtisak prstenova na kuciste tubusa optickog nisana. Svako normalan ce to da naplati vise nego sto kosta picatinny shina.
Danas puske sa resenom, potpuno uravnjenom sinom kostaju od 600-1000US$.
Klasicne monataze tipa "samo za budale jeftnog" EAV http://www.eaw.de/en/products/pivot-mounts.html su
proslost, kao recimo Franjo Tahi koj je ugnjetavao siromasne i nadobudne Smiley.Par vekova kasnije, nakon Franje T. Jevropski snobovi koji o koristenju optckog nisana i onako nisu mali i jos uvek nemaju pojma tahjevski pored vatre na kraju lova siromasnm lovcma Balkana i dan danas pokazuju to i tome slicna  dostignuca nadajuci se da ih publikum nkada nece stici ni prestici.
Uvereni da je silan novac opravdan naci ce se uvredjeni pri svakom dokazu besmisla ...ne pitajte se kuda de lov...lovci su odavno otisli Smiley

p.s. zadrzao sam obicaj da meni vazne postove ne zavrsim nego ispod post skriptuma ostavim otvorenim za diskusiju..do sada sam ostajao uskracen

mogu da razumem potrebe ali ne mogu da ih opravdam
http://www.ebay.com/itm/1-2-Pcs-Scope-Mount-Ring-Picatinny-Weaver-Medium-Profile-Rail-Laser-Flashlight-/350821583819

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #21 poslato: Септембар 07, 2015, 04:01:29 »

Iz perspektive kasne Secesije pa sa završetkom Art-Deco-a montaže sa lastinim repom i šinama su činile neraskidivu vezu čoveka i lovca. Naravno iz iste perspektive Štajer-Špilhozna poimanja alatki za lov. Neke provincije na balkanskom poluostrvu još nisu izašle iz puberteta tako da oružarski pojmovnik još nije dobacio do "pikadili" šina... jer se tranvajske još uvek u Srbistanu preskaču, da nekog ne bi ubila struja.

Ako smo svesni te činjenice, Franjo Tahi je mala beba za pobornike tradicionalnih pristupa na prostorima Regiona /tako se to moderno kaže/. Jer zaboga, treba biti veći Tahi od samog Tahija. Njegove ideje i dogme su usavršene do te mere da se vreme meri pre Merkela i posle Merkela bez obzira što je tehnologija XXI veka na sceni. U ostalom, zar Merkeli opet nisu na sceni Jevrope samo ovaj put u oličenju Dijane, boginje lova, koja ovih dana bi pre da stavi neku bodljikavu žicu i da protera nevernike nego da vaspitava lovce na jugu provincija.Do duše, ova nova Merkel boginja ne nosi suknju što je dokaz da se lastin rep ne može tek tako proterati bez "ausvajsa".  

Znači,za neupućene...
Rajkove avangardne ideje po pitanju pokušaja edukacije na temu "isterajmo retogradne ideje" /iz glava naših lovaca..primedba pisca ovih redova/ je jednako neuspešna kao i edukacija  naše populacije da je Golf 2 davno zaboravljena koncepcija i da je substitucija sa Škodom samo prividno zadovoljenje čula u besparitis zoni, jer ispod haube ipak ne piše "achtung" na šta se ovdašnji plebs pali. Jeste da je to pod rukovodstvom VW ali nije original "švenk" ili "lastin rep".

Na kraju, mislim da raznim Norkonijama i više čuči "lastin rep" je u suprutnom odmah znaš u čemu je problem. Tako da "China with old Bavarian style" savršeno korespondiraju u svesti gansmita sa Balkana koji i dalje nastoje da operišu krajnike kroz tur jer su zapravo školovani za "Maschinenschlosser"-e a to je vrlo blizu "achtung"-a, zar ne..

Uff,'bemti...
 drinks

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #22 poslato: Септембар 09, 2015, 09:34:00 »

'bemti, ova tishina, ko onomad ..'48....'49...na sastanku centralnog komiteta u Kremlju
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #23 poslato: Септембар 09, 2015, 11:35:37 »

https://www.youtube.com/watch?v=jHsKOAsvdEg  Wink
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Септембар 09, 2015, 02:17:13 »

Au sta ispisaste, a nas jos vise zbuniste.
Umesto toga, kako postaviti najdenostavnije i najeftinije, optiku sa sinom i uopste imali svrhe za takvim optikama.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: