DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 07:04:32
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 104677 puta)
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Септембар 21, 2008, 10:51:17 »

Posto je tema krenula u drugom topicu gde joj nije mesto evo ja otvaram ovu temu pa da se lepo ispricamo o ovoj vrlo dirljivoj temi u Srpskom lovstvu,
pa prilazem par slika za lakse razmatranje

Sačuvana

Dobar pogled
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 21, 2008, 10:54:39 »

Jos jedan primer oblacenja i to u mom drustvu,

Sačuvana

Dobar pogled
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #2 poslato: Септембар 21, 2008, 11:08:56 »

Ovo je jedna od Boljih Kombinacija.
Lovacki prsluk i vojna Kosulja, vise se istice pripadnost vojsci nego Lovackom savezu.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
danilop
Gost
« Odgovor #3 poslato: Септембар 21, 2008, 11:27:44 »

Evo sekcije od prošle godine prilikom izlaska na fazana. Od 14 lovaca (ja slikam) četvorica imaju maskirne elemente a samo jedna je uniforma sa amblemom VJ. Nije loše sa obzirom na prosek u drugim društvima.  Smiley

P.S.

Moramo još malo da poradimo na narandžastim aplikacijama u grupnom lovu, mada je ove godine preduzeta velika akcija u okviru LU (besplatni kačketi i fluo-prsluci ... znam, ali bolje išta nego ništa)
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 21, 2008, 11:31:57 »

Ipak ovaj sastav lici vise na organizovanu Lovacku grupu nego na nesto drugo.
I ovo dvoje -troje ce vremenom uskociti u zeleno.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 21, 2008, 11:33:46 »

Te maskirne i nisu po menei problem,
vojna se odvaja od njih i to je vidno na slici.
Sačuvana

Dobar pogled
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #6 poslato: Септембар 21, 2008, 12:23:17 »

Ova fotografija datira i Novembra meseca 2008.god. Lov Fazana.
Pogleaj te ovu fotografiju, pa iznesite vaše stavove.

Na ofoj fotografiji su osam lovaca, a sedmorica su odeveni u VOJNOMASKIRNE uniforme.
Za mene je ovakv način odevanja u lovu neprihvatljiv i da nebudem prestrog "NEKULTURAN".
 Svako ima svoje mišljenje , stav i ukus, moj stav je ovakav i nemam naere da ga menja, Vojnomaskirne unirirme, policiske i sve druge tenkovski kobenezoni žandarmeriski i slično Tamo ge im je i mesto a ne i u lov.
Pozdarav i
Dobar  pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
oscar
Gost
« Odgovor #7 poslato: Септембар 21, 2008, 12:53:14 »

Mislim da je potpuno jasno da postoje lovačke maskirne uniforme. Spadam u grupu lovaca koji misle da je za lov najprihvatljivija čista zelena boja ali dobro, to je stvar ukusa. Oblačenje u vojneplicijske ili kombinacije ove dve službe je potpunoi neprihvatljivo, ružno nekulturno i iznad svega odraz nepoštovanja sopstvenih opredeljenja i razmišljanja. Puno sam o tome pisao u Loristu i vodio bitku da se ove stvari izbace iz srpskog lovstva. Pisali su mi nnogi i podržavali 0ovakav stav. Čak su mi neki pisali da više ne objavljujemo fotografije lovaca ovako obučenih. I tu nastaje problem, pa ne bi mogao objaviti u Loristu ni jednu grupnu fotografiju niti izveštaj sa nekog skupa.
Ovo mora da prestane. Izvalčenje na nemaštinju i krizu prosto ne stoji jer se za samo 100 evra može kvalitetno obući zimi a u letnjem lovu za samo 50 evra.. Čak bi i prodavnice dale na rate ako baš neko želi ili nema. Ostavimo se nekih skupih Ketnerovih stvari. To neka kupuje ko ima kintu ali mi koji smo to što jesmo možemo pristojno izgledati sa puno manje para.
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 21, 2008, 01:12:22 »

Na slici koju sam ja postavio svi smo da tako kazem materijalno stabilni,
Lovac do mene u NIKE jakni Privatnik + tast/tasta Svajcarska, drugi lovac tat/mama Francuska i moj surak tata Austrija.
Tu nije problem u 100€ to je.... ma nemam reci vec sam otupio od toga, sve sam pokusavao na svaki nacin cak sam u mom trosku uradio i zelene i narandzaste kape i svima podelio i nikako da svi stave na glavu, nemoraju svi koji nevole ali nisu trebali ni uzeti kad im je predsednik sekcije delio, ako nece da ga nose zasto ga uzimaju Cheesy ali ajde i uvek ima nekih izuzetaka.
Ma nekultura i nemar a kad vide nekog lepo obucenog lovca znaju da kazu al je leo obucen
Mada nemogu ni reci da se nije bas nista promenilo ide to na bolje, cepaju se ove stare uniforme polako pa pojedini predju na malo drugacije odevanje Cheesy
Sačuvana

Dobar pogled
danilop
Gost
« Odgovor #9 poslato: Септембар 21, 2008, 01:15:45 »

Tiha voda breg roni, kao i uvek. Samo treba isticati (pa čak i preterivati) o neprikladnosti vojnih uniformi.

A za Jeremiju: Treba uvesti "modni barometar" (kao u žutoj štampi Grin) gde će se mesečno objavljivati "najuspešnije" modne kreacije naših lovaca! Grin
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #10 poslato: Септембар 21, 2008, 01:17:02 »

Tiha voda breg roni, kao i uvek. Samo treba isticati (pa čak i preterivati) o neprikladnosti vojnih uniformi.

A za Jeremiju: Treba uvesti "modni barometar" (kao u žutoj štampi Grin) gde će se mesečno objavljivati "najuspešnije" modne kreacije naših lovaca! Grin

Sve sa fotografijama!

P.S.
Počelo je sa postovima koji objašnjavaju/edituju prethodni Grin
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #11 poslato: Септембар 21, 2008, 01:20:48 »

Samo se ti Dačo smej. Video sam neki dan najnoviju modnu koleciju Blasera. Da ne veruješ objavljena je u bugarskom LOVECU. Da se smrzneš. I sad kao Bugari imaju lovu a mi nemamo. Doduše poslali su oni imeni pasvorde kako da skidam te modne kracije. I naravno da objavim besplatno. Pametni Nemci.  Wink Grin
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 21, 2008, 01:33:17 »

Treba imati razumevanja za onog, ko stvarno nema!
Ali sta cemo sa onima koji imaju i mogu(inadzije)jedino neka zakonska regulativa.
Svako je imao pocetak, ovakav ili onakav,licno imam par maskirnih pantalona(talicne)obucem ih ponekad.
Narocito na velikim(masovnim)manifestacijama ta sarenolikost dolazi do izrazaja. Netreba forsirati strane(zapadnjacke) stilove, moze Srbija izgraditi i svoj stil oblacenja. Svojevremeno sam bio kupac Kumanove garderobe,mogu reci da njegovi proizvodi zadovoljavaju i potrebe(zelje) kupaca i imidz Srbskog Lovstva.

Vec poduze vreme lovim sa jednom grupacijom lovaca, sa manjim ili vecim promenama u sastavu.Ali ta grupa Lovaca drzi do svog oblacenja i ponasanja u lovu.Nezelim da gresim dusu,ali moram priznati da medju njima ima dosta njih koji rade u inostranstvu, znaci mogu sebi priustiti sve.Ali ni ovi domaci nezaostaju za njima u odevanju.

Slika datira iz jednog od ranijih Lovova.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
oscar
Gost
« Odgovor #13 poslato: Септембар 21, 2008, 01:37:51 »

Eto kako može biti lepo. Bravo.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #14 poslato: Септембар 21, 2008, 01:58:58 »

Gorana povodom prikazane slike mislim da negativne komentare u pogledu garderobe lovaca nije ni potrebno iznositi,jer sama za sebe kaze sve.Ovde uocavam mnogo goru stvar koju cu izneti,iako joj nije mesto u ovoj temi.Naime radi se o bezbednosti i rukovanju oruzjem.Ovo je strasno i mnogo pogubnije od teme od teme o lovackom oblacenju.Od 8 lovaca niko nema preklopljenu pusku,jedan drugome nisane u glavu,stomak,pse,psi im sapama zapinju za obarace.Najblaze receno ovo je grozno!
DOBAR POGLED!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: